Skocz do zawartości
fezoi

Deutz-Fahr seria 54, kłosownik , omłot jęczmienia .

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Deutz-Fahr
fezoi    48

Mam pytanie do użytkowników DF 54XX , czy na wyposażeniu kombajnów były kłosowniki ( blachy pod klepisko ) do omłotu jęczmienia ? Jestem 2 właścicielem i nie mam tego wyposażenia , a przydałoby się w jęczmieniu . Wyczytałem , że idą do nich 4 płytki pod klepisko , miał ktoś z tym do czynienia ?

Kabanek    1

U mnie w 4045 H z 98r. są bodajże te klapy kłosownika ale na stałe tylko albo otwierasz albo zamykasz , mówisz że bez tego jęczmienia nie domłaca ? Bo ja jestem przed pierwszym sezonem a mam sporo jęczmienia jarego z doświadczenia wynikało że bizon nie domłacał ości ...

fezoi    48

Dzięki za odzew , chodzi o serię DF /Sampo  http://www.konedata.net/DF5435.htm . Twój kombajn jest z tej serii ? bo jeśli masz prawdziwego  DF to  jest to  całkowicie inna konstrukcja . Znajomy zakłada blachy w NH TC54 i jęczmień ma bardzo dobrze obity . 

Edytowano przez fezoi

Wiadomość z agroFakt.pl

Kabanek    1

Mój jest z większej serii . Maja rada zadzwoń do serwisu myślę że do 800 zł się wyrobisz za nowe blachy ;) fakt części do df nie są najtańsze :) daj znać co wykombinujesz ;)

fezoi    48

To tylko kawałek blachy , ogłądałem od new hollanda , w serwisie ceny są wiadome . Szansy dużej nie ma na obejrzenie oryginału i dorobienie , nie znam nikogo kto ma kombajn tej serii (nadal nie wiem , czy blachy były na wyposażeniu).

Edytowano przez fezoi

Kabanek    1

No tej serii jest u nas do policzenia na palcach . Ale twierdzę że napewno te blachy były z kombajnem, bo mi facet od którego kupiłem dorzucił sporo złomu tj. Kliny pod koła ,wszelkie osłony osłonki elementy na domłacacz . Jęczmień jest podstawowym zbożem więc napewno elementy do jego omłotu były z kombajnem to tak na logikę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adamdx18
      Witam 
      Zgłaszam się z pomocą ponieważ poszukuję części do deutz fahra dx 4.50 
      i jeżeli to możliwe żeby było to w obrębie województwa śląskiego 
      za wszelkie namiary oraz pomoc w znalezieniu części bardzo dziękuję  
    • Przez pawelk018
      Witam wszystkich
      W kombajnie Deutz Fahr M900 wyskakuje mi 3 i 4 bieg. Co może być tego przyczyną? Wodzik? W jaki sposób rozwiązać ten problem?
      Dzięki i pozdrawiam
    • Przez robert983
      zakładam temat dla tego że nie ma dla naszych maszyn takiego tematu może komuś się przyda a i mi też ponieważ potrzebował bym katalog części do deutz fahr m900 najlepiej po polsku może być xero lub inna forma.oczywiście odpłatnie
    • Przez ktomek154
      Witam, czy ktoś jest w posiadaniu instrukcji i/lub katalogu do toplinera 4075 H ?
    • Przez lew908
      Witam jestem początkującym użytkownikiem kombajnu zbożowego Fahr M1000 i wielu rzeczy nie wiem mimo że posiadam książkę od tego kombajnu (niestety w języku Francuskim) I dlatego chciałbym się dowiedzieć jaka powinna być dokładnie ustawiona szczelina omłotowa dla tego modelu.