Skocz do zawartości
ursus-5314

prasa Pronar z500k

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pronar
ursus-5314    69

Witam. zastanawiam się nad kupnem prasy, budżet to ok 50 tyś. zł na nową oraz 25-30 tyś. na używaną, byłem dzisiaj u dilera pronara, i bardzo zainteresowała mnie ich oferta.
proszę użytkowników tych pras o opinię, i co lepiej wybrać.

Patryk1222    37

Kup zachodnia używaną i daruj sobie ten szrot za 50k...
Do jakiego ciągnika szukasz i do czego?

ursus-5314    69

do ursusa 5314 z turbo, a myślę że na ok. 300 słomy, i 300 siana i sianokiszonki, a jaką polecacie prasę w okolicach 30tyś??

Wiadomość z agroFakt.pl

Patryk1222    37

To trzeba obejrzeć stan ogólny zebatek/lancuchow itd bo na foto jest ładna a w rzeczywistości to może być kapeć i tyle;)
Ten model akurat podobno jest ok i nie potrzebny jest do niej duży koń

Uziu92    2185

kup pan krone i bedziesz pan zadowolony, za 30 tys kupisz juz malinke, czesci dostepne, budowa prosta, u mnie 2 sezony lata to tylko pazurki w podbieraku wymienilem i ze 2 lozyska zapobiegawczo na tych listwach. Olej polskie sprzety, za 20 tys co Ci zostanie to co innego dokupisz.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Patryk1222    37

Kup coś markowego bo później mogą być cyrki...
Za 30.000 kupisz piękna uzywke tylko muszisz kilka sztuk obejrzeć

corrado    359

Widzę że dużo suchego materiału. Do tego mniejszy ursus więc coś z pasówek albo łańcuchowych. Chyba że masz w planach się rozwijać to może Claas rolland 250 z mps. W tych już słoma o której kolega wyżej wspomniał tak nie staje w komorze.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

ursus-5314    69

ursus ma 83 km, prasa jest walcowo łańcuchowa, myślę że sobie poradzi, a prasa ogólnie bardzo ciekawa:-)

bobienko    349

a jak ta prasa mascar, mam blisko i cena ciekawa

mój wujek ma taką i klnie,tez sie rozglądam za prasa,dzis byłem pronara oglądać i nawet nawet.

akowicz111    145

Pronara ma mój kolega może 3-4 letnią od nowości. Drugi raz by jej nie kupił , a jak ją pracuje to łańcuchy tak brazgoczą że nie idzie z boku ustać.

Kajtek_1    13

to nie plotki pronar robi je na dokumentacji starych krone tylko materiał na prasy jest do d*py ale koncepcja jest dobra parę poprawek lepszy materiał i by była dobra prasa.

Yoda    35

Ktoś ma tak naprawdę pronara czy tylko słyszał od sąsiada/znajomego/szwagra? Ja mam warfamę 10 sezon, ponad 40 tysięcy nakulane na oryginalnych łańcuchach zwijających bez smarowania. Dałem za nią coś koło 40 000zł z szerokimi oponami i aparatem na siatkę który okazał się niewypałem. Daje to koszt amortyzacji ponizej 1zł/sztuka-rewelacja. Zaczęła pękać rama w miejscu gdzie jest skrzynia przekłądniowa i łańcuchy powycierały blachę od komory prawie na wylot już. więc nie ma sensu tego spawać i łatać.A ile się naczytałem o warfamach jakie to gó..na itp. Pojechałem do dealera popytać o prasy to za łańcuchówkę case chce koło 70 tys. wg niego wytrzyma 20 tys do kapitalnego remontu. Teraz szukam nowej i mam do wyboru pronara, matalfacha i ursusa bo tanie i proste. Niech mi wytrzymają też z 8-10 sezonów. Konstrukcyjnie ciekawa jest pronara ale nie ma za dużo opini o nich, Metalfach niby w porządku ale boje się stawania słomy i siana. Są jacyś nowi użytkownicy pronara?

Edytowano przez Yoda

Patryk1222    37

Chciałbym to zobaczyć:D
Pozostaje jeszcze kwestia tego że balot z tej a z innej zachodniej waży jeszcze raz tyle...
Poza tym po co ci zmieniać model jak ten zapewne znasz na wylot i jest to tak udana prasa.

Yoda    35

Przyjedź i zobacz. Warfama ma baloty cięższe niż walcowo-łańcuchowy famarol. Ważone transporty na wadze w brykieciarni więc wiem co piszę. W pronarze mam lepszą cenę bo za 50 brutto mam siatkę, szerokie koła, smarowanie. Do warfamy jak to dołoże wychodzi koło 55 a w pronarze podoba mi się podwójny sznurek  że owija dwoma na raz z dwóch końców. W warfamie podwójny sznurek nic nie daje bo i tak aparat idzie jeden. Ciekawie wygląda też metalfach pasowy na podajniku widłowym ale to już dużo drożej. Porządne pasówki z rotorami są duże i ciężkie i potrzebują mocnego ciągnika a takie coś nie wchodzi w grę bo robimy na usługach u "ekologów" i na bagna musi być lekkie.

Patryk1222    37

No tak tak jak u mnie w variancie 125 km ma co robić i mniejszy ciągnik to spadek wydajności ale też wydajność jest inna niż warfamy bo w tegiej slomie jadę 13km/h a warfama w tym samym pokosie połowę wolniej nie wspominając o czasie owiniecia i jakości owiniecia i wyrzutu belki.

Moim zdaniem zastanów się nad używana bo jest ich sporo za pół ceny z małym przebiegiem

Edytowano przez Patryk1222

Yoda    35

Był jeden krone variopakiem z valtrą 140 km to wydajność 3x warfama ale jak wleciał w błoto to cały dzień go wyciągaliśmy jak zawiesił się na mostach.

witam jestem użytkownikiem prasy pronar mam ją od 2011 roku i tyle awarii co w tej prasie to nie miałem w żadnej innej maszynie 2 razy o mało nie spłonęła tylko brat zachował zimna krew i moja rada jest taka nie kupować tego szajsu sam chce się jej pozbyć kup Krone będziesz zadowolony

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 343
      Witam.Szukam prasy używanej do 60 tys , belowała by głównie słomę ,jaką byście polecili.
    • Przez Mateusz2111
      Witam planuje kupić prasę belującą do 80 tys na młodego rolnika. Proszę o doradzenie jaką kupić. Prasa nowa  lub używana max do 5 lat. Będzie pracować w c385 rocznie około 500 balotów. Proszę o opinie oraz rady 
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.
    • Przez unipasz
      siema  mam prasę rolując  deutz fahr GP 2.30  i ucina mi  sznurek w połowie beli raz na 4 ,5 beli
    • Przez Gesiarz
      Witam z końcem tego sezonu żniwnego staje przed zamiarem zakupu nowej prasy. Rocznie robię około 1500 bel słomy i 300-400 siana i sianokiszonki jak do tej pory użytkuje 10 sezon prasę Sipma farma 2 na którą nie narzekam, tylko ta prasa jest za mało wydajna. Proszę o opinię użytkowników tych pras.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.