Chota

pługi

Polecane posty

Mateusz1q jeżeli masz zamiar brać z packomatem i tak daleko jeździć to radziłbym wziąć kółko transportowe, bo szkoda głowicy w pługu, a jeżeli masz mocno gliniaste ziemnie to packomat też cudów nie zrobi. Proponowałbym Kvernelanda, albo Kuhna dobra jakość i w miare przystępna cena, a Lemken tez barzdo dobry, ale ceno sporo wyższa i tu już napewno nie zmieścisz się w swojej sumie określonej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja posiadam pług Akpil Mix 40. Polecam każdemu ten pług. Na plus wpływa wyprofilowana słupica, co sprawia że pług się nie zapycha, jakość wykonania, koło gumowe. Współpracuje z New Hollandem Td5050. Bardzo ładnie obraca i przysypuje resztki, praktycznie nic nie zostaje na powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

ja posiadam tylko że w vario i opowiem trochę o nim mianowicie u miejscowego dilera dokładali mi kroje i wsadzili śruby na odwrót przez co zrobiło się takie naprężenie że kieszeń tego korpusu pękła ( przyslali na gwarancji części) ale jak widać wina leży po stronie dilera a nie fabryki. a na samym początku siłownik do obrotu miał plamki rdzy też przez dilera teraz żałuję ze od niego brałem. Po ustawieniu orze w porządku i wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Co myślicie o pługach gassner takiego typu? 

http://olx.pl/oferta/plug-gassner-trzyskibowy-obrotowy-CID757-ID6W6h9.html#e9914e94e6

Jak one orzą? Czy dobrze kryją? Czy duży opór stawiają dla ciągnika? CZy jakośc orki można porównać do pługów takich jak lemken, niemeyer czy krone?


 

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Pług UG z lat 80-tych występowały w wersji 3*35 ? Dla tych z lat 80-tych można jakieś odkładnice półśrubowe dopasować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adameo    1

Renault Ceres 85x plus Krone Askan 3 skiby obrotowy ładnie orze tylko bardzo ciężkie pługi

a na przyszły sezon huard lub goizin

Co sądzicie o pługach Huard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

a  jakiego chcesz goizina bo mam 3 skiby na hydralicznym zabezpieczeniu ale tez bardzo ciezki plug ale z drugiej strony pieknie orze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

.. Zwiększanie prędkości orki nie idzie w parze ze zużyciem elementów roboczych...

 

Kolega myli się - zwiększenie prędkości powoduje szybsze zużywanie elementów roboczych pługa i dość mocne nagrzewanie. W literaturze zaleca się stosowanie mniejszych prędkości i większych szerokości roboczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Tylko to jeszcze zależy od samego pługa i jego geometrii. Większość artykułów tyczy się starych konstrukcji które tak jak piszesz zużywają się wraz ze wzrostem prędkości ale nowsze pługi mogą być takie które potrzebują min. 8km/h aby poprawnie pracowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam. Stoję przed wyborem pługa do MFa 6485 . Moc nominalna 155 maks 180. Budżet do około 20 tys. Co byście panowie polecali? Myślę aktualnie nad kvernelandem LD 100 lub LD 85, 5 skib. A wy jak uważacie, lepsze 4 skiby czy 5? Ziemie od 3 klasy do 6, tereny równe bez górek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

Jakieś lekkie 5 skib, na kvernim sie nie znam, polecił bym coś z lemkena lekki opal ale może być znowu mały rozstaw, na takie ziemie myślę że idealnie 5 skib, a co do marki to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

czy jak pług ma lemiesz powiedzmy 45cm to jest w stanie tyle zaorać? ewentualnie czy da się zwiększyć szerokość orki o około 5 cm na skibę poprzez wydłużenie lemiesza?

Poszukuję pług do MF 690 bez przedniego napędu i oglądałem taki http://otomoto.pl/plug-avr-avr-b35dvx-A469267.html , lemiesz w nim ma 50 cm i tak się zastanawiam czy będzie brał 1m? Pasowałoby aby zabierał 1,2m bo mam średnie gleby i trochę pagórków. Ile byście dali za taki pług bez koła podporowego, co najmniej dwie odkładnie dziurawe.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Odnośnie pierwszego pytania - co rozumiesz pod pojęciem "jest w stanie zaorać"? Lemiesz odcina warstwę gleby o takiej szerokości jaką on sam ma, a resztę załatwia pierś i odkładnica z listwowym ścinaczem skiby. tym samym odpowiedź na drugie pytanie brzmi "tak, zaorze 1 metr szerokości). Na pagórkach jest glina? Dobrze byłoby zostawić sobie zapas mocy na jazdę pod górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

no tak myślałem że jak tyle odetnie to i tyle przewróci tylko chciałem potwierdzenia! no miejscami na górkach jest właśnie glina i jak teraz oram starym pługiem UG 3 skibowym średnim to muszę podnosić tak na 15 cm na podnośniku bo mocy brakuje. Ogólnie na lepszych glebach też jakoś szału nie ma z mocą. Sąsiad ma jakiegoś nowego MTZ-ta coś 90 km i ciąga lemkena 3 skibowego. A mój nie ma przodku i trochę mniej koników i tak się zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jeśli Twój stary pług ma szerokość 105 cm (3x35), to z metrowym będzie miał tylko trochę lżej. Jeśli masz tej gliny sporo, to możesz rozważyć demontaż ostatniej słupicy. Ja tak robiłem, gdy musiałem używać ciągnika z łysymi oponami. Teraz w glinie jeżdżę piątką z reduktorem lub jedynką bez reduktora, bo remoncie mechanicy tak wyregulowali sprzęgło, że na 2 biegu zaczęło się ślizgać.

Możesz też spróbować pociągnąć pług 3x30 - być może będzie odpowiedni do Twoich glin, ale porządną orkę zrobisz tylko do głębokości 18 cm. (2/3 szerokości skiby).

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiak    0

poszukuje pługa obrotowego do mf 3080 (100km) na szerokich oponach (przód 420/70 * 28 -  tył 20.8 * 38 ) posiadam ziemie od 2kl do 6 raczej bez gór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryk94    31

koledzy mam pytanie czy jaki lemiesz polecacie do zwykłej 3 grudziadzkiej starego typu chodzi mi jakiś odrobinę szerszy niż te co są do niego pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj