Chota

pługi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomasz78    1029

Witam podczas orki pękła mi słupica w pługu rabewerk obrotowym 3-skibowym,nigdzie nie moge jej znaleźć ,może ktoś ma jakies namiary na tę cześć?

Grene Na zmówienie ściągną bez problemu ,jak szukasz używanej to cierpliwości ,może się uda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jaki obrotowy pług byście doradzili do ciągnika moc 120KM lub trochę więcej. Ziemie lekkie i bez wzniesień. Kwota jaka mogę przeznaczyć to max 12tys.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Każdy kupuje tam gdzie może dostać części.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Was stać przepłacać za towar To kupujcie W Grene 

Masz rację cholernie drogo tam,a może masz inny namiar na tego typu części.Może być też używana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Odświeżę trochę temat i ponowię pytanie co byście doradzili do 120KM lub więcej chodzi o obrotowy pług ziemie lekkie i raczej bez wzniesień. Kwota jaka mogę przeznaczyć to 12tys.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Mam lemkena opal 110, 5 skib na tą moc przy Twojej ziemi da rade bez problemu ,jak by co to odezwij sie na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

mam pol pola gdzie duzo lezalo pszeniczki na jednym kawalku strasznie mi wstrzymywaly scinacze slome czy zdemontowanie scinaczy cos pomoze mam odladnice typu long tylko wieksza w ibisie  bo kukurydze przeorac po talerzowce musze sciagnac scinacze ale slyszalem ze w miejsce scinaczy sa jakies elementy do zamontowania na kukurydze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Scinacze czy przedpłużki ,,ścinacz jest częścią odkładni wiec o zapychaniu nie ma mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ścinacz, czyli listwowy ścinacz skiby - taki kawałek blachy na odkładni, który ma za zadanie zrzucić wierzchnią warstwę gleby na dno bruzdy.  Słoma jest wredna jak się ma zwykły pług. Na jednym polu po orce pozgrabiałem broną nadmiar słomy  w kupy i popaliłem ją. Gdzie słomy było mniej, to poorałem po talerzówce, ale wystawały takie kępy miejscami. Dałem im spokój, a wiosną nie przeszkadzały. Demontaż ścinaczy raczej nie pomoże, bo słoma prawdopodobnie powiesi się na odkładni. Ciężka brona talerzowa być może wciśnie tę słomę zbożową w glebę i trochę potnie, ale nie spodziewałbym się oszałamiającego efektu.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Ścinacz, czyli listwowy ścinacz skiby - taki kawałek blachy na odkładni, który ma za zadanie zrzucić wierzchnią warstwę gleby na dno bruzdy.  Słoma jest wredna jak się ma zwykły pług. Na jednym polu po orce pozgrabiałem broną nadmiar słomy  w kupy i popaliłem ją. Gdzie słomy było mniej, to poorałem po talerzówce, ale wystawały takie kępy miejscami. Dałem im spokój, a wiosną nie przeszkadzały. Demontaż ścinaczy raczej nie pomoże, bo słoma prawdopodobnie powiesi się na odkładni. Ciężka brona talerzowa być może wciśnie tę słomę zbożową w glebę i trochę potnie, ale nie spodziewałbym się oszałamiającego efektu.

 

ale do kukurydzy to juz scinacze trzeba zdemontowac , i w to miejsce sa jakies blaszki lub cos nie chodzi tu o przedpluzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczek   
Gość zaczek

ją mam pług unia grudziądz 4 skarbowy rozmiar odkładnicy 40 , orzemy zetorem 7341 , nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Pilna sprawa! Trafia mi się trzyskibowy obrotowy pług lemken opal 120 3+1 trzyskibowy.... Obrotówka przydała mi się by bardzo. Pług jest w bardzo dobrym stanie nie był nigdy spawany wieżyczka cała, dwie odkładnice były spawane dodatkowo posiada przedpłużki. Cena jest korzystna bo kosztuje raptem 3 tyś zł... Już miałem go brać tylko zastanowiła mnie jedna rzecz bo nie posiada on koła podporowego... Czy te modele tak miały? Jak bez takiego koła idzie robota i czy w ogóle idzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

koło zawsze idzie dorobić koszt niewielki a cena atrakcyjna ,napisz jaki symbol ,jest na ramie belkowej z profila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

pług jest identyczny jak ten z foto

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karobara    0

Na twoim miejscu brał bym go, gdyż jak go zrobisz to możesz go sprzedać za 5 tyś. Widać na zdjęciach że dosyć ładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

jak coś to zostałby u mnie :) a czym on sie różni od wychwalonego opala 90?

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

opal 90 ma inna wieze jest na jednej 'belce 'i jest rożnica w regulacji pierwszej skiby i szerokości roboczej ,jest to w nich regulowane za pomocą cięgieł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Pług zakupiłem zobaczymy jak będzie orał :) Jak coś to mój mam na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ten pług to jak się nie mylę Kverneland MZ3. One nie występowały w wersji 12" ( 30cm). Najmniejsze były 14" ( 35cm). 

Aby go przerobić musiałbyś zmienić m.in. ramę na dłuższą lub pod innym kątem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

@adamgaleon Dopiero teraz zobaczyłem twoje pytanie. Od innego pługa nie pasują. Tak w ofercie jest napisane ze 85 koni da rade. 100 konnym to moim zdaniem idealna moc do tego pługa. Lemken to lemken. Nie ma lepszych pługów. @corrado. lemken 140. za 12 tys jak poszukasz to znajdziesz coś ciekawego @ Luke16 http://olx.pl/oferta/2-kola-regulowane-agregat-scierniskowy-plug-gruber-lemken-CID757-IDb9vBf.html dorobić ośke, mocowanie do pługa i fajne koło podporowe jest. Jakie masz odkładnice w tym pługu? chodzi o numer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj