Skocz do zawartości
News
azxx12

beczkowóz na resorach czy na sztywnej osi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
azxx12    0

witam. mam pytanie jak jest lepszy beczkowóz na osi resorowanej czy sztywnej oczywiscie chodzi mi o uzywano maszyne prosze o porade i z gory dziekuje

corrado    359

Jak zwykle są dwie strony medalu. Na resorach jest lepszy gdy jedzie się po wybojach bo ładnie amortyzują i tak się nie czuje, natomiast problemy pojawiają się gdy pióra od resorów zaczynają pękać. Nie zawsze można je dokupić albo maja kosmiczne ceny bądź też trzeba przerabiać i pasować od czegoś innego. Biorąc na sztywnej osi bardziej się się czuje beczkę za to nie ma problemów z tym co wyżej napisałem. Przerabiałem taki właśnie problem ze znajomym który miał na resorach więc wiem co mówię.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

ziomall1991    1

Witam, zastanawiam się nad kupnem beczki i chciałbym poznać opinie innych użytkowników , jaka najlepszą beczkę wybrać czy na resorach?, czy na osi sztywnej?, czy na tandemie? i jeszcze jedna kwestia lepsz będzie z zaczepem górnym czy dolnym ? czekam na wsze wszystkie opinie. :)

Wiadomość z agroFakt.pl

ziomal_one    17

Jedna oś? - bez resorów. Ogromne koła niwelują wszelkie nierówności. Prędzej spadniesz z fotela niż tam coś walnie. Z pełną jeździ się nawet lepiej niż z pustą. Na przykładzie joskin modulo2 ME7000.

Jaka pojemność? Mam dolny zaczep, trochę doskwiera tłuczenie z pustą. Przy większych poj. warto pewnie pomyśleć o zaczepie kulowym, czy jak to tam się zwie. 

ja bym polecał na skrętnym tandemie. Miałem okazję pracować na pojedynczej osi i jak się jechało zbyt szybko po dołach to beczka "latała jak chciała" i oczywiście ciężej dla ciągnika a w tym samym litrażu na tandemie płynnie pokonywała doły a ciągnik wcale jej nie odczuwał. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jd6220
      jaki mam wybrac beczkowóz około 5 - 6 tys. litrów aby był tani i dobry ??
    • Przez domel27
      witam. Orientuje sie ktoś może czy dostane gdzies sama beczke-zbiornik ? moja niestety zgniła i ja zassało do środka
    • Przez EDGE98
      Witam 
      Posiadam beczkę hts 10000 l i mam problem z rozjechanymi kołami czy ktoś wie jak to naprawic? 
    • Przez Sadownikx2
      Witam
      Ile potrzeba mocy by ciągnąć po piachu 2 beczki po 2 tysiące litrów,2 beczki na jednej przyczepie+ pompa bęzynowa do nich?
      By je ciągnąć z prędkością 15km/h ile trzeba mocy?
      Aktualnie jest ciągana jedna czyli 2 tysiące litrów przez ciągnik o mocy 55 koni około 15km/h -3 bieg zakres Zając (H)
      Max prędkość na 3 (H) to 22km/h
      Się znaczy około 15 km/h dokładnie nie wiem ile jedzie na obrotach 2200-2400 na 3 (H)
    • Przez oaxis3333
      witam posiadam beczkowóż na spółkę zakupiony przez rodziców sąsiada i moich teraz ten sąsiad nie chce mi go dac do uzytku bo mówi ze moze jedynie go odkupic albo odsprzedac bo nie chce spółek co zrobic aby on mi go wydał do użytku bo sam uzywa go 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.