Chota

pługi

Polecane posty

Szuma    13

Planuję zakup pługa obracanego zastanawiam się między Lemken EurOpal 6 4+ lub Kuhn MultiMaster112 4+, ktoś pracuję takim pługiem? proszę o opinie. Nadmieniam że zoriętowałem się w cenie Lemken ok 61tyś zł a Kunh 46tyś zł. co wybrać?

Edytowano przez Szuma

"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jak dla mnie to najlepiej jakbys akpila czy sukova kupil. skad my mamy wiedziec czego ci potrzeba i jakimi srodkami finansowymi dysponujesz?? wybor maszyny to nie tylko kolorki. proponuje zadac sobie odrobine trudu i poczytac forum, a pewno dowiesz sie cos ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Ja mam obrotowy Akpila Km80 3+1 I jeszcze sa inne a ciagam je Case JX 95

Dobrze orze podoba mi sie;)

 

A orałeś tym pługiem po kukurydzy? Bo ja zamieżam też kupić tan pług ale z większymi odkładniami ten km180 3*48. Głównie uprawiam kukurydze i jestem ciekaw czy bezpośrednio po kombajnie da sie ładnie zaorać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

@brzozak2 myślałem że się kolorem orze...


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

A na jakich zabezpieczeniach i jakim traktorem na jakiej ziemi będziesz orał?

Akpil robi KM 180 hydro i resoraka. Długie wyśrubowane odkładnie, ładnie kryją resztki pożniwne. Z zachodu /czyt. z północy/ polecam Overum. Opis znajdziesz na stronie Kongskilde Polska.

Edytowano przez KrzysztofJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

panowie mam pytanie sąsiad chce kupić 4 skibowy pług obracany a ciągnąć będzie zetor 12045. czy da rade ?? jakie odkładnice ?? jaka firma ??

 

moim zdaniem pociągnie,odkładnice śrubowe ale jaka firma ??

co sądzicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja bym wybrał Unię Grudziądz bez dwóch zdań.

Edytowano przez milanreal1

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek00    0

ja mam Unie grudziądz 2 skibowy i c-330

 

panowie mam pytanie sąsiad chce kupić 4 skibowy pług obracany a ciągnąć będzie zetor 12045. czy da rade ?? jakie odkładnice ?? jaka firma ??

 

moim zdaniem pociągnie,odkładnice śrubowe ale jaka firma ??

co sądzicie ??

 

unia grudziądz ibis xls 4x48 i ja jeszcze bym terre kupił to zetorka podro


Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

A co sądzicie o pługach zagonowych półzawieszanych? Bardzo podoba mi się Kverneland BE w wersji 6-7 skib :) Cena za 6 to 86000 netto, a za 7 to 100000 netto. Cena oczywiście do negocjacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2
Napisano (edytowany)

szukam atlasa 4 skiby na zabezpieczeniu hydraulicznym za rozsądną cene okolice Piły chodził by z John Deere 6310 na 40 ha glina góry i kamienie :huh: wiec o obrocie musze chyba zapomniec :unsure:

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

Jest tu ktos kto ma plug Fortschritt? bo mam na oku 3skibowy obrotowy..

Jak mozecie to wypowiedzcie sie o tych plugach..czy duzy opor stawiaja?dobrze kryja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Panowie co moglibyscie mi doradzic. Mam pług unia grudziądz 5 obrotowy Ibis szerokosc lemiesza 58 cm. Gdzy użytkowałem z kołami ciągnika 18,4 było wszystko ok teraz mam ciągnik z kołami 650 . Co musze zrobic żeby była większa bruzda i dobrze krył tę bruzdę?? jakieś sugestie??

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Kup poszerzacz bruzdy

post-30971-0-32334500-1309693417_thumb.jpg

 

W unirolu ok 90zł

Edytowano przez Duzy1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy może wiecie czy się różnią pługi agromaszu i staltechu:

staltech VN-R jednobelkowy z regulacją szerokości orki do 44cm i agromasz jednobelkowy z regulacją tez do 44cm na korpus

z wyglądu są podobne


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keruj1    0

Ja mam takiego bardzo starego uni grudziądz ma ze 25lat jest 2 skibowy. Podobają mi się kvernelady. Ciągam go c360. Narazie kupić pługa nie zamierzam, bo ten sprawuje się dobrze :(:) Na wiosne oram nim 4 ha i na jesień 4 to razem 8 ha rocznie :)

 

 

Jak zaczepiasz ten pług do c 360 , chodzi mi na którym otworze w cągniku i na pługu zaczepiasz łącznik bo ma problem z dobrą orką, pług wychodzi lub słabo wchodzi w ziemię a na pochyłym terenie wywraca sie. Poprostu trudno wyregulować dwuskibowy do sześćdziesiądki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

MTZ 82 : 4 skibowy zwykły polski pług

Ursus 914 : pług Atlas 4 skiby obecnie Bomet 5 x 40

 

Najnowszy nabytek - MF 6495 + VIS L 5+1 na kołkach z Unii

 

szatek : myśleliśmy o 6-7 skibach zagonowych półzawieszanych ale z polskich producentów nikt takich nie produkuje a ceny zagranicznych są strasznie nieadekwatne do robionej przez siebie roboty.

 

Za 100000zł netto możesz kupić 2 x VIS 5+1 L :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Chciałbym wziąć pług Kverneland lub Kuhn na testy, co trzeba spełnić, aby dostać taki pług na test?

 

Nikt z was nie brał pługa na testy i nie może podzielić się uwagami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@globus512 Idziesz do dealera i tam się dogadujesz co i jak i po testach masz opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Kiedyś C360 ciągał w orce Unia Grudziądz 3*35 a do pokładania było 4*35 bo dokręcaliśmy 4 korpus.

Teraz C385 ciąga ten pług, ale polecono nam do niego 3skibowca od Fortshritta, bo ciągnik bierze tyle samo ale jeździ o wiele szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverik22    1

znajomy ciąga 3 razy 30 ursusem c385, dobrze że kumaty chłopak to po każdym dniu pracy połata go spawarką;) a 360 3 razy 35 a tm bardziej 4 to chyba 2 cm głębokości, u mnie w 2 razy 30 czasami koło się mieliło, a ciągnik wszystko sprawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Myślę o kupnie pługu obrotowego do ciągnika 60 km zastanawiam się nad jakimś dwu skibowym. Na Allegro w niższej cenie jest pełno ręcznie obracanych za pomocą wajchy, czy ktoś użytkuje taki? czy ciężko to chodzi? i jaka jest zasada odwracania tzn w jedna stronę wajcha to np obrót w prawo w drugą obrót w lewo czy zawsze obrót w tą samą ? Drugie pytanie to sąsiad ma 3 skibowy do MTZ i ma na siłownik z jednym wężem, pytanie brzmi podobnie jak to działa czy np podłączając do c 360 taki typ da się go odwrócić czy musi być hydraulika jakaś specjalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Nowo-nabyty 4 obrotowy kverneland

http://wiesaw.wrzuta.pl/obraz/2AobyJKNFIf/45

ma dodatkowe mocowanie na pierwszej słupicy

http://wiesaw.wrzuta.pl/obraz/7MTQ3ce8Vub/42

http://wiesaw.wrzuta.pl/obraz/3PLOoqYPprZ/43

Czy służą one do mocowania dodatkowo pogłębiaczy? Jaką twardość ma śruba zabezpieczająca słupice?

http://wiesaw.wrzuta.pl/obraz/a0APKCeQ7Hd/44

Edytowano przez wiesaw

samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henes    11

Ja posiadam pług Akpil KM80 3+1,zabezpieczenia śrubowe.Współpracuje on z MTZ 1025.3 i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Czy ktoś z tu obecnych posiada pług marki Sukov(System Zetor)? :unsure:

Jak ogólnie się one sprawują?

Jak jest z jakością wykonania?

Czy nie ma problemu z dostępnością części?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj