Skocz do zawartości

Polecane posty

Przemek2203    11

<p>Witam,</p>
<p>stoję przed zakupem brony talerzowej i nie wiem z jakimi talerzami wybrać:</p>
<p>- standardowa czyli z przodu talerze zębate a z tyłu gładkie</p>
<p>- z przodu i z tyłu talerze zębate</p>
<p>proszę o waszą opinie na ten temat jak sprawuję się na ściernisku brona z uzębionymi talerzami przednimi i tylnymi. Która brona lepiej sobie poradzi ze ścierniskiem?</p>

a1fe26c2    36

Szukałeś informacji na temat zastosowania brony z zębatymi talerzami z tyłu?

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

kubamako66    64

lepiej jak są uzebione z przodu i tyłu lepiej wchodzi w ziemię i jest lepszy efekt pracy zobacz u mnie w galerii mam bometa i ładnie tnie

Wiadomość z agroFakt.pl

Przemek2203    11

<p>

Szukałeś informacji na temat zastosowania brony z zębatymi talerzami z tyłu?

</p>
<p> </p>
<p>szukałem ale nie mogę nic znaleźć dlatego pytam</p>

rafal4610    60

robiłem znajomego talerzówką i ma z tyłu gładkie talerze i jakbym miał kupować, to tylko oba zębate. Przód elegancko sie "wgryzał" w ziemie, a tył niestety tylko skrobał. Ten znajomy mówił, że po zrobieniu kilku ha zaczął żałować, że nie wziął tyłu zębatego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez petro11
      Witam. Chcę kupić do Johna 7730 bronę talerzową 5metrów. Diler namawia mnie na Softera z Farmetu ale nie znam opinii na jej temat? Słyszeliście może o tym sprzęcie? Mam agregat uprawowy czeski i siewnik i jest ok, ale jak to z talerzówką jest to nie wiem. Jeśli chodzi o cenę to np Farmet od Amazone w podobnej specyfikacji to jakieś 30tys różnicy. Maszyna bez PROWu to cena ma znaczenie. Podobno jakość Farmetu nie odbiega, a nawet słyszałem że przegania zachodni sprzęt.
    • Przez nikejanek
      Jaka polecacie agregat aktywny (brona wirowa)  do ciagnika 100 KM?
      CHODZI MI O ZESTAW ZE SIEWNIKIEM , JAKĄ SZEROMOŚĆ? Czy to ma byc brona z palcami (noźami) wirującymi, czy z jednym poziomym szerokim wałkiem z palcami !
      Mam na mysli uzywany sprzęt ..
    • Przez grzesdz19
      Witam potrzebuje pomocy czy ktoś ma bone wirową agro-masz z nabudowanym siewnikiem? Jak tak to czy da rade z deutz fahr 5125
    • Przez mistrz096
      Witam, Panowie stoję przed wyborem brony talerzowej na moje całe 15 ha waham się między agro-lift a tolmet szer,. 2.5 m z wałem rurowym do case 844 (83km) proszę o wady zalety poszczególnych firm dodam, że chciałbym również używać jej do uprawy przed siewnej zda egzamin takie rozwiązanie ?

• Przez Wojtas501
      Zastanawiam się nad zakupem brony talerzowej szerokości 3m do ciągnika 100KM z planem chipu na 120KM (John Deere 5100M). Głównymi czynnikami decydującymi o wyborze jest cena oraz jej masa. Ciągnik ma udźwig na kulach 3600kg, a 610mm za kulami udźwig wynosi 2700kg. Mam kilka ofert cenowych maszyn różnych producentów, tylko nie mam porównania ponieważ ich nie widziałem. Żniwa za pasem, więc na dniach będę musiał podjąć decyzję o wyborze. Poniższe oferty które mi zaproponowano (ceny netto):
      Mandam Gal-C + wał daszkowy 18 800 (waga ok 1600kg) Rolmako U693 + wał daszkowy, piasty bezobsługowe SKF, ekrany boczne ok 20 000 zł (waga ok 1450kg) Unia Ares XL + wał rurowy, osłony boczne, zgrzebło za talerzami 25 500 zł (waga ok 1530kg) POM Brodnica ALFA + wał daszkowy, piasty bezobsługowe SKF 21 560 zł (waga ok 1500kg) AgroMasz BT30 + wał teownikowy/daszkowy, ekrany boczne, piasty bezobsługowe 20 350 zł (waga ok 1500kg) Maszyna będzie głównie służyła do uprawy pożniwnej, w przyszłości będzie zamontowany siewnik poplonu. Posiadam agregat uprawowy ciężki Rolmako z tylnym wałem crosskill o wadze ok 1600kg i ciągnik bez problemu daje sobie z nim radę. Talerze we wszystkich maszynach są wielkości 560mm. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.