Chota

pługi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adamgaleon    7

to co poradzicie kupić, myślałem że kupię nowe pługi z Agro-maszu  bo nowe to nowe a nie używane, ale ktoś te pługi z Euro-maszu czy Agro-maszu  kupuje i nimi pracuje więc to może nie taka lipa jak kolega maszpool pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maszpool    0

ludzie kupują nowe pługi ale zazwyczaj tacy którzy nigdy nie orali zachodnimi pługami , kupując porządny zachodni pług za kilka lub kilkanaście lat jeszcze go będziesz miał a po tych podróbkach nie będzie juz śladu . Sprowadzam sprzęt rolniczy z Niemiec juz od piętnastu lat i na prawdę mam trochę pojęcia , poza tym wykonujemy różnego typu usługi i pracujemy na różnych tego typu sprzętach . Polecam Lemken lub Kuhn to są dwie marki z których na pewno był byś zadowolony odradzam kvernelanda chociaż są maniacy i nie kupili by żadnego innego ale to nie są te pługi co były 30 lat temu , szukasz pługa na non-stopie czy kołek ? do jakiego ciągnika potrzebujesz pługa ? i nie sugeruje że masz ode mnie kupic po prostu chę ci doradzić, nawet teraz już nie mam wyboru tylko kverneland ale to jest dla maniaków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Mi Kuhna się bardzo podobają pługi własnie ze względu na hydrauliczne zabezpieczenia, mam teraz w Goizinie hydr. i super sprawa, bo jest możliwa regulacja w szerokim zakresie, jak uda mi się sprzedać obecnego wywrota (za mały już) to właśnie planuje znowu zakup ale 4ki Goizina albo Kuhna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

Dwa lata temu za 4 obrotówke agro masz na przepłużkach powiedzieli mi coś koło 24 tys do odbioru. Wolałem kupić lemkena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maszpool    0

także radze wam nie pchajcie się w te lipne pługi tylko kupcie używane a konkretne pługi  , chyba że kogoś stać na nowy . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

mieliśmy polski pług zagonowy porażka , następnie obrotowy niemayer to byl luksus bo obrotowy ale bez zabezpieczeń na kamienie dlatego go zmieniliśmy na inny. Tym razem był to rade weekend 3skibowy obrotowy na zabezpieczeniu kółkiem. Niestety rama i wieża wyrwał się dosłownie. Dlatego podjęta była wymiana sprzętu. 5lat temu kupiliśmy kvernelanda i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. opory jakie stawia podczas pracy są mniejsze niż poprzednie pługi. Teraz orze innym traktor em i do kupiłem czwarty korpus . Nie pracowałem kuhnem ale kvernelanda polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

tyle że za cenę unii masz vogelnoota, fakt że nie są to już te vogle co kiedyś ale nadal jakością użytych materiałów przebijają całą krajową konkurencję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224
STANK    15

witam

mam kvernelanda obrotowy3 skibowy nie wiem nawet jaki to model dokładnie ale już starszawy , i nie myślę wymieniać na inny mam go już z 10 lat pewnie chodzi w nim 90 konny rusek to bardzo nawet nie odczuwa że coś ciągnie , jest lekki , ciut konstrukcja za delikatna lubi czasem gdzieś pęknąć , kosztów w naprawie nie ma , polega to tylko na sensownej naprawie , wzmocnieniu odpowiednim danego elementu ,

fireseba oryginalne lemiesze czy odkładnice płozy powinny mieć nabite logo kvernelanda taka strzałkę oraz numer części , choć nr  mogą mieć zamienniki też , najlepiej jak pług ma jeszcze oryginalną farbę to wtedy widać gdzie coś było naprawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

pługa szukam do zetora 100 konnego, zabezpieczenie to chyba kołkowe na moich ziemiach nie mam kamieni a co do ceny nowego z agro-maszu to miałem zamiar kupić 3+1 to wołają 20 tys.

mam w okolicy takiego Lemkena

http://olx.pl/oferta/plug-lemken-4-skibowy-obrotowy-CID757-IDaXNAb.html

są to dobre pługi? niech się wypowiedzą użytkownicy miał bym na miejscu nie musiał bym jeździć daleko

 

Edytowano przez adamgaleon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

@maszpool, co ciekawego do 62km 4x4 polecasz? zabezpieczenie np. kołkowe, zagon, lub lekka obrotówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maszpool    0

Polecam z obrotówek Lemken opal 090 lub mniejsza zagonówka jak lżejsze ziemie to może i 4 skiby , zależy jaki ciągnik
Ten model Lemken to lata 70 i w dodatku malowany jutro będę miał Lemken opal 110 nowszy za te same pieniądze i w oryginale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6696

jakie pługi wybrać do Agrofarma 410 na ziemie lekkie :) unia tur 4 odkładnie 35 cm czy akpil mix 40?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

pługa szukam do zetora 100 konnego, zabezpieczenie to chyba kołkowe na moich ziemiach nie mam kamieni a co do ceny nowego z agro-maszu to miałem zamiar kupić 3+1 to wołają 20 tys.

mam w okolicy takiego Lemkena

http://olx.pl/oferta/plug-lemken-4-skibowy-obrotowy-CID757-IDaXNAb.html

są to dobre pługi? niech się wypowiedzą użytkownicy miał bym na miejscu nie musiał bym jeździć daleko

Dość ciekawy ale słupice nie lezą jak powinny 2 zdjecie  odkładnie nie pokrywają się(konkretnie druga) ,3 zdjecie patrz na płozy  trzecia słupica ,dolne niby ok ale lepiej obrócić i sprawdzić ,moze to kwestia regulacji ,ale ja bym przed zakupem sprawdził go w polu  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego maszpool ziemie od2 do 4 klasy lekkie wzniesienia na kilku działkach, a ciągnik Zetor Proxima 100 koni

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas75    5

Witam kolegów

 

mam Huarda 2x55  obrotowy lata z nim same explorer II 60  uzywam go 3 sezon orze rocznie 12 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maszpool    0

kolego maszpool ziemie od2 do 4 klasy lekkie wzniesienia na kilku działkach, a ciągnik Zetor Proxima 100 koni

tak jak pisałem prędzej z tym lemkenem daj sobie spokój , za te pieniądze można coś kupic o wiele lepszego poza tym potrzebujesz czegoś lekkiego na 100KM

 http://olx.pl/oferta/plug-kverneland-ld-85-nie-kuhn-lemken-CID757-IDbdIPd.html

 

jutro wystawię Lemkena 110 

 

wracając do tamtego to on ma niektóre elementy kombinowane , pierś przednia na pewno nie jest od tego pługa bo wystaje poza odkładnię , i na prawde to są lata 70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

malkolm prosze mi podaj cene nowego Voogela na resorach 4+ i 48 na korpus (będzie pewnie cena ok 60 tyś zł albo wiecej) gdzie brat bogatą opcję kupił Unii za dużo mniejszą kwote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

@adamgaleon Ten pług może wart ale połowe tej ceny. Stary typ (jeden z perwszych) , problem z odkladnicami ( unirol ich nie produkuje, a franka są bardzo drogie i mało dostępne), skiby nierówne. Kup sobie lemkena 110 ale na takiej ramie i takich piersiach http://olx.pl/oferta/plug-4-skibowy-3-1-obrotowy-lemken-opal-110-nie-90-140-kverneland-CID757-IDbkWfz.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego ursus16 a czy do tego lemkena 110 podchodzą  od innego pługa elementy robocze? i czy ciągnik 100 konny da radę pociągnąć taki pług bo widzę że w ofercie jest napisane że zapotrzebowanie to 85 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj