jaco512

Opinie o JD 2140 - 3350

Polecane posty

MgrLukash    154

Czy JD 2650 nadawałby się do pracy z ładowaczem czołowym?

Jakie jest ułożenie biegów czy podczas zmiany kierunku jazdy trzeba "wajchowac"?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Jesli jest w kabinie SG2 to nie trzeba wajchowac. wybierasz sobie bieg w grupie 1-4 a potem przelanczasz w jednej lini pomiedzy przod i wsteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Tak właśnie z tą kabinką :)

 

A te półbiegi to jest taki zwykły wzmacniacz momentu jak w innych ciągnikach?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Pobiegi to nie wzmacniacz tylko przyspieszacz,odwrotnie jak w Ursonie ale mniej awaryjne i nie dajace sie przelaczyc pod zbyt duzym obciazeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jak to nie da się np. zwolnic lub przyśpieszyc ciągnąc przyczepę z ładunkiem?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Da się bez problemu. Dopiero jak jest bardzo duże obciążenie to przyspieszacz się nie włączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Aha a w pracach polowych np. orce mozna swobodnie to przełączac?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21
Napisano (edytowany)

Można przełaczac! Ja mam JD 2140 i od pięciu lat tylko olej zmieniamy! JD ty za***iste ciągniki nic sie nie dzieje w błocie idzie jak przecinak u nas ciąga 3 obracane bez problemu obrzca i wgl! A co do pompy nie byla zmieniena juz bardzo dlugo u nas idzla tak samo jak na poczatku!Te starsze ciągniki są bardzo mało awaryjne i solidne!

Edytowano przez deere2140

Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Dopnę się do tego tematu ( jeżeli można ) :)

 

Słuchajcie panowie dziś byliśmy patrzeć JD 4240s + Tur ( Bass ) + Tuz przedni + Bliźniaki, opony 70% bieznika, rok 82, brak wycieków, i trzeba by było podmalować bo brzydko wygląda trochę, wstawić szybę z tyłu i to tyle. Cena się wacha od 30-34tyś.. I nie wiem czy warto kupować takiego.. bysmy go używali do wożenia bel, obornik itp jak to tur, by się przydał też do budowy i wożenia żwiru. I do ciężkej roboty czyli orka, agregat. Jak by się zrobiło jeszcze przedni wom to byłby do koszenia.. Mówił że trochę słabe pompę ma chydrauliczną i to jest najgorsze bo to jest droga sprawa.. może wiecie ile kosztuje nowa pompa ? Albo jakoś inaczej wykombinować?

 

Warto czy nie warto ? :) Co o tym myslicie :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Szczerze to nie mam pojęcia ile pompa kosztuje, albo chociaż jej remont.

Nasza to chodzi jak by była prosto z fabryki.

Ale widzę kolego, że ta wersja to bardzo bogata, przedni TUZ i wałek, bliźniaki to już tylko firanek brakuje ;)

Jak cena brutto i pompa nie pochłonie więcej niż 1-1,5 ojro a reszta maszyny w przyzwoitym stanie to towar wart swojej ceny.

Byle tylko nie przerumakować z obciążeniem maszyny, bo naprawy to cię wykończą finansowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Wałka z przodu nie ma, mówiłem że można było by dorobić do niego :) Aale jak założyć mu bliźniaki to bydle i to tęgie...

U nas to on by nie miał zbytnio co robić.. Najwyżej bysmy mu zaczepili pług 5/6 skibowy i agregat uprawowo-siewny 4m :) No i tur używany był by do bel, obornika itp... :) By sie nie przemęczył.. Najwyżej Tura by się podpasowało pod Forschritta a do JD zrobić przedni wom i by się kosiło nim :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grodecki5    0

Witam posiadam w gospodarstwie ciągnik 4240s 1986 rok i mam taki problem gdy poppracuje troche w polu i sie rozgrzeje olej ma problem z podniesiem pluga lub jakiejkolwiek innej maszyny i na wolnych obotach opusza ja na dól jedni mówia ze to chyba pompa inni filtr do oleju filtr byl wyminiony polroku temu zanim sie nie rozgrzeje jest wszystko ok prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marix123    1

witam kolego grodecki5 miałem podobny problem w Swoim John Deere 2140 i niestety po pewnym czasie padła mi pompa główna hydrauliki, są to spore koszta za pompe zapłaciłem ponad 8 tys zł w serwisie John Deere, ale teraz jak ręką odjął nic się nie dzieje, możesz również ją regenerować co prawie wszyscy odradzają lub kupić jakiś zamiennik za ok 4 tys zł ja nie byłem na tyle odważny i postanowiłem kupić pompe w serwisie, przyjechali zamontowali podbili gwarancję i mogę spać spokojnie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Znajomy ma JD 3050 i ceny częsci naprawde powalające. Odziwo też siadła mu pompa tak więc, czytając opinie dosć czesta przypadłość. Za cignik dal coś około 30tys 2 czy 3 lata temu, no i w tym roku remont skrzyni i wymiana pompy uczynił go ponad 20tys. Tak wiec decydując sie na taki ciągnik zwłaszcza na mały areał, trzeba sie dobrze zastanowić czy bedzie nas stac na ewentualne naprawy, bo wiadomo ze maszyna wiekowa i wszystkiego sie można spodziewać. Sami zapewne wiecie, że czesto zdaża sie ze ktoś kupi deera czy fendta na kilka hektarów za nieduże pieniądze, a potem nie ma za co naprawić. Nie neguje tu w żaden sposób ciągnika, bo nigdy nie uzytkowałem takowego, ale koszty eksploatacji są ważne, bo jeden trafi na takiego ze bedzie chodził latami, a drugi bedzie go robił po pierwszej cięzejszej robocie.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy ma wymieniony blok pewnie miał jakąś awarie albo rozmarzł albo kopyto wyszło.Drugi wydaje się jeszcze w oryginale (brak zdjęć z bliska)Więc skłaniał bym się na ten drugi ,ale jak nie obejrzysz na miejscu to nie ma co wróżyć.

Edytowano przez czadowywicek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1234    0

oki oki a polecacie te modele czy tak średnio i jak ze spalaniem u nich jest:) i czy trojkę obrotówkę da rade ciągać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy86    9

Nie jest awaryjny i przyjemnie się nim pracuje ale co do niedrogich części... jak idę po jakąś pierdółkę do serwisu i usłyszę cenę, to mam nadzieję, że to tylko zły sen i za chwilę się obudzę :wacko: Cóż, coś za coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evetr    0

ciągniki serii 40 50 są bardzo dobrymi ciągnikami i bardzo prostymi a co do części to nie przesadzajcie przy takiej dostępności części nowych jak i używanych wiem coś o tym bo sam posiadam john deere 2850 i trzeba wiedzieć gdzie szukać a nie prosto do serwisu

 

jakbyś potrzebował pomocy w załatwieniu części to napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj