Chota

pługi

Polecane posty

KOSTEK12    17

Wtam,co prawda do jesieni trochę jeszcze czasu,ale ja już zaczynam poszukiwanie pługa do swojego Case 95KM na początku miał to byc 4x40 AGROMASZ zagonowy(mam na oku w niezłej cenie używany) ale też chodzi mi po głowie coś używanego z zachodu Kwerneland,Konskilde itp.niektórzy twierdzą że zachodnimi orka lżej idzie co byście mi polecili dodam że mam nie duży areał 3 i 4 klasa,a i nie chcę obrotówek.Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wesley    0

Co myślioie o tym pługu,czy to napewno jest kverneland bo mnie raczej wygląda na vogela ?http://otomoto.pl/plug-kverneland-3-plug-obrotowy-A326435.html czy ktoś z was ma taki ,prosze o opinie

Edytowano przez wesley

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

3-ilość korpusów.N85-odległość korpusów w cm

Odległość korpusów od czego? A na przykład takie oznaczenie B2L97 przy Opal 110?

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

szukam PHX 5 w dobrym w miare stanie i oczywiście rozsądnych pien... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

znalazłem PHX 5 w - ,czy ktoś się orientuje ile kosztuje uszczelnienie siłowników w takim pługu? :huh: w sobote chyba po niego pojade... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

witam. chce kupić zagonową czwórke na zabezpieczeniach. w związku z budżetem 5000-7000 bedzie to pług używany. moje pytanie odnosi się do rodzaju zabezpieczenia. lepsze bedzie sprężynowe czy resorowe? chciałbym uniknąć sytuacji kiedy wjade w pole a zabezpieczenie będzie się włączać jak bedzie sucho albo jak ziemia stawi większy opór. pług bedzie pracować z zetorem 12045, ziemia 3-6 kl miejscami gliniasta. kamienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

...no i mój PHX przetestowany, naprawione części robocze, co było potrzebne zostało wymienione( zostało jeszcze odmalować go -_- ) i.... jestem bardzo zadowolony- lemiesz żadenen nawet nie zgięty a kamieni naprawdę sporo mam, zawracanie na poprzeczniakach już po dwóch kółkach okazało się banalnie proste, jednak co mnie najbardziej zaskoczyło to to że okazało się że robiąc orke na 22cm - orze 1,5ha/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

Ja posiadam vogel noot 4-ke obracalną z przedpłużkiem i chodził z nim Fortschritt ZT323A 105km póżniej Ursus 1201 A w tym roku ZTS16245 on już pewnie będzie maił przy lekko ale jest regulacja szerokości orki na każdej skibie więc coś się zaradzi bardzo polecam wszystkim te pługi są lekkiej konstrukcji dzięki czemu nie miota ciągnikiem w trasie. Lekko się nimi orze nigdy nie miałem z nim problemów ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Ja do nh t5060 ( chcę zakupić nową trójkę obrotową zachodnią , będzie na prow , w grę wchodzi kverneland , pottinger servo 25 , kuhn , no i nie wiem jak ten polski ibis z uni na resorze z odkładnią long ?? Co byście mi polecili ??

Miałem zagonowy kv ab 100 i nie chcę juz tych bruzd na polu.

 

Dodam ze new holland orał na szerokość 180 cm , 20-25 cm , prędkość ok 7 km godz , spalanie 11 l na hektar . Kv idzie pięknie tylko ta cena ..


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1975    6

od 15 lat oram rocznie 700 ha, robiłem wieloma pługami jednakże najlepiej mi się orze półzawieszanymi Kvernelandami PB100 oraz Lemkenami Vari Diamant, tym ostatnim oram od 5 lat i jestem bardzo zadowolony, załączam

z orki z zeszłego tygodnia

http://youtu.be/p_AydeVmYTA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Planuje kupic pług do c-385. Pług miałby być 3 skibowy obrotowy. I jak uważacie pługi jakich firm najlepiej kryją, oraz które stawiają najmniej sze opory. Znam opinie na temat lemkena czy kverenlanda, ale co myślicie o krone, rabe verk, overum, i innych , jakis frostach i tym podobnych. obecnie mam polski zwykły 3 skibowy, i bardzo mnie ten pług denerwuje, chce cos co lepiej kryje i odklada. I zastanawiam sie czy lepiej ze ścinaczami, czy przedpłuszkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Jeśli chcesz aby lepiej krył to musisz szukać z dużą odkładnią, nie ważne jakiej marki, byle części można było dostać. Kvernelanda mam więc jedynie jego mogę porównać do UG, to w sumie nie ma co porównywać, jest nieporównywalny:) Ale myślę że inne z dużą odkładnią też ładnie przykryją. Przedpłużki obowiązkowo, możesz nimi regulować wysokość i lepiej zrzucają w bruzdę warstwę wierzchnią. Moim zdaniem to mniejszy też opór stawiają ale to trzeba by badania robić:) Do 80-tki bez przodu to nie ma sensu więcej niż 3x45cm ( 18"). Zauważ że praktycznie każdy zachodni pług, nie ważne czy nowy czy stary ma większe ( dłuższe ) odkładnie niż ''polskie zwykłe 3'' więc różnica będzie zapewne na większości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Witam, slabo sie orientuje w plugach wiec chcialem zapytac- mianowice interesuje mnie taki plug http://otomoto.pl/niemayer-A324322.html , obecnie mam zagonowy 3 skibowy lechie ale chcialem zmienic na obrotowy aby lepiej i wygodniej sie pracowalo. Moj traktorek to c360 3p i 8 ha ziemi ornej 3a i 3b. Czy ten plug niemayer jest kompletny? Bo nie widze na zdjeciach ani kolka do regulacji glebokosci ani wajchy do obrotu i czy wogole moj traktorek uciagnalby go? (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

:blink: czy ktoś potrafi powiedzieć jak ten obrót w takim pługu działa- trzeba go ręcznie okręcać??? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Zobacz jeszcze raz na zdjęcie i zobaczysz że jest mechanizm obrotu :)

Łącznik gdy podniesiesz pług naciska na tą "dźwignie " co powoduje grawitacyjny obrót pługa.

A324322_3.jpg


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ludzie chce wam się ten złom kupować. Przecież to ma napewno ponad 30 lat. Zwykłą 3 i tak szybciej pole zaorzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

powinienem dać spokój ale...naprawdę nie pojmuje tego obrotu- ok zakładam że masz racje iż w jedną strone obraca się grawitacyjnie a co gdy chcesz w drugą strone go obrucić?

 

...a chyba moja tępa głowa już to pojęła... B)

 

...ale czy to znaczy ,że ten mechanizm załancza się przy każdym podnoszeniu pługa?

 

co do wiekowych maszyn mam odmienne zdanie kolego hubertuss, kupiłem w tym roku trzydziestoletniego PHX5 i jakoś jestem bardzo zadowolony, po raz z ceny po dwa jakości orki a trzy z wydajności tego pługa. prawda nie ma błyszczącego lakieru i nie pochwale się przed sąsiadem że kosztował ponad 50 tys zł -jakoś mało to dla mnie ważne...., a robota w czas zrobiona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nie mówie, że musi być códo za 50 tys. Ale czy nie lepiej kupić np 3 ug. Części łatwiej znajdziesz i pole zaorzesz szybciej. Ale to nie mój problem każdy robi jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj