matush555

Podłącznie prasy Krone Kr 130

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matush555    0

Witam mam problem z podłączeniem prasy, Posiadam już tura 2 sekcyjnego w Ursusie C360 i chciałbym to wszystko ładnie podłączyć. Chodzi mi o to czy jest możliwość sterowania  rozdzielaczem od tura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

ale rozdzielacz masz dodatkowy? podłączony w końcówki fabryczne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

dobrze, ale zasilanie i powrót z końcówek fabrycznych tak?? jeśli tak, to dokup jeszcze dwie sekcje takiego rozdzielacza, dwa gniazda złącz hydraulicznych i połącz przewodami, te dwa gniazda będą pełniły funkcję fabrycznych końcówek, tak jakbyś nie miał ich zajętych przez tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matush555    0

Tak nic nie jest przerabiane, rozdzielacz mam zamontowany po prawej stronie w kabinie. Ale gdzie podłączyć ten 2 rozdzielacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

nie rozumiem, zasilanie tego nowego rozdzielacza skąd? bo rozumiem że z fabrycznych złącz hydrauliki tak? i zblokowany fabryczny rozdzielacz aby olej płynął do nowego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

i rozumiem że chodzi Ci o to, aby ciągle nie przepinać złącz, tylko dorobić dwa dodatkowe?? Więc jak mówiłem, dokup dodatkową sekcję albo dwa do nowego rozdzielacza (rozumiem że ma możliwość dołączenia kolejnych sekcji???) i wyprowadź przewodami na tył ciągnika i zakończ gniazdami hydraulicznymi, jedną sekcję jak dołożysz to możesz zrobić dwa gniazda tak?? tak działa ten rozdzielacz chyba na dwie strony zgadza się??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matush555    0

pod obecny rozdzielacz od tura, który jest 2-sekcyjny można na wężach zasilających owego tura założyć trójniki i zawory, które odetną zasilanie tura a dadzą zasilanie na prasę. Prasa KRONE 130 posiada dwa węże hydrauliczne jeden od otwierania tylnej klapy i drugi być może od siatki bądź sznurka są tam zamontowane siłowniki jednostronnego działania i nie wiem czy to ma być na dwóch różnych sekcjach i czy osobno się nimi steruje czy ma to być podłączone do jednej sekcji i czy ma być równoległe ich działanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Drugi przewód  to  moze  podbieracz? 

Koledze  chodziło o to że  taki  rozdzielacz mozna  rozbudować  , dokładając  1 lub  2 człony .

Mozna  też  dokupić  drugi  kompletny rozdzielacz  , najlepiej  dwusekcyjny  i  połączyć  go  szeregowo  z  tym od  tura 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matush555    0

ale po co kupować drugi jeżeli można wykorzystać ten który już jest ponieważ tur nie będzie używany podczas pracy prasy, to nie jest przewód do podbieraka gdyż do niego jest jeszcze trzeci ale nie jest podłączony sterowanie jego jest ręczne, a przewód ten ma siłownik w komorze nad siatką i coś przesuwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tylko że nie  wiem  czy to będzie  taniej ,  wstawiac  tam  trójniki i  zawory trójdrozne , bo  lepiej to na pewno ne  będzie  :P

Poza tym  jak  wiesz lepiej   jak  to  zrobic  - to po  co  zakładasz  temat  i  zawracasz d*pę? 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matush555    0

bo myślałem że ktoś wie jak to zrobić ale widzę że Ty w tym temacie nie jesteś zbyt pomocny ponieważ sam nie wiesz jak to powinno być a chcesz doradzać innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Odezwał sie ten  co  wie  :P

 

Człowieku  z  g''na  bata  nie  ukręci  ,  podałem  ci  sposób , że  ty  tego nie  rozumiesz to nic nie  poradzę :P   

Moze  zaprowadź  traktor  do  serwisu  , niech  ci  zrobią   :D

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

hehe, no czuje że kolega matusch nie bardzo kuma o co mi i Mariuszowi chodzi, jeśli tur nie potrzebny podczas prasowania to najtaniej ci wyjdzie jak będziesz nadal przepinać przewody z tyłu, ale w takim razie też nie widzę sensu zakładania tego tematu, najłatwiej i najlepiej dołożyć sekcje do rozdzielacza albo wymienić na inny trzy lub czterosekcyjny, jak chcesz sie bawić w trójniki to powodzenia.

P.S.

jeśli masz jakiegoś ogarniętego kolegę w okolicy to zaprowadź mu ciągnik i niech ci to zrobi


a i w prasach krone można używać jednego lub dwóch przewodów, jeden do otwierania klapy drugi od podbieracza, jeśli chcesz na jeden przewód to musisz wyskakiwać z ciągnika i przekręcać zawory w prasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez skarbek15
      Jak w temacie kupię sterownik lub komputer do krone combi pack 1250 lub 1500 mogą być nie działające i nie sprawne lub po nieudanych naprawach innych serwisów Kontakt 508537293



    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      mam problem ze sterownikiem w tej belarce. Wyświetla się taki błąd. Co on oznacza?
      Pozdrawiam.

    • Przez RockAndRolnik
      Decyzja zapadła kupujję 1250 MC Fortimę. Rozważałem 1500 MC i Mchale 5400c lub 5500, ale zdecydowałem się na Krone Fortima 1250 MC ... po roku napisze o doświadczeniu swoim Może ktoś ma i podzieli się swoimi odczuciami   ?
    • Przez Grzegorz08
      Mam problem (Belownica Krone 1250) z owijaniem siatką gdyż po uruchomieniu pobierania siatki nie cofa się siłownik na ciągu paska i nie załącza aparatu ucięcia siatki.
    • Przez Marcin157
      Witam, mam problem z prasa rolującą krone KR 155 podczas dobijania belki otwiera się tylna klapa. Na zamkniętej komorze wygląda tak jakby siłownik nie podnosił tego uchwytu do końca co blokuje klapę. Proszę o jakieś porady co zrobić!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj