Chota

pługi

Polecane posty

mtz800    0

kolego w jakim województwie

Ty mieszkasz?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

ja mieszkam w wielkopolskim na pograniczu z łodzkim praktycznie centrum Polski;)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Witam mam dylemat jaki pług wybrać. Chodzi tu o nowe pługi. Są 3 marki do wyboru. Poettinger Servo 25; Kuhn master 102 i voogel&noot m 950. Pługi w podobnych cenach teraz tylko pytanie który lepszy. Kuhn jest najwęższy bo zabiera max 40 cm na korpus. Pozostałe orzą po 45 na korpus. Z góry dziękuję za odpowiedź ;)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

wiecie moze koledzy jaka jest najwieksza 3 obrotowa półzawieszana na kole bo kiedys widziałem takom przejazdem przez polske i drugi raz juz niespotkałem takiej a była zajefajna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

co to za pługi ta firma FRAUGDE warte uwagi bo mam cos takigo na oku i moze kupie bo cena za 4-ke 6000 w porownaniu z innymi firmami to raczej dobra jak ktos posiada cos takieg prosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ta firma to jest na licencji kvernelanda pług bardzo dobrze orze, lekko idzie jest lekki i wytrzymały wiem bo pożyczam od znajomego taki pług tylko 3 skibowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

W zależności co będziesz przyorywał .ściernisko zbożowe lub kukurydziane to przedpłużki a poplony zwłaszcza wyrośnięte to ścinacze ,trzy przedpłużki to jak czwarta skiba w pługu natomiast ścinacze to mniejszy opór.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Kolego bez obrazy ale chyba nigdy kukurydzy nie orałeś :P Przedpłużki nie nadają się do orki po kuku bo zaraz będzie się pchało... Do kuku to tylko ścinacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagtra    2

Witam. Zadam dość "laickie" pytanie: czy opócz ciężaru pługa są jeszcze jakieś inne różnice między obrotówką a zagonowym, oczywiście zakładam, że oba są zabezpieczone, chodzi mi tylko o szerokość orki, bo jeśli czwórka obrotowa miałaby zabierać tę samą szer. co czwórka zagonowa to zakup mija się z celem tylko dlatego, że na obrotówki ost. jest MODA i wszyscy rzucają na nie, że to taki bayer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

Różnica - przy obrotówce nie masz tej pie...... bruzdy a o wadze sam już pisałeś , wszystko zależy od mocy ciągnika jaki posiadasz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Kolego bez obrazy ale chyba nigdy kukurydzy nie orałeś :P Przedpłużki nie nadają się do orki po kuku bo zaraz będzie się pchało... Do kuku to tylko ścinacze.

Zależy po czym. Jeśli po QQ która poszła na ziarno i zostało dużo resztek pożniwnych to może (nie wiem) ale jeśli mowa o orce po QQ która poszła na kiszonkę (zebrana sieczkarnią) to G prawda. Orząc po QQ i z roztrzęsionym obornikiem (dość pokaźnie) jakoś problemów z zapychaniem nie mam. Owszem początkowo jak kupiliśmy te pługi co mamy zdarzało się, że zapchamy je ale wynikało to ze złego ustawienia przedpłużków jak ustawiliśmy je wreszcie dobrze nie ma żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz trudno powiedzieć wygląda dobrze ale nie wiadomo czy rama jest prosta wygląda jakby odkładnie były pospawane ja bym go nie brał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Chyba jednak i tak nie będę miał czasu pojechać go obejrzeć. Zobaczę jeszcze bo na razie zakup pilny nie jest ale szukać warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy orientuje się ktoś ile może ważyć pług obrotowy firmy Vogel noot Euromat SS970 3 skibowy ażurowy z płynną regulacją szerokości roboczej. nie wiem co to za model wygląda dość masywnie słupice dość wysokie.

Edytowano przez piotrekzajaczkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomal20084    43

Ja posiadam pług Lemken Opal 110 3x40 obrotowy, na zabezpieczeniu śrubowym i ciągam je NH t5040 86km. Jestem z niego zadowolony, bardzo ładnie zasypuje i dobrze sie z nim pracuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Posiada ktoś może pług Kverneland ld 100 na odkładnicach ażurowych? Np. takie cudo: http://allegro.pl/kverneland-lm-100-i2604297920.html . Jest różnica w kryciu z normalną odkładnica? I jeszcze jedno pytanie czy wchodzić w ten pług tylko z ścinaczami zamiast przedpuszków ( http://allegro.pl/plug-4-skibowy-obrotowy-kverneland-ld-100-i2583989967.html )? Dodam że głównie chce orać kukurydzę na ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

odkładnie ażurowe są na cięższe ziemie,zmniejszają opór.Różnicy w kryciu chyba nie ma....Ale może trochę jest lepiej rozdrobniona...Przedpuszki są do głębokiej orki żeby lepiej przykrywać resztki pożniwne, a ścinacze lepiej rozdrabniają.Weź lepiej ścinacze.Takie jest moje zdanie :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adus19922    0

Witam czy wie ktos czy jest mozliwosc zamowienia calego kompletu elementow roboczych pluga agro-masz razem z uchwytem? Jaka moze byc cena calego zestawu na 1 korpus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi8317    1

Witam kupiłem dzisiaj pług agromasz 4x40 zagonówke ten pług to poraszka on nie odwraca ladnie skiby zostawia na skibach małe pagórki dlaczego wypoziomowany poprzecznie i wzdłurznie; ma ktos z was taki plug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Witam wszystkich. Podczepie się pod temat dosc ogólny a więc wczoraj podczas orania pękła mi obrotnica (czyli ta os na której znajdują się łożyska i pług się obraca)chodzi o pług obrotowy Rabewerk 3 skibowy.Czy zdażyło sie komus cos takiego i co z tym zrobic czy spawac czy tylko do tokarza i dorabiac cały nowy wałek i dopiero go wspawac. Jeżeli ktos miał podobne zdarzenie proszę wskazówki i rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj