Chota

pługi

Polecane posty

19Damian89    0

Mam takie pytanie czy tak naprawde jest taka wilka roznica miedzy polskimi plugami a zachodnimi?? czy to tylko brednie i polski czy zachodni za ora tak samo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

 Dla mnie to się wydaje że obecnie niema wielkiej różnicy w orce między Unia np.Ibis a Kvernelandem . :unsure: Ale polskie stare pługi orały słabo mi się bynajmniej tak wydaje Tzn. Nie zakręcały tak ziemi jak powiedzmy Overum . Starsze polskie pługi mają za mało zawinietą odkładnicę i to jest powodem nie zakrywania :P

 

 

 

 

P.S W poście opisałem moje zdanie na temat pługu i takie jest moje zdanie , ale przecież każdy ma inne zdanie  ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

witam a co sadzicie o pługu AKPIL, czy to są dobre pługi bo cena za nowego jest dosyc przystępna, chodzi mi o obrotówke,może ktos go ma lub słyszał opinie o tych pługach.


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Jedni mówią że to dobre pługi a inni że złe . Ja tam dużo to o Akpil-u nie wiem . Ale słyszałem że częsci do tych pługów są ogólno dostępne i pasują od pługów firmy Volgel & Noot bo są one produkowane bodajże na licencji tej firmy :lol: A wadą jest to że na zbyd ciężkiej ziemi pęka rama bo jest za delikatna :( I o to wszystko co wiem o tych pługach :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie oram UG 2+1x35 i czepiam do niego ursusa 914 turbo ( zdj w galerii),tak wyszło trza się było przemęczyć , efekt 4 połamane lemiesze i urwany plus z winy kamieni, na następny rok jakiegoś overuma albo kvernelanda zakupię mus na zabezpieczeniach.

 

Rocznie oram 18ha + 20a ogródka

 

Co myślicie o tych pługach , będą nadajne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Oj będą 'nadajne' będą ;) Jedna marka jak i druga produkują dobre pługi , ładnie zakrywają, zakręcają ziemie :) łatwo się je ustawia i lekko idą za ciągnikiem ;):P A czy overuma czy kvernelanda wybierzesz to już twoja sprawa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

  Witam! potrzebuje rady, chciałbym zmienic swój pług na zawieszany, mam w kupnie unia Tur 5 skib na zabezpieczeniach spręzynowych wie ktoś może czy warto w coś takego zainwestowac czy lepiej poszukac czegoś innego, i jesli już to jakiej marki(musowo z zabezpieczeniami) . Dodam jeszcze że koń pociągowy to fendt 140km  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

nie. poprostu na niektórych kawałkach zdąze się pozpędzc a musze już stawac, manewrowanie mnie denerwuje, zeby ten pług był zawieszany to bym go nie zamieniał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

To szukaj ale overuma 5 skib będziesz napewno bardziej zadowolony :)W sumie znasz marke co? Wedle moich obserwacji to Overum BDB jest :(


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex1988    7

Witam

Czy c360 da radę uciągnąć jakiś 3-skibowy pług, jeśli tak proszę o propozycje co do modelu i jego parametrów (szerokość robocza).

Tylko nie piszcie że najlepiej kupić obracany (w galerii kilka takich zestawów znalazłem) bo u mnie ziemia ciężka, sąsiad ledwo ciąga 3 obracaną chyba kaverlanda ursusem 5314.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudemenes    2

ojciec kupil kmj z akpilu 4+1. sam plug jest dosc mizerny i uwazam ze z unii sa lepsze, ale znowu za taka cene ma dobre wyposazenie (zabezpieczenie srubowe, przestawialna szerokosc, no i mozna odkrecic 1 odkladnie, dowioza jeszcze przedpluzki i komplet lemieszy, a wszystko za 9500 zl netto :D ).

 

 

Brzozak2 - jak wam sie sprawuje ten pług ?? Jakim ciągnikiem i na jakich ziemiach go używacie?? Mam zamiar kupićgo do ciągnika 100 KM na średnie ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz1972    0

Szukam pomocnych informacji w sprawie pługa.Oram MTZ-82 pługiem zagonowym 4-skibowym.Mam dość szukanie lemieszy w polu :D .Chciałbym kupić obrotowy, z zabezpieczeniami czy nie?(czy przy oraniu kukurydzy pomogą przedpłużki).Może ktoś orze bez zabezpieczeń obrotowym i jak to się sprawuje.

 

BRAMA może chcesz się pomęczyć moim 4-skibowym zagonowym jedyne 1 tysiak. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david62    0

W pługach obrotowych tych lżejszych są zabezpieczenia na kolki czyli śruby jak trafisz na kamień sruba się scina a lemiesz jest nienaruszony. Wstawiasz nowa śrube i jedziesz dalej.Z zabezpieczeniami resorowymi czy hydraulicznymi są dużo cięższe. Resztki po kukurydzy są bardzo trudne do zaorania lepiej sprawują sie pługi z przedpłużkami najlepiej z kukurydzianumi.

A posiadam takiego lekkiego Rabewerka 3+1 z przedpluzkami na zbyciu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz1972    0

Chciałbym dowiedzieć się jak sprawuje się taki właśnie lekki pług na zabezpieczeniach kołkowych(czy często zrywa te kołki czy dobrze kryje ziemie i czy jest godny polecenia w porównaniu do pługu ciężkiego z zabezpieczeniami resorowymi i czy jest obrotowy).Jakim ciągnikiem pracujesz i jak szeroko bierze i czy nada się do MTZ.

Edytowano przez janusz1972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Witam! ja mam pług uni grudziądz ibis vario xxl 4, 4skiby+regulowana szerokość ciągam go fendtem 412 vario 128km idzie wyśmienicie :) ,rocznie obrabiam nim 70 hektarów pług spisuje się nawet jak LEMKEN B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

Jam posiadam 4 zagonową Uni Grudziądz przerobiona z 3 i orze doskonale może dlatego że ma większe odkładnice a ciągam ją Ursusem 904 rocznie orze 18 ha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz1972    0

Mam pytanie czy ktoś wie lub widział czy MTZ 82 pracuje w pługu Rabewerka 3+1 z przedpłużkami 4X35 lub innym obrotowym. Najlepiej jak ktoś ma niech napisze jak to się sprawuje. Bo ja się obawiam czy go obróci (przy obrocie koniec pługa nie zawadzi o ziemie).A w ogóle czy MTZ to sprzęt do tego pługa :D .Czekam na porady bo wiosna tuż tuż :rolleyes:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekSI    0

Unia Grudziądz 3*35 ciągam c 360 ale ziemie lekkie i kamieniste niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzius14    0

Ja mam obrotowy Akpila Km80 3+1 I jeszcze sa inne a ciagam je Case JX 95

Dobrze orze podoba mi sie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj