Skocz do zawartości
stachu1991

Wynalazki w waszym t25

Polecane posty

Hrycu    1

No to ja was koledzy teraz zaskoczę czymś nowym i powiem, że mam zrobione hamulce tarczowe na przód :P

W terenach leśnych nie ma góry z której bym nie zjechał :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl

Hrycu    1

Dodam ale tak za 2 tygodnie bo ciągnik w szopie a przed nim stoi bal siana. Siano rozrzucone po kątach i wogół ciągnika by się nie grzało. Jak tylko skarmię bala to wrzucę. Ja osobiście tych hamulcy nie robiłem tylko kupiłem ciągnik i już były.

No i są obiecane zdjęcia wątpliwej jakości, ale nie cierpliwych powinny uspokoić

post-98728-0-86952500-1386010927_thumb.jpg

post-98728-0-80236600-1386010947_thumb.jpg

post-98728-0-10290100-1386010971_thumb.jpg

Edytowano przez Hrycu

wieslaw16    46

Witam, powiem że pomysłowo, jak widać na fotce to zblocze wygląda że jest od poloneza ,pąmpę masz też pod pedałami hamulców tylnych podłączoną?

janusz20    105

Jaki rozmiar opon?

U nas rusek ma zrobiony zderzak z przodu, wymieniony drążek kierowniczy na <<ursus C 360>> zaczep dolny, ciegna TUZ, skrócone schodki

Edytowano przez janusz20

Hrycu    1

Zaciski hamulcowe są od poloneza. Pompę mam też od poloneza i jest ona przykręcona z tyłu ciągnika na wysokości hamulca ręcznego. Od dźwigni idzie bolec do tyłu do pompy. Zbiorniczek wyrównawczy mam w skrzynce na błotniku. Jadę gdzieś z dużej góry pod obciążeniem zaciągam ręczny na 3 ząbki a jak jeszcze pcha ciągnik to juz normalnie noga steruję pedałem hamulca. Nie mam hamulców z przodu podłączonych razem z tyłem bo to by nie równo hamowało.

Opony mam dębicy rozmiar 6.00-16. Niedawno kupiłem nowe gdyż stare nie miały wogóle bierznika.

Edytowano przez Hrycu

mtracz    71

U mnie w tym miejscu są obciążniki kół.

Wykorzystano sposób sterowania i podłączania hamulca przyczepy.

Czyli przodem hamujesz tylko i wyłącznie za pomocą ręcznego? A w momencie zaciągnięcia ręcznego trzyma tył i przód?

Hrycu    1

Tak przodem hamuję tylko za pomocą dźwigni hamulca ręcznego. Gdy zaciągnę ręczny to tylko przód hamuje. Tył mam odłączony od dźwigni

Marcin567    0

Ja w swoim t25 mam założoną mniejszą szajbę na wentylatorze. Dzięki temu władek nie grzeje się nawet przy największych upałach w ciężkiej pracy :) . Na większych obrotach wętylator wydaję dzwięki jak samlot odrzutowy. :D

zgrywus223    18

Mógł by ktoś napisać coś więcej o tej pompie wtryskowej z 330, a szczególnie czy to coś zmieniło (spalanie, moc może odgłos?) :P No i oczywiście montaż.

Zdjęcia też mile widziane :)

michal1993    350

Moim zdaniem trochę zbędny wydatek. Na nowej oryginalniej pompie też nie chodzi jakoś wybitnie źle. Po wymianie ze zużytej na nową i tak poczujesz różnicę, czy to ruska czy polska.

Pasek2011    0

Kolego mógłbyś wysłać parę zdjęć w jakim miejscu jest to zamocowane, dlatego że chcę zamontować w swoim t25a

Pablo1970    6

Ja w swoim wołodii nic nie ulepszałem bo kopiłem go z solidnymi zaczepami pneumatyką i hamulcami tarczowymi dużo lepsze od bębnowych jeżeli

ktoś ma zamiar wymieniać plecam tarczowe :rolleyes:

Hamulce tarczowe we Władku? Masz może jakieś zdjęcia jak to wygląda? Da się przerobić z bębnowych na tarczowe? W moim Władku hamulce się już "skończyły" czeka mnie wymiana taśm, więc może warto przerobić na tarczówki.

Hari123    6

Nie uderzasz głową w dach ? Pytam bo będę przedłużał kolumnę kierowniczą o 10cm i siedzenie będę musiał umieścić na mniej więcej takiej samem wysokości jak u ciebie.

Marcelix    52

Nie nie uderzam w dach - musiałbym po niezłych wertepach jechać. No chyba że masz 190 cm wzrostu. Ty chcesz wydłużać kolumnę?? ona i tak jest wysoka, ja miałem zamiar ją skrócić o 10 cm, ale teraz mam fotel ciut wyższy i się zastanawiam.

Edytowano przez Marcelix

Я добавлю, но так за 2 недели, потому что трактор в сарае, а перед ним стоит бал сена. Сено, разбросанные по углам и wogół трактора, чтобы не грело. Как только skarmię бала это бросить. Я лично этих hamulcy не делал, только купил трактор и уже были.

Ну и обещанные фотографии сомнительного качества, но не терпеливых должны успокоить

attachicon.gifIMG_0654.JPG

attachicon.gifIMG_0656.JPG

attachicon.gifIMG_0657.JPG

Istnieją filmy z hamulcami? Chciałbym spojrzeć. Dzięki z góry!  <_<

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez adi972
      dlaczego w ruskim jak wrzucam wsteczny i na 1 to coś huczy
    • Przez Kondzik100
      Mój władek ma za małą dawke paliwa i sie zastanawiam gdzie mu sie ja podkreca . I tu mam do was pytanie gdzie i czym sie podkręca ??
    • Przez Eliasz
      Witam
      Ostatnio jadąc sobie drogą zauważyłem że na kopalni w dzrzewkach robi t-25 tylko z przednim napędem gdy zajechałem do domu sprawdziłem w swoim Władku czy posiada jakieś wyjście jest tam coś takiego chyba to czyli taka pokrywka z boku skrzyni tylko nie wiem co jest pod nią bo nie miałem czasu rozbierać
      i moje pytanie brzmi następująco ile może kosztować napęd i gdzie mógłbym go dostać oraz najważniejsze czy będzie on pasował
      Z góry wielkie dzięki
    • Przez wladek_t25
      Witam
      Po odpaleniu na jałowym bietu gdybdodaje gazu to z 700 obr. na 1800 zbiera się elegancko, lecz sprawa się typie gdy chwilę pojeżdze. Pod lekkim oporem wejście z 900 obr. na 1500-1600 to zajmuje z 10 sekund!! Nie wiem w czym rzecz, od średnich do max obr. wkręca się tak jak powinien. Pompa po regeneracji, nowa sekcja. Próbowałem delikatnie podregulować dawkę paliwa na większą, i to też nic nie dało. Kąt wtrysku idealny, co do mm. Co robić Panowie? Mam drugą pompę Ale w niej trzeba by było ustawić poprawną dawkę paliwa na stole probierczym. Jest może ktoś z okolic Elbląga i mógł polecić dobrego pompiarza? Ja zawiozłem do niby specjalistycznego zakładu to zmienili sekcję i mi ją oddali, nawet na stole jej nie regulawali bo założyłem ją to musiałem obroty regulawać i ten wkręt stop od gaszenia bo wykręcili. Zawiozłem drugiego zakładu w okolicy to opowiedzieli że pomp od ruskich nie przyjmują...