kris14

Rozwadniacz typu "Pilmet" montowany we wlewie zbiornika

Polecane posty

kris14    266

Witam

Poszukuję zdjęć i informacji czy pod rozwadniaczem jest zamontowany jakiś kołnierz z uszczelką (jeżeli tak to jaki) i czy połączenie jest szczelne, szukam info ponieważ u siebie mam taki rozwadniasz w TAD-LENie i od nowości jest zamontowany kołnierz od zwykłej pokrywy z gwintem więc występuje tam nieszczelność co utrudnia wykonywanie zabiegów z pełnym zbiornikiem. Chcę porównać to z "oryginałem" bo być może producent w czasach młodości swojej działalności popełniał takie gafy.

 

Mam na myśli taki rozwadniacz:

78d5a7a5a90b7dcfbd4720bc08ccd852gmx9e09b

 

Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

<p>Nie wiem czy o to Ci chodzi http://imged.pl/hit-cenowy-zbiornik-opryskiwacza-pilmet-300-l-1020177.html ale ja mam identyczny zbiornik w moim opryskiwaczu z agroli i tam jest taki kołnierz bez uszczelki to połączenie nie jest rewelacyjnie szczelne przez to że blokuje się tylko w dwóch miejscach przez co ta uszczelka z pod rozwadniacza dociskana jest najbardziej w tych dwóch miejscach i czasami jak naleje pełny zbiornik to kipi piana ale tragedii też nie ma żeby się znowu lało</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

U mnie zbiornik jest inny, mam 600l takie: http://spplthumb.blob.core.windows.net/540x405/f0/38/30/opryskiwacz-polowy-z-atestem-pilmet-600-l-koronowo-79924152.jpg , otwór jest na powierzchni (nie w głębi) i mam przykręcony kołnierz z gwintem najprawdopodobniej od takiej pokrywy http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/51/06/31/75/5106317546 i na to ćpnięty rozwadniacz jak wyżej, takie coś przyszło fabrycznie od TAD-LENa i chcę to poprawić. Jutro dzień roboczy to spróbuję poszukać po sklepach coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Oryginalnie w Pilmecie uszczelka była cienka i te dźwignie zaczepiały się o rant w zbiorniku (jednolity ze zbiornikiem). Nie było to doskonałe rozwiązanie. Nie pamiętam czy rant się odkształcał, czy obsadzenie dźwigni w rozwadniaczu nie spełniało swej roli, fakt że szczelności nie było i rozwadniacz można było "wyrwać" do góry mimo zablokowanych dźwigni. Ciecz jednak nie chlustała. Sam rozwadniacz działał skuteczniej niż te montowane np. w Biardzkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agroKadzice
      Witam. Mam pytanie do kolegów odnośnie pompy opryskiwacza termit pilmet 60 litrów na minutę. Chcę zmodernizować troszkę mój opryskiwacz tzn powiększyć lance na 15 metrów i teraz nasuwa się pytanie czy pompa zdoła tej szerokości? Czy wystarczy jej wydajności?
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupię opryskiwacz pilmet 1000l ciągany jak na załączonym zdjeciu albo inny opryskiwacz podobnego nowszego typu (biardzki, krukowiak). Może ktoś posiada na sprzedaż coś w podobie? Pozdrawiam.

    • Przez dawid1983
      Witam mam pytanie mam zalozona uszczelkę korkowa pod klawiaturą i tam jest cała zapocona chciałbym założyć jakaś lepszą czy są takie
    • Przez dawid1983
      Witam mam pytanie mam zalozona uszczelkę korkowa pod klawiaturą i tam jest cała zapocona chciałbym założyć jakaś lepszą czy są takie
    • Przez Blusik
      Witam 
      Mam pytania jaka podkładka ma znajdować się pod korkiem zlewu oleju w silniku 1hc102 chodzi mi o średnice.
      Jak również o gwint jaki jest w pompie pz63a ponieważ musze odkręcić wąż.
       
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj