MateuszTeam

Ursus C-4011 , C-355 czy C-360?

Polecane posty

jack80    19

rok produkcji sprawdż,c 355 były produkowane od 1971 do 1975 ,a c 360 od 1976 do 1992r .o ile dobrze pamiętam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

 3 P  produkowali do  '93 .

c 360  i  c 362  do  '87

 

c355M  to przejściówka między c 355 a c 360  , robili  to OD LIPCA   1975  do  1976 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

dobra dzieki wielkie :) na tabliczce nie widać rocznika a papiery to papiery... :D ale gość twierdzi ze to 360 na bank i chyba 76 rocznik mówił..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

 A  może  typ silnika  da  sie  odczytać? 

c 360 chyba  nie  miały lamp na  drutach 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Patrz na tabliczkę czy jest TYP-S-4003 ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

S-4002 to 355, S-4001 to 4011 - mowa o silnikach, chociaż mógł być przekładany <_<

 

Ale jak facet się zarzeka to będzie 4003 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

mogłbyć, ale raczej nie był bo to dziadek jakiś jeździł potem on zmarł, i ciągnik stał .. :) też myśle że prawde mówi, bo nawet dobrze się znamy z nim... dobra wielkie dzieki !! pozdrawiam was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

c 360 miały lampy na drutach   przynajmniej moja ma  (1983 rok) a jestem pierwszym właścicielem.....przednia oś okrągłą ma sąsiad w c 360  a jest z 79 albo  80 roku  produkcji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaku1990    1

ja również mam c-355 z 72 roku i takie obciążniki mam. a c-355 ile ma wyjść hydrauliki zewnętrznej do przyczep? u mnie są 2 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zdaje się ze starsze 60 tki zamiast takiej kratki powycinanej przed filtrem powietrza miały siatkę.

 

miały je wszystkie stare ursusy.

 

 

 

@jack80 i @zaku1990 jesteście pewni czy wasze maszynki tak wyjechały z fabryki, bo to o to chodzi :rolleyes:

a c-355 ile ma wyjść hydrauliki zewnętrznej do przyczep? u mnie są 2 

 

chyba dwa.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack80    19

miały je wszystkie stare ursusy.

 

 

 

@jack80 i @zaku1990 jesteście pewni czy wasze maszynki tak wyjechały z fabryki, bo to o to chodzi :rolleyes:

 

chyba dwa.

 

no pewności to nigdy nie ma ,ja kupiłem dwa lata temu i ma obciązniki takie jak w c 360 [nie takie jak w 4011] .u mnie jest dwa lata więc może ktoś coś przerabiał wcześniej.

Edytowano przez jack80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaku1990    1

zewnętrzne rzeczy wszystkie mam z c-360 od obciążników po zaczepy itp.a asilnik s-4003 i okrągła oś. bo i nawet zegary mam od 3p. takiego kupiłem. pewnie papiery inne i ciągnik :((((((((((( a w dowodzie jest ursus c-355 1972 rok produkcji

Edytowano przez zaku1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A widzicie Panowie ;) żadna 355 nie wyszła z obciążnikami nowego typu -_-

 

Swoją drogą - @zaku1990 ciekawą masz tą 355 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack80    19

czy to c 355 czy c 360 to wydaje mi się bez znaczenia,ważne żeby koła sie obracały i było czym w polu robić  :) ,sprawny był i tyle .Te traktory mają swoje lata a i tak ich mnóstwo na polskiej wsi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oczywiście że bez znaczenia kolego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A widzicie Panowie ;) żadna 355 nie wyszła z obciążnikami nowego typu -_-

 

Swoją drogą - @zaku1990 ciekawą masz tą 355 ;)

a niby skąd  taki wniosek? 

Ważny  stan  i tak nie  znajdziesz  nigdzie  żadnego  z tych modeli  w oryginale 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem że ważny jest stan,

 

Tak myślę bo żadnej nie spotkałem i nie słyszałem by miała te co 360,

 

na końcu serii prędzej by puścili 360 z obciążnikiem starego typu niż na odwrót, ale też całkiem na 100% nie jestem pewien,

 

zdaję sobie sprawę że znalezć jest ciężko w oryginale, u nas parę jezdzi - jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack80    19

znajomy posiada c 355 i ma obciązniki jak w 4011 ,dolny zaczep jak w 4011, jeden pedał hamulca i w zależności na które koło chcemy hamować jest taki rozdzielacz pod siedzeniem,przednia oś okrągła sztywna ,i przednie koła 18.i smiga nią jak szalony :)  :D

Edytowano przez jack80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj