Chota

pługi

Polecane posty

Tomek90    2198

Ja mam LB 85 Vario 18" i max szerokość 55 na skibę, po roztawieniu zabiera 270 cm.

 

To jest półzawieszane?? Jeśli nie to czy masz pamięć na siłowniku i osiowanie przy obrocie?? Zdjęcie zrobił byś jak możesz i jaka cena? Pytam bo jestem w trakcie szukania pługa do ciągnika 130-150km i zastanawiam się nad 4 korpusami z cięciem na skibe nawet do 55cm na skibę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

LB czy może LD??? czyli masz 5 skibowy, a możesz podac długość lemiesza? To juz musi byc konkretny lemiesz żeby podciąć tyle calizny.

Pług LB, a lemiesz długi 70 cm

Jest on zawieszany, z kołem transportowym, ale w pozycji transport ciąga się go tak jakby nim się orało. Po prostu zabezpiecza sie koło w najniższym punkcie. waży 1720 kg.

Dwa lata temu dałem 14 tyś w styczniu a chciał 18. dokładnie taki mam

http://otomoto.pl/plug-obrotowy-kverneland-5s-A347619.html

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Ten mi się podoba. Jak myślicie dobre będzie orał. Chyba pojadę go obejrzeć http://tablica.pl/of...html#491c792cc3

podpowiedcię coś

 

pług godny uwagi ale gdzie ma ścinacze lub przedpłużki???

 

tomek73 czyli tak jak myslałem lemiesz jak najbardziej okazały zresztą adekwatny do szer. roboczej korpusu, całkiem ładny pług z tego co zobaczyłem.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A te przedpłużki są taki ważne? W większości pługów i tak są pościągane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

a co Ci będzie nawóz organiczny i resztki pozniwne zgarniac do bruzdy w celu lepszego przykrycia? Odkładnica? Z tego co ja obserwuję to w większości pługów są zamontowane przedpłuzki lub listwy scinające... Wybór nalezy do Ciebie


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Przedpłużki lub ścinacze są ważne. Ja w moim jeden przedpłużek zgubiłem, no to trochę zostawało słomy, ale bardzo mało, to kupiłem ścinacz i fajnie jest.

Teściu jak zrobili Lemkena Euro Opal 5 to na początku orali bez niczego, to pole wygladało jakby podorywka była zrobiona, a nie orka.

 

A jeszcze mój pług do każdego obrotu składa się do środka, potem prostuje się, to takiej pozycji co była ustawiona przed obrotem.

Musze mieć wysoko ustawione lagi, ciegła bo przy obrocie korpusy dołem się obracają.

Ciągnik 140 km spokojnie da z nim rady, bo oglądałem taki pod Warszawą jak kupowałem opryskiwacz, to gość ciągał go JD 7600, 130 km, i bardzo go chwalił, daltego kupiłem taki, miał jeszcze lemkeny, to zapinać ich nie chciał.

Ja zbyt słabych ziem nie mam, jak przyjeżdżał do mie teraz kopać buraki Ropą z pod Legnicy to mówił że mamy cięższe ziemie niż u nich.

Teraz jak bym miał kupować pług to TYLKO vario, na nic innego bym nie patrzył. A przynajmniej regulacja na śrubach, żadnego stałego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Na wzór i podobieństwo dobrych pługów ale ciekawe jak z jakością. Mają wszystko co powinno być do dobrej orki tylko sam się ciekawię jak to wygląda w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jakiś czas temu był gdzieś test Bometa na resorach. Tylko czy tego, czy jakiejś starszej wersji to nie pamiętam. Efekt był taki,że po dniu orki i kilku kamieniach każdy korpus był wygięty w inna stronę.

 

To chyba to:

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/testy-farmera/nie-wszystko-zadzialalo,37099.html

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

No to tak jak myślałem:) Słupica wyjęta np z Kvernelanda tylko o materiale odpowiednim zapomnieli:) Jak za 25 tys zł to lepiej kupić używany obrotowy dobrej marki, jakość nie do porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koras    0

Kupie raczej tego steeno a są jakieś belgiskie sklepy w internecie gdzie można kupić części a pan z tego co widze przywozi pługi to moze części tez by pan przywiozł jak bym zamowił u pana :rolleyes:

 

 

 

skad jestes ? niedlaeko mnie sa czesci to tych plugow sam mam takie tylko koszta tych czesci to juz masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja mam Regenta tylko zagonowego, z dostępnością części nie mam problemu, a pług świetnie kryje i jest dość dobry. Co do szerokości wydaje mi się że jest to 3x40.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Mam zetora 7340 i chciałbym kupić do niego pług. Po przejrzeniu różnych pługów najbardziej spodobał mi się akpil kmj http://www.akpil.pl/Kmj-590. Mało jest opinii o nim, warto go kupić?

Byłby to pewnie 3+1, wiem że zapotrzebowanie to 100km ale na płytko będzie szedł a na głęboko albo odkręcę jedną skibę albo skręcę na małą szerokość. Ziemie średnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

Jakie znacie nowe pługi 3 obrotowe , które zabierają co najmniej 50 cm na skibę zabezpieczenie non-stop ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Kverneland, Lemken, Vogel Noot, Gregoire Besson, Poettinger zobacz poprostu na stronach producentów, ale chyba każdy ma w ofercie zabezpieczenie non stop.

 

 

Ma ktoś z Was może Lemkena AustrOpala wygląda jak normalne Opale, EurOpale czym się od nich rózni, bardzo mało ich jest.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

jako wadę obrotówek mozna przyjąc wagę choć nie zawsze jest wyższa od zagonówek ale przeważnie, są ciut dłuższe od zagonówek bo pierwsza skiba zaczyna się dalej od wierzyczki (chodzi o obrót).


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a jeżeli chodzi o wydajność orki ? ciągnikiem o mocy ok 80km spokojnie ucigne zagonowy 4 skibowy o szer skiby 35 a czy z takim samym plugiem obrotowym dalby rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

jeśli szerokość orki się nie zmieni to czemu miałbyś nie uciągnąć? jedyne co to cięższy bedzie i tylko dociążyć odpowiednio przód bedziesz musiał chyba że masz dociążony i w pole. Z wydajnością orki jest tak że jak masz pole wąskie np 20m to wydajność porównywalna do zagonowego ale jak szerokie to wtedy poczujesz zalete obrotówki choć to też zalezy od zagonów jak orasz zagonowym jak porobisz więcej to też szybko zaorzesz a jak jeden zagon na szerokości pola 100m to trochę już po uwrociach się na jeździsz sam wiesz.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie co polecacie na ziemie ciężkie borowiny. kvernelanda 4 skiby na okrągłej ramie odkładnia śrubowa 160 cm szerokości roboczej czy rabewerk 4 skiby rama kwadratowa ażurowe odkładnie zabezpieczenia sprężynowe szerokość też 160cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Zdecydowanie odkładnica ażurowa. Co do marki to czy rabe czy kverneland to już co wolisz - oba ok. Jeśli chodzi o szerokość to czym to masz zamiar ciągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj