jaco512

Opinie o JD 2140 - 3350

Polecane posty

ahten    177

Pytanie swoje kieruję do posiadaczy jd 2140. Na jakich biegach orzecie swoje pola? Czy orząc jd 2140 85 km trójkami obrotowymi, na 5 biegu z włączonym napędem, może się coś w nim uszkodzić?

Czy to jest bez znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32
Napisano (edytowany)

Witam, ostatnio byłem oglądać JD 3120 z 1974roku za 5 tyś zł Rolnik go sprowadził rok temu z Niemiec i ma do niego brift i umowę z Niemcem. Problemem tego ciągnika jest że olej w skrzyni jest biały. Ten rolnik twierdzi, że dolał zły i już nim od tamtego czasu nie jeździł, macie może pomysły co go może boleć niż pomyłka w oleju ?? Silnik kopci ani nic w nim nie stuka a opony w dobrym stanie

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

Witam, mam problem z podnosnikiem w ciągniku JD4240s, przy rozgrzanym oleju nie chce podnieść.dodam ze wom i wyjścia hydrauliczne działają poprawnie, prosze o pomoc.

Edytowano przez JozeF84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

jak olej jest biały w silniku to ewidentnie jest  wymieszany z wodą powodem tego moze być wywalona uszczelka pod głowicą pęknieta tuleje pęknieta głowica ale koszt naprawy nie jest duży

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golobek    0

przymierzam się do zakupu takiego ciągnika jak myślicie warto po rozmowie telefonicznej facet mówił że traktory sprawdzane są pod względem technicznym usuwane ewentualne luzy i defekty miał ktos doczynienia z tymi firmami. i jak myślice z 4 obrotową dałby taki 3350 rade ziemia średniej klasy miejscami trafia się glina.

http://phumaxicar.otomoto.pl/john-deere-3050-3050-3650-2850-A464385.html

http://jan-rol.otomoto.pl/john-deere-3050-3050-3350-3650-A414829.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2112    3

Ten pierwszy fest odpicowany i widać że wiele drobnych  elementów zistało wymienione , ale cena powala - ciekawe czy da jakąś gwarancję .

Drugi ładnie umyty widać że wszystko orginalne , jak nie pojedziesz i nie sprawdziśz nic więcej się nie dowiesz.

Osobiście sklaniał bym się na drugiego handlarza

3350  (103km) uciągnie tylko musi mieć obciążniki z przodu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skibal    0

Moim zdaniem za słaby na 4 skiby. Wielu fachowców liczy 30 km na jedną skibę w dodatku ciągnik nie ma turba. Ale niech wypowie się użytkownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2112    3

Dlaczego ma nie uciągnąć? ziemi nie ma takiej ciężkiej . 4 skiby to około 170cm szerokości mam 100km i daje radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam John Deere 3140 z 86 roku. Przepracował u mnie już parę lat z maszynami takimi jak : Gruber 3m, agregat uprawowo-siewy 3m, Pług Akpli KM 80 (4x40), przyczepa Brandys 10 ton ładowności, siewnik do kukurydzy gaspardo 4 rzędowy. Ciągnik wygodny, ergonomiczny jak na swój rok produkcji - posiadał klimatyzację, ogólnie łatwy w obsłudze. Ciągnik dobrze wyważony. Zamontowałem w nim kosztem klimatyzacji sprężarkę, by bezpiecznie jeździć z przyczepą po drogach. John osiągał bardzo dobre wyniki przy pracach, które wykonywał jeżeli chodzi o kwestię paliwa. Niestety po przekroczeniu 10 000 mth zaczęły się lekkie problemy z hydrauliką. Reszta bez zarzutów. Polecam dla każdego średniego gospodarstwa ! Nawiązując do przedmówców -> Ziemie klasy 3-4, ciężkie, teren górzysty -> 3140 z Akiplem KM 80 (4x40) orał na jedynce szosowej + półbieg, a czasem musiał na 4 terenowej bez pół biega. Generalnie dobrze sobie radził z tym pługiem, mimo urozmaiconego terenu.

Edytowano przez TheZielonyJohny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik1m    0

Ja natomiast posiadam JD 3050 i gania z czwórkami Unia Tur 4x55 bo rozkręcone na maxa glby różne począwszy od piachu po glinę i nic się nie psuje no poza tym wałkiem belek podnośnika kupiłem go za granicą osobiście od rolnika także nikt mi nie ściemniał że niby ideał igła jak go kupywałem to za zegarze było już 14 tys mtg i dodam że licznik już się nie kręcił a i umnie już pięć lat ciągniki proste solidne i mało awaryjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DobryxD    1

John Deere 2650  ktos ma go ??  zna opinie  ? ile on pali jakie są awarie, na co  patrzec jak sie kupuje ? jak odpala w zime przy minus 20 stopni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

  planuję pozbyć się marki ursus i zamienić na JD, po prostu wymienię polski staroć na zagraniczny staroć ,  i moje pytanie czy warto , zamiast C 360 -  JD2130 albo coś podobnego , a drugi o większej mocy n.p-   4240S. PROSZĘ O WASZE OPINIE,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturektdi    5
Napisano (edytowany)

Posiadam 3050 od 10 lat i powie ze to twarda sztuka zero przecieku jakiegokolwiek pali w nawet -20c. 4 kverland Vario na 16cali ciągła nawet na 2/2. Założyłem na niego tura nowego hydramet .super ma skręt aż koło kładzie. A podnośnik podniesie wszystko. Hydraulika aż za mocną. Ma oryginał 7 tyś godzin. Aż mi szkoda go sprzedawać ale ma go zastąpić 6100 mc

Edytowano przez arturektdi

john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Gdzie znaleźć wykaz i ilości olejów do jd 3050 ?

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Mam pytanie jakie sa różnice pomiędzy seria xx40 a xx50? szukam ciagnika ok 70km i czy warto płacic więcej za serie xx50?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem szcześliwym posiadaczem jd 3650 prawie od dwóch lat przesiadka z mtz i na liczniku prawie 14tys godzin pracuje dużo i mam z nim problem od pierwszego dnia kupna o tuż ciągnik nie pali z rozrusznika jak sie nagrzeje przy kupnie gość gadał ze baterie sa słabe i ale po założeniu nowych baterii nic się  nie zmieniło wiec poszedł nowy rozrusznik to samo  poprawione ładownie nadal nic nie pali przy rozgrzanym oleju gdy jest zimny jakoś tam zapala po prostu bardzo powoli kręci rozrusznik z duzym oporem ,po dwoch latach wyczajiłem ze przy rozruchu  pompa hydrauliczna  stawia taki opór po odkreceniu łącznika który ja napedza bardzo ciężko nią poruszyć dodam ze hydraulika działa normalnie wspomaganie również nie drży nie puka . ostatnio wymieniałem olej i filtry postał cało noc bez oleju w skrzyni i rano po zalaniu świeżęgo gdy układ był pusty zapalił jak nigdy  czy ktoś miał taką przypadłość podobno jest gdzieś zawór który spuszcza ciśnienie z układu po zgaszeniu a morze to wina pompy  lub orbitrol  czekam na jakieś rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo69    43

Proszę opinie o modelu JD 2140, ale użytkowników.

Chcę dowiedzieć się jak najwięcej o skrzyni biegów. Jakie skrzynie występowały? Ich wady i zalety? (tu info może być od nie użytkowników tylko znawców tematu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundys    42

mam 2650 więc bardzo zblizony, na pewno są skrzynie z jednym pólbiegiem bezsprzegłowo właczanym. 8 biegów i na każdym jest półbieg, wszystkie biegi synchronizowane, myśle że skrzynie są praktycznie bezawaryjne, chyba zę mają już bardzo dużo godzin za sobą wtedy trzeba uszczelniać cały mechanizm półbiegow . Nie wiem czy w 2140 są skrzynie bez półbiegów ale na pewno w nowszych wersjach występują takie modele, wtedy jest tylko 8 biegów. osobiście uważam te skrzynie za bardzo fajnie pracujące, zobacz na youtube filmiki i praktycznie wszędzie ładnie to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundys    42

Z tego co wiem wzmacniacz momentu redukuje prędkość. A tutaj jest przyspieszenie wiec moment nie jest zwiększany. To jest jak juz przyspieszacz a nie wzmacniacz

Edytowano przez kundys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj