Scappy

MTZ 82 Czujnik Paliwa / Instalacja

Polecane posty

damianraki3    12

Główny kabel co odchodzi zasilanie instalacji dajesz na – amperomierza a przewód ładujący może być na + amperomierza albo do instalacji aby był za + amperomierza. I wtedy amperomierz pokazuje czy prąd idzie z akumulatora czy ładowania. Nie znam oznaczeń tej stacyjki bo nie podłączałem takiej jeszcze. Ciężko się tłumaczy jak się nie widzi instalacji :) Nie masz jakiego znajomego elektryka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14

Główny kabel co odchodzi zasilanie instalacji dajesz na – amperomierza a przewód ładujący może być na + amperomierza albo do instalacji aby był za + amperomierza. I wtedy amperomierz pokazuje czy prąd idzie z akumulatora czy ładowania. Nie znam oznaczeń tej stacyjki bo nie podłączałem takiej jeszcze. Ciężko się tłumaczy jak się nie widzi instalacji :) Nie masz jakiego znajomego elektryka :)

Podlaczylem tak jak pisałeś i na + nie wskazuje. Zastanawiam się nad wymianą go na voltomierz. Jakies rady jakiej firmy kupić voltomierz i czy opłaca sie kupowac oryginalny albo jakiś dedykowany do mtz? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

Nie wiem jak z dokładnością i trwałością takiego produktu. W ciągniku są gorsze warunki jak w samochodzie a ogólnie to powinno być dobrze. A mierzyłeś może zwykłym miernikiem jak wolty rosną? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14

Zakupiony woltomierz z czujnikiem temperatury: ).Powinien dzisiaj juz byc. Ale napotkalem problem z oświetleniem roboczym . Tylna lewa lampa swieci a prawa nie . Sa one ze soba jakos polaczone ? Wie ktos którędy ida przewody do prawej lampy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

Wrzuć zdjęcie po zamontowaniu i co pokazuje:) U góry w kabinie w rogu można się dostać do kabla za tapicerką jest. Mi się kiedyś tam rozłączył na wsuwce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14

Wrzuć zdjęcie po zamontowaniu i co pokazuje:) U góry w kabinie w rogu można się dostać do kabla za tapicerką jest. Mi się kiedyś tam rozłączył na wsuwce.

 

Oczywiście że wrzucę ale kurier będzie dopiero w poniedziałek -,- .

 

 

Kolejna sprawa czy da się jakoś wyeliminować luz na kierownicy ? Chodzi o luz na frezach drążek od kierownicy - serwo . Czy ten wałek oraz to co wchodzi do serwa jest wymienne ?

 

post-176991-0-65983400-1458323850_thumb.jpgpost-176991-0-54313900-1458323881_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Tak.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14

Woltomierz działa bez zarzutu :) . Oczywiście ten zakupiony . Mam też pytanie do czego jest ta regulacja ? Oraz co zmienia wkręcenie tej śruby co jest na serwie od góry (ta z kontrą na klucz 27) ?post-176991-0-15067900-1461018882_thumb.jpg

 

Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Tą górną luz na wale góra dół co trzyma się na nim zaś tym półksiężycem luz koła kierownicy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14

Tą górną luz na wale góra dół co trzyma się na nim zaś tym półksiężycem luz koła kierownicy.

 

Ok. Tym półksiężycem wczoraj próbowałem coś wyregulować ten luz na kierownicy ale jak zmieniałem jego położenie to nic nie dawało ;( . Może jest coś już w środku zużyte / wytarte ?

Pojawił się kolejny problem . Nawet podczas małych obciążeń przedni napęd jakby przerywa/strzela . Wydaje mi się że to na tarczkach ,ale dopiero co je mocniej skręcałem ale chyba nic to nie dało . Możliwe że tarczki są wytarte czy coś ? No i od strony przedniej ta tulejka czy wał zawsze jest tłusty od oleju .

 

Jeszcze jedno pytanie . Mam nowy przerywacz do migaczy ,ale czasami jakby się on zacina i wydaję takie dziwne dźwięki podczas których migacze nie działają . Wada fabryczna czy pechowa sztuka ?

 

Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie mimośrodem kasujesz luz pomiędzy ślimakiem a zębatką, tą od góry na listwie zębatej siłownika.

Podpore rozbierz możliwe że starte są tarczki lub wyorały rowki w wieloklinie wałka wewnętrznego.

Przerywacz sprawdź po prostu inny. Trudno powiedzieć.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14

Dokładnie mimośrodem kasujesz luz pomiędzy ślimakiem a zębatką, tą od góry na listwie zębatej siłownika.

Podpore rozbierz możliwe że starte są tarczki lub wyorały rowki w wieloklinie wałka wewnętrznego.

Przerywacz sprawdź po prostu inny. Trudno powiedzieć.

Stary przerywacz "pukal " ale żarówki nie migaly. A nowy tak jak pisalem. Wieloklin wałka wewnętrznego znajduje sie w tej podporze co tarczki ?

 

Pozdrawiam i dziekuje za szybkie odpowiedzi: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

tak. Wieloklin wałka jest w podporze. Najlepiej odkręcić od niej oba wały i całą wybebeszyć. Zobaczysz co jest kiepskie i wymienisz.

Co do przerywacza domyślam się że chodzi o mechaniczny.   Poszukaj elektronicznego i będziesz mia spokój.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14

tak. Wieloklin wałka jest w podporze. Najlepiej odkręcić od niej oba wały i całą wybebeszyć. Zobaczysz co jest kiepskie i wymienisz.

Co do przerywacza domyślam się że chodzi o mechaniczny.   Poszukaj elektronicznego i będziesz mia spokój.

 

Na razie musi zostać tak jak jest ,bo niema czasu do tego zajrzeć a mtz co chwila potrzebny ;) . Zrodził się kolejny problem . Leci ropa z (chyba) regulatora obrotów . Pomiędzy tuleją ,a tą dźwignią . Ciężko jest ją wymienić ? Mtz jak już jest ciepły to chodzi tak dziwnie jakby na 2 razy obroty falują góra dół . Może to wina regulatora i nie warto ingerować w tą tulejkę tylko od razu wymienić cały regulator ?

Tulejka nr 32post-176991-0-10080200-1462612543_thumb.jpg

 

Dodaje film jak chodzi .Jakość filmu nie jest powalająca ale .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tam nie ma paliwa jeśli już coś z tej dźwigni ma cieknąc to olej silnikowy.

Prawdopodobnie cały regulator do tego do rozkopania. Nie certolił bym się tylko oddał do pompiarza.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14

Tam nie ma paliwa jeśli już coś z tej dźwigni ma cieknąc to olej silnikowy.

Prawdopodobnie cały regulator do tego do rozkopania. Nie certolił bym się tylko oddał do pompiarza.

 

Leci z tego ropa na 100 % ;) . Kilka razy sprawdzałem . Chyba że do regulatora jakoś się ropa dostaje . Regulator i tak będzie pewnie wymieniany do żniw ,bo faluje trochę na obrotach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To ciekawe. Pompa jest smarowana z magistrali olejowej silnika. Jeśli dostaje się tam paliwo to powinno ono trafiać wraz z olejem do miski oleju. 

Chyba że masz jakąś starą pompę z uszczelniaczem na walku i zalewaną osobno olejem. Lepiej jeśli oddasz ja do pompiarza.

A z ciekawości spuść z niej olej co wyleci.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14
Napisano (edytowany)

To ciekawe. Pompa jest smarowana z magistrali olejowej silnika. Jeśli dostaje się tam paliwo to powinno ono trafiać wraz z olejem do miski oleju. 

Chyba że masz jakąś starą pompę z uszczelniaczem na walku i zalewaną osobno olejem. Lepiej jeśli oddasz ja do pompiarza.

A z ciekawości spuść z niej olej co wyleci.

 

Poziom oleju utrzymuje się na jednym poziomie więc raczej ON nie trafia do miski . Olej spuszczę możliwe że jutro ,ale wiadomo plany się zmieniają :D

 

@EDIT Pytanie . Ile powinno być wlane olej do pompy (tj regulatora) ? I to ten sam co silnikowy ? Przez spuszczeniem tego oleju chciałbym być przygotowany na ewentualną wymianę jego . Tym bardziej że jutro MTZ będzie pracował z prasą .

 

Pozdrawiam :)

Edytowano przez Scappy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Normalnie pompa wtryskowa i regulator jest smarowany olejem z magistrali silnika. Zalewa sie go tylko jeden raz po np. remoncie kiedy w środku jest pusty. Zalewa się olejem takim jak w silniku.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14
Napisano (edytowany)

Normalnie pompa wtryskowa i regulator jest smarowany olejem z magistrali silnika. Zalewa sie go tylko jeden raz po np. remoncie kiedy w środku jest pusty. Zalewa się olejem takim jak w silniku.

Pojawił sie następny problem :D. Pomiędzy tłumikiem a opaska go dociskajaca pojawil sie chyba olej chyba ,bo ciecz ta jest bezwonna. Kiedyś juz takie cos sie zdarzylo ale wystarczyło założyć te gumki na zawory (poprzednio w ogóle ich nie było ). Narazie ubytku oleju nie zauważyłem.post-176991-0-71396100-1463056213_thumb.jpgpost-176991-0-30760300-1463056304_thumb.jpg Edytowano przez Scappy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli to olej to albo dostaje sie do cylindra przez prowadnice zaworów lub pierścienie ewentualnie przez śruby którymi jest przykręcony kolektor tymi które są na przetot do szklanek popychaczy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14

Jeśli to olej to albo dostaje sie do cylindra przez prowadnice zaworów lub pierścienie ewentualnie przez śruby którymi jest przykręcony kolektor tymi które są na przetot do szklanek popychaczy.

Dzisiaj mtz chodził 2h przy pługu unia Grudziądz Kobuz 4 skibowym na głęboką orke i później z agregatem 4m 3 rzędy łyżek i 2 walce przez 2h i niema sladu oleju na kolektorze. Ale za to przy agregacie mocno sie zagrzal. Musiałem jeździć 3 :V .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Apropo owego oleju to też miałem kiedyś taką akcję, Nic nie robił tylko na podwórko przyjechałem a tam olej na kominie. Nic z tym nie zrobiłem bo było to zimą i samo ustąpiło. Wiosnę przechodził i sucho. Z ojcem gadałem to podobno mechanik mówił, że kumuruny czasem tak mają. Ile w tym prawdy nie wiem, ale zapewne jak pójdzie olej to coś gdzieś jest nie tak bo raczej nie wymyślili tego specjalnie do smarowania kolektora wydechowego. Pytanie co gdzie i czy olać czy nie. 


Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fortschritt323
      witam mam broblem z instalacją w fortschritt zt 323 a dokładnie z deską rozdzielczą czy mógłby ktoś mi wysłać kolor kabla zasilającego deskę rozdzielczą i zdięcie  gdzie on wchodzi
    • Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
    • Przez dziki97
      Witam potrzebuję zrobić w miarę dokładny prędkościomierz do swojego ruska, potrzebny będzie do oprysków i siania nawozów.  Zastanawiam się na prędkościomierzem GPS, mógł bym używać go także  w Fortschricie 323. Posiada ktoś z was takie urządzenie i jak to się sprawuje???? do tej pory używałem telefonu z jakąś tam apka ale to denerwujące.
    • Przez Scappy
      Cześć . Zbliża mi się wymiana głowicy ,bo przepuszcza ona olej do komory spalania . Obecna była już na szlifie i Pan powiedział że następna regeneracja musi być już konkretna,bo zawory głęboko siedzą i może się to nie zamknąć w 900 zł . Myślę że lepszą opcją będzie kupno nowej głowicy i jest kilka ofert na rynku . Co polecacie żeby nie wpaść w niepotrzebne koszty ? Czeka mnie też wymiana pierścieni,może i też tłoków ale to zobaczymy .
       
      Pozdrawiam
    • Przez GrzywaRM
      Witam
      kupiłem MTZ i mam pytanie czy ten pręt pod skrzynią ze ściętymi  dwoma bokami na zdjęciu jest do zmiany prędkości obrotów wom? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj