Chota

pługi

Polecane posty

sztajeru    0

Witam, wszystkich :)

 

Założyłem konto na forum bo zawsze wystarczało mi poczytać wasze porady i opinie tym razem jednak mam problem ponieważ chcę kupić pług 5 skibowy do ciągnika Fendt 818 ( niedługo podkręcę go na 820, czyli 205 KM)

a więc tak sprzedawca zaoferował mi pług Kverneland 100 LS/5 tylko jakoś nie mam przekonania do tych pługów wydają mi się takie delikatne, głowica niby 200, ale czy to po kilku latach pracy na dość ciężkich ziemiach ( w 100 Ha ziemi lżejszej i 130 ziemi cięższej) oczywiście chcę hydrauliczną regulację orki po to żeby na tej cięższej ziemi można było zmniejszyć szerokość roboczą, ale druga opcja to gregoire besson RW B6 albo RW B8, niby te pługi są mocno ciężkie ale czy nie lepiej wybrać solidny ciężki pług niż tego kvernelanda którego rama jest robiona w jakiś ich sposób przez nagrzewanie indukcyjne i rozwałowywanie ramy pługa, nie wiem czemu ale jakoś się tego boję, to jest wydatek 80k. więc wolał bym się doradzić kogoś mądrzejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

obie marki są bardziej niż ok,

górna półka, wybierz co tańsze lub bardziej ci się podoba.

GB nie ma odkładnicy śrubowej jeśli taką bierzesz pod uwagę,

są za to cylindryczne, bardzo dobre na ciężkie ziemie, lżej idą od śrubowych, tyle że pole gorzej wyrównane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztajeru    0

GB ma odkładnicę półśrubową H8, a w KV oferują mi odkładnicę nr 28 :) jak oni to nazywają, nie dopytałem właśnie jaka to jest ta nr 28 :) Ceny są zbliżone i to mi utrudnia wybór. GB wygląda bardzo solidnie ale za to jest ciężki KV znowu wydaję mi się delikatny, niby ten sposób obróbki stali ma wzmocnić ramę ale ciekawe jak to się sprawdza w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Odkładnica nr 28 to duża odkładnia śrubowa bądź pół-śrubowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

coś mi wydaje się że 28 jest śrubowa,

ja bym raczej brał taką z numerkiem 9, jeśli KV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztajeru    0

Przedstawiciel mnie przekonuje, że ta z nr 28 jest ich najlepszą odkładnicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Jeśli masz dużo zielonych resztek to bezkonkurencyjna jest 28, jak nie a w dodatku dużo ciężkiej gleby to krótsza odkładnia będzie stawiać mniejszy opór choć ta 28 wcale wielkich oporów nie ma a w dodatku można zwiększyć prędkość orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Pług Agro-masz 4 skibowy z regulacją do 44cm będzie dobry do Fendt 412 opony 600

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfanatic    1

Apropo dyskusji powyżej nowy czy używany - kolega kupił nowy Akpil z serii KM180 i bardzo sobie chwali na ponad 150 ha. Za taką cenę myślałem, że nie zrobi takiej roboty. Sam za niedługo będę stał za kolejnym wyborem pługa. Ważne aby nie był niski i zeby odkładnice były daleko na tyle aby sie nie zapychał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Większy to już raczej nie. Z tym będzie stękał juk się sucho robi albo górki masz jakieś. Najlepiej jakbyś miał od kogoś pożyczyć i przetestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

C-330 ciągam 2x30 UG więc 2x moc i 2x pług (62 KM w planie niedługim), u mnie prawie płasko jak na stole, ewentualnie wersja 3+, muszę pożyczyć, nie planuje znacząco zwiększać prędkości orki, sąsiad zapitala 2 razy szybciej to po 2 latach elementy robocze się starły (piersi, odkładnice) ... 

Ostatnio testowałem na GPS (Garmin 78s) C-330 i na 4 biegu przy średnio głębokiej orce rzeczywista średnia prędkość wynosiła 4,8 km/h, na drodze 5,5 km/h więc całkowite straty to 0,7 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Jaki to ciągnik planujesz zakupić? Moc to nie tylko KM, a nawet mniej ważne niż max. moment obrotowy i jego charakterystyka - to dlatego jeden 60KM jest słabszy w pracy od drugiego 60KM innej marki. Co do pługu to jakie masz ziemie? Klasa rodzaj? 62 KM i 4x4 można śmiało ciągnąć 4x14" ( 4x35cm) a można mieć problemy z 3x14". To że płasko to o niczym nie świadczy bo u mnie jak wpadam w rędzinkę to i z góry jak na hamulcu. Zwiększanie prędkości orki nie idzie w parze ze zużyciem elementów roboczych - w starej UG to tak ale ze względu na geometrię pługu - kwestia korpusu - ja przy dużej odkładnicy pół-śrubowej (a może i śrubowej bo jedni tak drudzy inaczej) to spokojnie mogę do 8 km/h orać i nic się nie dzieje choć z racji na glebę i ekonomię średnia prędkość to ok 6 km/h w orce ale ciągam zagonowy 3x16'' ciągnikiem 80KM 4x4. Kwestia gleby - każdemu to samo podpowiadam - pożycz i sam się przekonaj jaki najlepszy. Co do tej lekkości orki w zagranicznych wynalazkach wypisywanej tu na forum to tak podziel na pół bo może troszkę jest różnicy ale nie tak aby można było jeden korpus więcej ciągnąć. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

A jeszcze jakie gleby bo klasa nic nie mówi o uprawie. Jeśli piaszczyste to spokojnie 4x30 cm choć lepiej 3x40cm. Jeśli ciężkie ziemie to nie da rady z takim jak wcześniej - max 3x35cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

gleba na podstawie gliniastej zaczynającą się na głębokości 30-40cm oraz rzadkie przetliska piaszczyste.

znajomy ma TD80D i ciąga u nas 5 skibowego zagonowego jednobelkowego akpila tylko nie wie na jakim rozstawie.

Edytowano przez mrc1005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

To znaczy że spokojnie możesz ten 3x40 lub 4x30 brać. Ja bym Ci polecał ten pierwszy - szczególnie jak masz dużo resztek np. po kukurydzy. Jak zostanie CI mocy to możesz pomyśleć o jakimś wale ugniatającym  do pługa bo raczej po orce masz silnie uniesioną ziemię - chyba że się mylę. Wtedy jeden przejazd i masz już ładnie zorane pod siew i nie musisz tyle czekać tylko wcześniej można uprawiać i siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

w tym i tamtym roku robiłem z bronami konnymi ciężkimi podwójnie złożonymi, ale jak zmienię zestaw to będę myślał nad zrobieniem ramy do wału z siłownikiem. tylko nie wiem co wybrać, kolczatka, wał strunowy czy coś jeszcze innego, które narzędzie najlepiej się sprawdza 
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

To zależy do czego. Kolczatka jest do kruszenia a cambella do zagęszczania choć i on bryły pokruszy. Mi bardziej podoba się praca tego drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1783

Witam. Rozglądam się za nowym obrotowym pługiem koniecznie z wałem do ciągnika 100 km( 6 cyl.). Myśle, że najodpowiedniejszy byłby 3x50, ale zaznaczam, ze chcialbym sobie zostawić furtke w postaci dołozenia 4 odkładni, ponieważ w niedalekej przyszłości ciągnik moze zostać zmieniony na większy :P Cena to tak do 60 brutto, ale najlepiej mniej ;) Ktoś może rozglądał się za takim pługiem? W kvernelandzie widziałem packomat. Rozumiem, ze na nim moge sobie transportować wał?( Pola mam oddalone nawet o 30 km) czy w innych pługach też ramie jest przystosowane do transportu wału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Wiele firm oferuje packomat ale jest on bardzo drogi i wontpie żebyś dostał kwerneland z packomatem za 60tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Panowie planuje zakup pługa zagonowego 4 skibowego. Wpadły mi w oko 3 modele : Kverneland AB 100, Staltech VN-R lub resorak i Koja (kopia Kvernelanda). Napiszcie coś o nich, szczególnie o tym ostatnim bo mało opini w necie na jego temat. Jak macie propozycje innych pługów zagonowych 4 skibowych to też napiszcie. Mogą być również na zabezpieczeniach zrywalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj