Polecane posty

damianoooo    4

Witam.

Planujemy zakup agregatu ale nie wiemy jaki będzie dla nas najlepszy :) Gleby na których ma on pracować to 10h gliny 3 klasy w tym 2h zakamienionej i 15h 4-5 klasy. Siejemy 10h kukurydzy reszta to zboża w większości jare. Moje pytanie brzmi: Kupić bronę aktywną pod siewnik 2.5 m czy 2.5m talerzowy tolmet czy może coś w stylu unia kombi czy agromasz AU 4.2-5m (nowy) Myślę też nad expom wicher, unii max 4.0-4.5 lub mandam flex (używanym) proszę posiadaczy tych agregatów o wyrażenie własnych opinii :) agregat ma służyć głównie do uprawy przedsiewnej. Musi dobrze tłuc bryły bo mamy ich bardzo dużo na wiosnę :) Ciągany będzie aresem 120km o wadze 5.5t wyposażonym w przedni tuz :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Niby dlaczego? Głębokość możesz sobie ustawić, rozdrobnienie brył regulujesz włókami i prędkością roboczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianoooo    4

Doszliśmy do wniosku, że kupimy agregat bierny (zawieszany) pytanie teraz czy unia max, expom wicher, mandam flech czy coś w stylu unia kombi i agromasz au. Co polecacie a jak kompaktor to na jakich wałach ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Ja mam uprawowy ciężki na podwójnym croksilu z agromasz. Swoje wazy bo 3 metry wazy prawie 1800kg ale robota po jednym przejeździe zrobiona ze w świeża orkę możesz siać wszystko ładnie ugniecione a jak nawet zeschłe sie na glinie to bryły porozbijane po jednym przejeździe. Wschody ładne bo zagęszcza na głębokość siewu a góra luźna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

2 lata temu dałem na podwójnym wale z tylu 14 netto. 4 bedzie droższa bo jest składana hydraulicznie. Pole równe jak stół, sa 3 wloki ale ja przednia zdemolowałem mam tylko przed wałami i ta za nimi. pod buraki' kuku czy kwiaty tak to pole równe bez goreczek czy innych dołków. Do 4 metrów to musi być raczej szóstka i porządne dociążenie przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianoooo    4

Mam renault aresa coś koło 120km podnośnik ma udźwig 8470kg więc powinien dać rade na przedni tuz przydałby się jeszcze jakiś obciąznik 600-800kg Tylko ciekawe jaka będzie cena bo jak 20 tyś netto to nwm czy nie kupię unni max za te pieniądze :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hawk    3

posiadam unia max 4,5m . w uprawie wiosennej nie można nim zbyt wcześnie wchodzić w pole ponieważ wałek przedni potrafi się zalepić a ten żeliwny z tyłu bardzo mocno zbija ziemię którą potem ciężko dosuszyć, na uprawę jesienną jest idealny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majkelo
      Panowie Potrzebuję rady, porady.
      Stoję przed dylemtem.
      Gruber na łapach lemkenowskich, 2.6m, 6 łap, zabezpieczenie sprężynowe. ROLMAKO, CZY MANDAM ??
       
       
    • Przez macko25
      mam pytanie dla posiadaczy którzy posiadają opryskiwacz górny zaczep z półoautomatyczny skrętem tzn czy wasze opryskiwacza robią takie same ślady ciągnika bo u mnie jak lekko skręce to Oki ale jak skręce na maksa to już nie idzie za śladem ciągnika A mam włączone na automacie
    • Przez PatrykNowakowski
      Witam 🙂 szukam opini na temat pługów obrotowych. Jakie macie opinie na temat pługów tych w temacie? Jaki obrót jest lepszy siłownik z przodu, z tyłu, pionowy czy poziomy, jakie są plusy i minusy tych wariantów? Przedpłużki czy scinacze? Może ktoś poleca jakiś inny pług do 20 tyś zł na resorach 4x40? 🙂

    • Przez cris10
      Witam .
      Będę zamawiać agregat Mandam Spec HD , wyposażenie już wybrane , został wał . 
      Jaki polecalibyście na gliny ciężkie i momentami piach ? 
      Wacham się nad daszkowym a C-ring tandem . O daszkowym słyszałem wiele , o C-ringu prawie w ogóle nie . Jedynie dealer namawia , mówi że wał świetny. Mialem na testach tego c ringa , jednak tak wypadło że pracowałem wtedy na lekkiej ziemi wiec wiele nawojowac można nie było bo czym by nie robił to będzie dobrze na takiej ziemi .  Ciekawe jak by sobie poradził w ciężkiej ziemi ? Czy wystepuję problem z zalepianiem się ? Powinien się sam czyścić w teorii , a praktyka ? Przeszukałem forum i nie widzę nigdzie informacji o tego typu wale . Podpowie ktoś coś ?
    • Przez podol21
      Witam. Sprzedam agregat podorywkowy Unia Kos 2.6 st. Rok produkcji 2012. Wogóle nie używany. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj