Chota

pługi

Polecane posty

malkolm    25

nie wiem dokładnie tego nie robiłem, ale 3 znajomych ma takie pługi i tak mówili. 

one fabrycznie są ustawione na 40. 

poszukaj jakiegoś foto takiego pługa aby był korpus od tyłu to ci opiszę co i jak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Czy ktoś z was posiada plug obrowy zetor system  4 skibowy z firmy expom krośniewice . Prosze o informacje posiadaczy tego modelu jak sie sprawuje i z jakim traktorem wspólpracuje . DEALER zetora proponuje mi taki sprzet  ale   te plugi sa malo popularne wiec licze na pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

nie wiem czy to to samo co sukow ale nie kupuj pługów ROTO, mają do niczego odkładnice, nie kryją , coś jak nasze polskie z przed 30 lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Czy producenci odchodzą od produkcji pługów zagonowych?

Wszystko to obrotki u głównych producentów.

Pytam bo szukam informacji na temat jakiegoś lekkiego/krótkiego pługa do Zetora10145 lub mtz952.3 czyli ~95KM i 4x4.

Kverneland AB100 jest za długi i buja na drodze.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a może nie KV?

;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

konkretny link?

Najlepiej do broszurki pdf poproszę?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

tia, skieruje do dealera a ten cuda na kiju obiecuje a jak przychodzi do rozmów o hajsie to ceny z kosmosu.

Dlatego wolę poczytać najpierw, a szukanie w google sensowych rzeczy dużo zajmuje, liczyłem na forum i ludzi którzy są na bieżąco.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Niestety w dzisiejszych czasach zalewani jesteśmy niezliczoną ilością informacji a znalezienie interesujących nas treści często kosztuje wiele czasu.

 

Tutaj masz polską stronę poświęconą pługom zawieszanym Vogel&Noot:

http://www.vogelnoot.pl/oferta/vn-plus-plugi-zawieszane.html

 

Na dole strony masz odnośnik do pobrania katalogu produktów (plik PDF), ale niestety nie działa, jak większość rzeczy w Polsce.

Tu masz działający link:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjbkODvienKAhWMBBoKHchIAVMQFggsMAM&url=http%3A%2F%2Fwww.vogel-noot.info%2Fcontent%2Fdownload%2F5025%2F19132%2Fversion%2F1%2Ffile%2Fdrehpflug_pl.pdf&usg=AFQjCNEkXjA6bEmb00frz9tJ9dBE4OJ5SA&sig2=IbJC7TOuBSqV4egKiu-gIg

Udanej zabawy.

 

  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Thx, tyle wygoglowałem ale to trochę mało, dziwne że najwięksi producenci a tak skąpo informacji jest na necie.

 

 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

...bo to wiedza tajemna  :ph34r: 

W Polsce nie kupuję nowych maszyn a używanych tym bardziej. :D

Gdy masz zamiar coś kupić będą skakać koło Ciebie, jak koło prezydenta, ale jeśli już dokonasz zakupu mają Cię .... w poważaniu. Szkoda czasu i nerwów na ludzi z serwisu nie mających przeważnie podstawowej wiedzy i zwykłego chłopskiego myślenia. W razie awarii przyjadą, metodą prób i błędów będą wymieniać po kolei, jak leci - aż w końcu trafią. Czy naprawią, czy nie trzeba płacić. To nie dla mnie. Nie mam czasu na głupoty. Płacę i wymagam.

 

Proponuję iść do konkretnego dealera sprzętu, co Cię interesuje i poprosić o materiały informacyjne. Jeśli chcą coś sprzedać będą koło Ciebie skakać.  Zobaczysz przy okazji, jakie mają podejście do klienta.

  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Jak na ostatnie zakupy to na 10 rzeczy tylko jeden sprzedawca miał podejście takie że w ciemno chcę wziąć od niego jedną rzecz (o ile prow-mgr wypali).

A czasu na jeżdżenie mało bo nie tylko gospodarka na głowie ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Witam, co sądzicie o lemieszach ze stali borowej firmy warynski? warto założyć do grudziądza 3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

nie wiem jak z lemieszami ale jesienią założyliśmy dłuta waryński ,zaorane 27hana jednej stronie i 9 na drugiej .Zostało 70%drugiej stron, więc ok.50ha /dłuta-nikczemny wynik na unirolu robi się 250ha.Dodam że ziemia to poważna ił z głazikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Tylko weź pod uwagę jak bylo sucho. Oryginalne dłuta kv wytrzymywaly 10 ha miejscami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

Koledzy czy Zetor 6211 z roku 1992 da rade sobie w pługu zagonowym 4x35 na klasie ziemi 4,5 a nawet 6 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

wszystko zależy który rok czy sucho czy mokro ja mam ursusa 4512 60 km to 4x35 na jednej działce szedł bez problemu a 2 działce  pod górkę jak popadało lub jak skała była koła mieliły no fakt nie był nowy optymalny pług do ciągnika +- 60km jest 3x40 ciągam go w każdych warunkach bez problemu można też kupić 4x 30 tylko podwyższany wybieraj u mnie klasa ziemi jest 2-4 ale to wszystko od roku zależy ja uważam że lepiej mieć gaz pod nogą niż jeździć na dolnej skrzyni i jak sucho katować ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

ja robię sporo podorywek więc 4x35 będzie ładnie śmigał a i cięższy przy okazji a przy latach suchych też ważne i tak myślę że do głębokiej orki gdzie będzie miał ciężko jeden korpus odkręce. A 4x30 nie chcę bo boję się że przy wysokich ścierniskach czy zielonkach będzie się pchało.

Edytowano przez Grzesiek84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

to kupuje się podwyższane słupice i to nie zależy jaka skiba czy 30 czy 40 tylko wysokość między ziemią a ramą nic się nie pcha jak ma bodajże 70 parę cm bo normalne mają coś koło 60 cm ja  mam teraz 3 x40 na wysokiej słupicy to nawet nie zapchało ani razu i ugory orałem a miałem 4x35 stary grudziądzki to przyznam że raz 50 l ropy spaliłem na 1ha bo się pchało i cały czas podnośnik w górę i do tyłu to zaważyło za zmianą pługa niska słupica była dobra jak słomę zbierałem kiedyś ale nie teraz a na podorywki szkoda czasu lepiej kupić talerzówkę za te 2 tys taką 2 m i czasowo szybciej i oszczędność w paliwie duża bo 2-3 szosową latasz bez problemu te 10 cm zagłębisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

Talerzówkę posiadam ale cóż pola muszą być czyste a i to co jakiś czas oprysk musi być podany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

ja robię z 10 lat talerzówką bez podorywki i nie mam chwastów wystarczy dobre opryski na zboża stosować a znam takich co nie mogą zaorać po podorywce bo sam perz i talerzówką nie robią teraz jest w modzie agregat talerzowy bo jest szeroki i składany dlatego każdy kto nie ma talerzówki kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Witam, mam dylemat co powinienem wybrać awemak 4x35, czy staltech 4x35 ? ciągnik który będzie to ciągnął ma 85 koni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj