MafiaaLubelskie

Co zrobić robaki w pszenicy , brak wentylacji bina czy mieszać z dobrą ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam otóż jest taki problem jeden z binów około 100 ton ma złą wentylację i wylęgły się tam wołki i jeszcze jakaś odmiana robaków i trochę ją już poniszczyły.. nigdzie nie idzie tego sprzedać a pszenica dość dobra bo 28 glutenu. I otóż takie mam pytanie czy mieszać ją z tą dobrą bo w dwóch małych binach po ok. 50 t pszenica jest dobra , czy jakoś ją np kombajnem oczyścić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sa takie tabletki-popytaj tam gdzie ś.o.r kupujesz :)

Cały Bin jest zasypany przyczepy też były jednak faktu że jest już poniszczona to nie zmieni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumie że robaki są jeszcze żywe , dlatego nikt nie chce jej kupić.

Jakieś 10 % jedynie żywych zostało ale jak na razie to co pociągneło to mocno zniszczona jest :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100 ton i mocno zniszczona?

Nie wiemy co jest dalej w binie ale dwie pierwsze przyczepy a szczególnie jedna to bardzo.. a po wzięciu próby na skupie z jednego wiaderka robaków było czarno.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Napisano (edytowany)

zagazować, przewietrzyc i jedynie na pasze... tylko znaleźć kogoś kto da te 300zl za tonę bo to nic więcej nie jest warte. Mąka z białkem zwierzęcym?? :P

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

zagazowac i biorą normalnie na paszowke 100zl taniej a nie za 300zl jak ktos wyżej pisze


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zagazować, przewietrzyc i jedynie na pasze... tylko znaleźć kogoś kto da te 300zl za tonę bo to nic więcej nie jest warte. Mąka z białkem zwierzęcym?? :P

U nas cena zboża jest po 650 konsumpcyjna więc po 500 coś może pójdzie.. Jednak czepiają się nadgryzionej i zniszczonej i co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Po zasypaniu w żniwa wietrzyliście zboże w tym binie ? Pszenica była sucha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zasypaniu w żniwa wietrzyliście zboże w tym binie ? Pszenica była sucha ?

Tego nie stwierdzę bo nie byłem przy tym w żniwa i nie mam pojęcia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a Ty zrozumiesz wkońcu że Twoja pszenica nie ma w tym momencie nic wspólnego z konsumpcją?? nie wyczyścisz tego, pasza i koniec. Cieszyć się że ktokolwiek to weźmie oczywiście po zagazowaniu robactwa żeby sie nie rozprzestrzeniało a co do ceny... nawet bym sie nie targował tylko cieszył ze poszło do świń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a Ty zrozumiesz wkońcu że Twoja pszenica nie ma w tym momencie nic wspólnego z konsumpcją?? nie wyczyścisz tego, pasza i koniec. Cieszyć się że ktokolwiek to weźmie oczywiście po zagazowaniu robactwa żeby sie nie rozprzestrzeniało a co do ceny... nawet bym sie nie targował tylko cieszył ze poszło do świń

Ja jej nie chcę na konsumpcję .. Są dwa biny inne które nadają się na konsumpcję przytoczyłem tylko cenę i od tej ceny ze 100 złoty w dół na paszówkę pójdzie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Do elektrociepłowni sprzedaj, z PZZ a już nie będe mówił z mieszalni pasz to wypędziliby moment z tym syfem,
Nie wentylacja Ci leży ale wilgotne skosiłeś to raz dwa nie wyczyściłeś dokładnie silosu i nie spryskałeś go od tego żywego dobra, jeszcze wołk to nic u kolegi w pszenżycie niedawno sie trafiło coś tri........ coś tam jakaś nazwa nieznana dla nikogu tu robaka w zbożu nie ma na niego oprysku i to jest problem, wygonili z mieszalni jak próbke wzieli


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Gazować na przyczepach, robak musi paść nie ma szans, nikt nie kupi jak żyje dziad.,

Jak nie będą chcieli dalej kupić to na wialnię  odmuchać robaka i wtedy sprzedasz bez problemy. 

Dla świętego spokoju zagazować na przyczepie i odwiać na wialni, wtedy bez problemu na konsumkcje pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gazować na przyczepach, robak musi paść nie ma szans, nikt nie kupi jak żyje dziad.,

Jak nie będą chcieli dalej kupić to na wialnię  odmuchać robaka i wtedy sprzedasz bez problemy. 

Dla świętego spokoju zagazować na przyczepie i odwiać na wialni, wtedy bez problemu na konsumkcje pójdzie.

To jest jednak 100 ton żeby każdą jedną przyczepe gazować to szlak trafi.. Myslimy nad tym żeby z bina puścić do bizona tam na sita od razu przez tylnią klapę , ustawić duży wiatr i to przedmuchać co o tym sądzicie ? Robak lżejszy , nagryzione tez to wywieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Napisano (edytowany)

pewno że sie uda... bizon przez tydzień na pełnym gazie, 500litr ropy i dalej paszowe :D poronione pomysły. Słyszałes o czymś takim jak petkus? zresztą to też ma taką wydajność, że...

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Znajomy teraz 140 gazował na przyczepach. Następny z 250 gazuję teraz.

Ja do bina na 140 t wsypałem 4 butelki i nie miałem problemu, ale w jednym miałem nie dużo, tylko 2 sztuki znalazłem.

 Bizonem z 5-6 ton na godzinę zrobi, nie widzę tego pomysłu.

Nie cytuj postów w ten sposób,  bo dostaniesz zaraz ostrzeżenie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewno że sie uda... bizon przez tydzień na pełnym gazie, 500litr ropy i dalej paszowe :D poronione pomysły

I tak wyjdzie na + niż na petkusie np. ;) Bo już jest dużo zjedzonego i nic z tym nie zrobi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

pewno że sie uda... bizon przez tydzień na pełnym gazie, 500litr ropy i dalej paszowe :D poronione pomysły. Słyszałes o czymś takim jak petkus? zresztą to też ma taką wydajność, że...

500  litrów  ropy?  bez jaj :P ,  za  20  godzin  to zrobi i  myśle  że   200 nie  przekroczy ,bo  bizon chyba   nie spali  10  litrów na  godzine ,  przy pracy na postoju , bez  obciążenia  hedera   i młocarni.

To jest  raptem koszt z  700 zł   zł na paliwo .   I nie  trzeba  nigdzie  wozić  tylko żmijką  z silosa  na  kombajn  , a  z kombajnu na  przyczepę  i do  sprzedania .

Lepszego pomysłu  raczej nie  widzę...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

500  litrów  ropy?  bez jaj :P ,  za  20  godzin  to zrobi i  myśle  że   200 nie  przekroczy ,bo  bizon chyba   nie spali  10  litrów na  godzine ,  przy pracy na postoju , bez  obciążenia  hedera   i młocarni.

To jest  raptem koszt z  700 zł   zł na paliwo .   I nie  trzeba  nigdzie  wozić  tylko żmijką  z silosa  na  kombajn  , a  z kombajnu na  przyczepę  i do  sprzedania .

Lepszego pomysłu  raczej nie  widzę...

Nareszcie ktoś podobnie mysli.. Tak tez mamy zamiar zrobić bo innego wyjścia nie ma z tej sytuacji.. Dzięki za pomoc ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

aa czyli czekałeś aż wkońcu ktoś Ci przyklaśnie pomysłu. pracuj, sprzedawaj, pochwal się ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aa czyli czekałeś aż wkońcu ktoś Ci przyklaśnie pomysłu. pracuj, sprzedawaj, pochwal się ceną

To Proszę Cię bardzo zrób to lepiej . Co powieziesz na petkusa najbliższego 30 km 100 ton ? nie bądź śmieszny . Kombajnem wyjdzie lżej i taniej..  A nawet szybciej ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ja bym w ogole nie czyścił bo to sensu nie ma a dlaczego pisałem 10 postów wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj