Chota

pługi

Polecane posty

marcin6430    0

ja posiadam unie tur 5*35 ciąga ten pług john deere 6530, ale planuje zmjanę na kvernelanda AD100 cztero skibowego, jeśli ktoś posiada ten pług proszę o opinię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janjan    0

Pługi Zetor System godne polecenia. Ja przeszedłem przez Grudziądz, Sukov i Kvernelanda. Zostaję na dłużej przy Kvernelandzie, ale Sukov też sie jeszcze sprawdza. Lekki ale wystarczająco mocny. Tylko cena mogłaby być nieco lepsza, ale jakość trzyma.


Zetor Forterra 135 16v / Zetor 8441 + Trac-Lift 220Sli :: Tractor is Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Witajcie

Mam do Was pytanie odnośnie czy Reanult 105-110KM da rade sobie z 4skibowym pługiem na ziemniach lekkich

i jak byscie mogli to podajcie przykladowe egzemplarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

spokojnie, nawet pod gorke

renia 113.14 i overum 4 idzie jak glupia

po rownym nawet z piatka powinna dac rade


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

Myślę ze Reanult 105-110KM bez problemów poradzi sobie . MF 105KM + pług Lemken Vario Opal x 120

4 skibowym robiłem na próbę 4X50 na ciężkiej ziemi i daje rade , Ten fakt mile mnie zaskoczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

To kombinacja kvernelanda i fraugde , brak regulacji szerokości orki , odkładnie trochę małe , brak na nich ścinaczy i piór ale ma przed płużki , każda część ma z tyłu numer poszukaj np. na odkładni i podzwoń czy poszukaj na kompie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiak    57

A jak myślisz, warto go kupić. Ornej ziemi około 17 ha, dużo dużych kamieni.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

W miarę poczciwy pług,jakby rama była w porządku to można się zainteresować Odkładnia do wymiany koszt ok. 300-400zł i płozy ok.100zł/szt lub zrobić samemu albo założyć od polskiego, dłuta odwrócić i orać.Ścinacze jakby ci się zamarzyły to da się też założyć od unii.Co do ceny to ja się nie orientuję w zagonowych, sprzedaję tylko obrotowe.Do JD trochę mało orze i przydałaby się regulacja szerokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225
http://otomoto.pl/kverneland-fraugde-A100375.html - mój jest taki ma trochę inne odkładnie ale także długie z piórem , na kamienie jest super chodzi jak zegarek , doskonale kryje ,obornik przykryjesz podorywką za swojego dałem coś 2200 ale to była okazja , natomiast przy tym co chcesz kupić odkładnie są krótkie pióro by trzeba dokupić to ok. 50 zeta za sztukę co do lemieszy to chyba już też nie oryginał widać puste dziury na śruby ale coś z pasujesz na dwóch śrubach też wytrzyma , nie pisałeś ile ciągnik ma moc i jaką pług ma szerokość .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

koledzy a czy ktos przerabiał pług 5 skib phx na 4 skiby chodzi mi jak to rozwiazac z kołem czy ciac rame czy jakos inaczej bo miałem kupic atlasa 4 i mi doradzono ze leprzy bedzie phx 5 tylko ze moj ciagnik ma 100 km JD 6310 i 5 niedarady czy szkoda roboty bo jeszcze go niekupiłem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Panowie czy wiecie jaka firma produkuje pługi zagonowe z odkładnicami 45cm? Chodzi mi na razie o tańsze pługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

koledzy a czy ktos przerabiał pług 5 skib phx na 4 skiby chodzi mi jak to rozwiazac z kołem czy ciac rame czy jakos inaczej bo miałem kupic atlasa 4 i mi doradzono ze leprzy bedzie phx 5 tylko ze moj ciagnik ma 100 km JD 6310 i 5 niedarady czy szkoda roboty bo jeszcze go niekupiłem :(

 

a moze ktos posiada do sprzedazy overuma 4 lub przerobionego PHX 5 na 4-ke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
microbus    0

Potrzebuję pilnie kupić pług obrotowy 3 skibowy do Ursusa 5714 najlepiej lemken, kverneland lub v&n, coś, żeby miało regulowana szeokość orki najlepiej do 50cm na skibę.Najlepiej coś w bardzo dobrym stanie. Może ktoś posiada do sprzedania lub wie jakis namiar. kontakt 667413396 lub gg 3346518.

P.S. może ktoś z was cos powiedziec o pługu kverneland fraugde rondaflex http://allegro.pl/plug-obrotowy-kverneland-rondaflex-i2036061549.html

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2
Napisano (edytowany)

Który pług lepszy chodzi mi o ciągany 4 skiby overum czy fraugde ma ktoś może porównanie ?

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Oba pługi bardzo dobre chociaż overum trochę lżej ciągnąć,cena części podobna wytrzymałość również, kverneland czy fraugde chyba ciekawszy z wyglądu ale duży minus to wieża przeważnie z jakąś cudną przekładnią obrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adameo    1

Witam w sprawie pluga do c360 jaki polecacie zależymi na obrotowym 2 wieksze skiby lub 3 mniejsze Proszę o podpowiedź 784 826 470

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Potrzebuję pilnie kupić pług obrotowy 3 skibowy do Ursusa 5714 najlepiej lemken, kverneland lub v&n, coś, żeby miało regulowana szeokość orki najlepiej do 50cm na skibę.Najlepiej coś w bardzo dobrym stanie. Może ktoś posiada do sprzedania lub wie jakis namiar. kontakt 667413396 lub gg 3346518.

P.S. może ktoś z was cos powiedziec o pługu kverneland fraugde rondaflex http://allegro.pl/pl...2036061549.html

pozdrawiam

Witam nie wiem ile ursus 5714 ma koni coś koło 81? i jaki ma udźwig podnośnika. Jeżeli ma 81 KM to tyle co 912 to pług obrotowy 3x40 musi uciągnąć. Kverneland i fraugde to to samo, a rondaflex to jakiś wynalazek. Najlepiej bież kvernelnada lub overuma bo najłatwiej o części. I to są dobre pługi sam mam pług firmy fiskars (części overum) i orze sie super odkładnie są półśrubowe długie i lekko idzie. Ale oglądam sie za obrotówką. Co do obrotówki z regulowaną szerokością orki do 50 cm to z tych starszych (cena do 9000 zł) to tylko rumpstad był tylko nie wiem jak z częściami do tego pługa. A jak jesteś z kujawsko-pomorskiego to możesz kupić pług kuhn, huard lub fenet (te ostatnie mają części kuhn'a) a w Gniewkowie jest przedstawiciel Kuhn'a.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

a co sądzicie o pługu Farmarolu wachadłowym 4 skiby pociągnie go 100 KM john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

U mnie john 130 km wykańczał się przy 4 skibowym.Odczep się od tego bo to najgorszy plug na świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2
Napisano (edytowany)

tak ciezko mial z famarolem?

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

koledzy potrzebuje dane o mocy do pługa - 4 skibowy Unia Grudziądz Atlas - może ktoś z was posiada takie dane - najlepiej fabryczne, potrzebuje do arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Ja mam na sprzedanie unii tur 4+1 5x35 cm moze ktos potrzebuje? mało uzywany przez 5 lat w ogole nie byl uzywany. jest z 2002 roku. zabezpieczenie na srube scinajaca. za 7500 zł oddam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj