Zaloguj się, aby obserwować  
Patrick345

Jaki wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Patrick345    141

Zastanawiałem się nad Panasonic Lumix DMC LZ7 co o nim sądzicie. Inne propozycje mile widziane.


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Według mnie dobry aparat w przystępnej cenie. Ja do Lumixów nie mam przekonania ale cena swoje robi.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah Coś dla mnie ;P

Ja mam Tegoż oto Lumixa i oceniam go jako dobry aparacik ;P może i do profesjonalki to mu dużżżżooooooooooo brakuje ale jest dobrze, tylko jeśli go wybieżesz to nie przeraź się jakością zdjęcia na aparacie ;P bo tu panasonic poleciał w kulki. Jakość na aparacie jest po prostu do chrzanu (żeby nie było;D), wcześniej miałem soniacza o czym już pisałem i jakoś na ekranie cyfrówy była o niebo lepsza. Ale ogólnie to jest fajny

 

 

P.S Zapomniałem o instrukcji lepiej jej wcale nie czytaj bo nad tym też Panasonic musi jeszcze popracować względem Sony'ego ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Skoro mówicie że Panasonic Lumix DMC LZ7 jest słaby to jaki polecacie?


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja bym proponował jakiegoś Canona lub Olympusa ( w mniejszych się obecnie nie orientuje). Ale taki A550 lub A570IS byłby dla ciebie wystarczający i byłbyś na pewno zadowolony. Co prawda Canon jest dobry ale mi się nie podoba wykończenie guzików na tylnym panelu. Są za bardzo plastikowe w porównaniu z A510.

Zdjęcia sie robi nim narazie nieźle jeszcze dokładnie go nie poznałem ale to nie ta pogoda i pora roku żeby poznać co potrafi. Ale sadzę że się nie rozczaruje.

Olympus. Hmm miałem C3000ZooM i był bardzo dobry jak na swoje lata produkcji. 99 rocznik matryca 3,3 m pix. Bardzo dobrze radził sobie przy średnim i słabym świetle. Nawet w mojej galerii są właśnie zdjęcia z niego. No teraz trochę jestem w tyle w fotografii. Nie wiem tez jak teraz mają się kompakty Olympusa ale ja tamtego zachwalam. :(


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ile ten aparat miałby mieć megapixeli i jaki zoom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Myślisz że ja się na tym znam. megapikseli ok 7 a zoom 4-5. :(


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O takich parametrach i przystępnej cenie polecam Olympusa FE-290....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No też uważam że jest niezły. Olympus i Canon to są dobre marki z których jestem zadowolony. Olympusa mam obecnie SP550UZ. aparat kreatywny (pół lustrzanka z 18x optycznym) jest super aparat w miarę energo oszczędny.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1
pół lustrzanka z 18x optycznym

he he tego jeszcze nie słyszałem pół lustrzanka dobre zazwyczaj się o takich aparatach mówi jako hybryda, albo zaawansowany kompakt, spotkałem się z określeniem lustrzankopodobny, było też pseudo lustrzanka (ale znaczenie niezbyt dobrze się kojarzy) w każdym bądź razie używając zwrotu lustrzanka możesz się narazić userom luster zwłaszcza fanatykom (jest paru takich na forach fotograficznych)

Swoją drogą jak z jasnoscią obiektywu przy tak wielkim zoomie?

Często korzystasz z zoom 18x? A aparat ma stabilizację obrazu? Jesli tak to jak jest realizowana?

Przyznam się, ze od lat korzystam z Fuji (zoom 10x, wcześniej S5500 a teraz S9600 - właśnie hybrydy - jakoś to określenie mi najbardzij pasuje) i przy max powiększeniu to często już tylko statyw ratuje albo bardzo szybka migawka (gorzej jak ze swiatłem jest problem).

 

Ja myślę aby odpowiedzieć na pytanie jaki wybrać to trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań:

1. Czego oczekuję od aparatu?

2. Co wiem o fotografii? I jak się chcę rozwijać w tym kierunku?

3. Do częgo będzie najczęściej używany?

I jeszcze kilka pomniejszych .... (czy potrzebujesz zewnętrzną lampę, czy musi być mocowanie do statywu, ale to już wynika z tych pierwszych pytań)

Powiem tak, już kilka krotnie pomagałem przy wyborze aparatu ... a w ostatecznosci wybór padał całkiem na co innego bo okazywało się, że aparat ma być do torebki, ma mieć dobry tryb auto, polskie menu, etc... Nieraz zoom, matryca, funkcje, to było drugoplanowe a liczył się wygląd, czy to jak się go trzyma...


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Najczęściej to zoom jaki mogę użyć w "rękach" to max 8 i to też ręce ze stali. No to jest aparat kreatywny jak określa go Olympus. Teraz dokładnie Ci nie powiem jak jest z jasnością obiektywu bo musiał bym jechać do rodziców. :P

Stabilizacje ma dokładnie nie wiem w jaki sposób się to odbywa.

18x zoom hmm... zrobiłem kilka naście takich zdjęć (max 20) no i szczerze nie jest jakaś zachwycająca jakość. Zdjęcia dobre wychodzą do x14-x15.

 

A co do aparatu to chyba ważne jak go się trzyma w ręce ?? Bo to pomaga w robieniu wyraźnych i dobrych zdjęć.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sidrobert    0

w takiej cenie to cokolwiek kupisz to wsztstko będzie dobre, ale wydaj tego 1000zł. a nie pujdziesz i kupisz za 650zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1
Może by ktoś doradził??

 

Aby Ci doradzić to się określ czego oczekujesz od tego aparatu!

tej 1k zł możeszy wydać co najmniej na 100 sposobów....

... w zasadzie to i tak będzie rosyjska ruletka ... ale przynajmniej z grubsza możesz się zastanowić czy potrzebujesz jakić mały aparacik do kieszeni, a może szukasz czegoś cięższego, a może potrzebujesz czegoś z gorąca stopką, a może chcesz robvić zdjęcia pod wodą ;-)

 

Pomóż innym i zadaj sobie trud i określ się czego oczekujesz za ten 1k zł!!


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Zapewne to ma być jakiś kompakt bo większość użytkowników z AF chciało by mieć możliwość nagrywania filmików a jak wiadomo lustrzanki takiej opcji nie mają <_< . Co do Lumixa LZ7 to nieco go znam bo zrobiłem kilkaset fotek takim sprzętem w różnych sytuacjach i o ile do fotek na zewnątrz przy dobrym naświetleniu nie mogę mu nic zarzucić to już zdjęcia w ciemniejszych pomieszczeniach lub przy użyciu lampy błyskowej nie wychodzą tak dobrze jak bym tego chciał a może po prostu nie zdążyłem się jeszcze go dobrze ustawić. Jednak jak fotka przy użyciu lampy błyskowej wychodzi rozmazana to znaczy że automatyka nie jest do końca dopracowana bo powinna dobrać na tyle szybką migawkę dostosowaną do błysku że nawet jak byśmy specjalnie poruszyli aparatem to zdjęcie powinno wyjść dobrze a nie mozaika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Aparat będzie używany do robienia fotek na wystawach, w gospodarstwie, w pomieszczeniach. Zoom nie musi być duży. Ponad rok pracuje na se k510i. Dobrze żeby była dobra lampa błyskowa. Aparat nie musi być małej wielkości. Filmy też będe niekiedy nagrywał.


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

ja polecan fujifilm finepix A920 w proline kupiłem za 450 i ma 9megapikseli


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Jeśli w tej cenie to wybieraj z Olympusów Canonów i ew Nikonów ale z tego co słyszałem Nikon sobie trochę odpuścił jakość.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Prawie kupiłem kompakt super-zoom ale tak z ciekawości wziąłem w sklepie do ręki lustrzankę i to zmieniło moje poglądy może będzie Pentax K10D jak trochę zmieni się cena :) 2400 :)

 

Można se poczytać: Co kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141
Jeśli w tej cenie to wybieraj z Olympusów Canonów i ew Nikonów ale z tego co słyszałem Nikon sobie trochę odpuścił jakość.

 

Właśnie myślałem nad jakimś Olimpusem, Canonem lub Nikonem.


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1
Prawie kupiłem kompakt super-zoom ale tak z ciekawości wziąłem w sklepie do ręki lustrzankę i to zmieniło moje poglądy może będzie Pentax K10D jak trochę zmieni się cena :P 2400 :P

 

Można se poczytać: Co kupić

Fajne podejście, po złapaniu aparatu natychmiastowa zmiana poglądów :-)

Jak chcesz kupić aparat na potrzymanie to kup jakąś pseudo lustrzankę (hybrydę), a jak chcesz jakiegoś super zooma to też zapomnij o lustrze (nawet za 3 tys.)

Bo lustro takie z hipermarketu (elektromarketu) to body + jakiś kit-owy obiektyw i nie czaruj się, że za 2400 to będzie lustro spełniało twoje oczekiwania (chociaż nikona D40 kupisz za 1400 zł) musisz pamiętać że lustro to w 70 % obiektyw a te to ceny zaczynają się od 2 tys (jak chcesz mieć lepszy obiektyw niż w kompakcie).

A poza tym jest parę funkcji które są dosyć istotne dla zwykłego śmiertelnika (nie koniecznie dla fotografa) chociażby podgląd tego co się dzieje na matrycy na wyświetlaczu (no chyba że kupisz sobie Sonika z LifeView ale to ponad 3 tys. + obiektyw / obiektywy).

A jak chcesz naprawdę ocenić lustra to skontaktuj się z jakimś właścicielem lustra (ew. wpadnij na jakieś forum) i zasięgnij trochę języka.

Zresztą podejrzewam, że jak będziesz chciał pojechać na wakacje, albo na jakąś impre, albo popstrykać fotki traktorów to sięgniesz po kompakta.


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Blazej_fotograf_lodzkie
      Hej!
      To mój pierwszy temat na forum więc zacznę od krótkiego wprowadzenia.
      Jestem Błażej, jestem fotografem ślubnym i rodzinnym (reportaże, naturalne sesje domowe, studio, plenery, eventy).
      Pochodzę ze wsi pod Łowiczem i mamy tam kawałek ziemi. Jako że nikt z rodzeństwa nie garnie się do pracy w polu (około 5ha czyli takie nic), a i rodzice powoli zaczynają odczuwać wiek zastanawiałem się ostatnio nad adaptacją gospodarstwa na cele fotograficzne.
      O co chodzi?
      Pewnie kojarzycie takie zjawisko jak "rzepiary"  ( dla niewtajemniczonych - tępe dzidy które robią sobie zdjęcia w rzepaku). I o ile zdjęcia w rzepaku wychodzą super, to słowo ma negatywny wydźwięk ze względu na brak poszanowania dla roślin. Wiem że dla wielu rolników to duży problem.
      To samo się ma z innymi roślinami które kwitną/wyglądają najlepiej w odpowiednich porach. Jabłonie i wiśnie, lawenda, słoneczniki, bez, zboża, trawa ozdobna. 
      I tak jak człowiek powinien działać w zgodzie z naturą, tak ja chciałbym stworzyć coś takiego jak pola fotograficzne, czyli miejsce na różnorodne, naturalne plenery, gdzie uprawy nie będą niszczone, bo będą przeznaczone na sesje.
      O ile istnieją pola lawendy dostępne do fotografowania, czy jakieś inne mono uprawy - tutaj chciałbym postawić na różnorodność. 
      Jestem na etapie gdzie przegadałem pomysł, i na następny rok planuje pole słoneczników  około 15x20m (raczej ciętych ze względu na dużą ilość sesji dziecięcych i rodzinnych), dodatkowo pewnie będę korzystał też ze zboża które zasieje mój tata. Jest to rozwiązanie które nie wygeneruje dużych kosztów i nie pochłonie wiele czasu.
      O co proszę
      Podejrzewam, że część z Was ma wśród znajomych fotografów którzym chętnie udostępnia swoje pola, ja chciałbym zapytać Was o sens takiego pomysłu.
      Proszę o waszą opinię na temat pomysłu, o problemy jakie mogą mi stanąć na drodze, o podpowiedzi i ewentualne luki w planie.
       
      Jeśli ktoś z łódzkiego chciałby mnie zaprosić na swoje pole, opowiedzieć trochę o uprawie słonecznika, lub macie jakaś ciekawą uprawę - chętnie przyjmę zaproszenie i zrobię wam zdjęcia. Na wiosnę będę szukał sadu jabłoniowego z w miarę starym drzewostanem (chodzi o to aby drzewa były dość rozłożyste)
       
      Z góry dzięki!
      (załączam zdjęcie z sesji w przenicy)
       
       
       

    • Przez oki39
      Skoro forum o fotach to i trzeba jakis poradnik zrobic.
      Piszcie swoje uwagi jak robic foty i wasze wlasne sprawdzone pomysly.
       
      Wiedz ja zaczne.
      1. Odpowiednia jasnosc foty
      2. Odpowiednia barwa kolorow czyli kolory jaskrawe, matowe itd.
      3. Fotografowany przedmiot. Jasli robimy fote powiedzmy na tapete to nie moze byc uciety jeden bok maszyny. Najlepiej jest jesli dana zecz znajduje sie cetralnie w srodku foty. Jesli maszyna ma byc uciete to dobrze bedzie jesli untiemy ja z obu stron mniej wiecej tyle samo.
      4. Tlo czyli wszystko przed i za fotografowanym przedmiotem. Osobiscie nie lubie gdy na focie znajduja sie krzaki, miedze, rowy itd. oszpeca fote. Zabudowania tak samo, nie na tle kazdego garazu da rade zrobic fote.
      5. Odpowiednie ustawienie maszyny. Np dzrzwi albo obydwie strony otwarte albo obydwie zamkniete.
      6.Ważne jest też światło. Słońce nie może wpadać bezpośrednio w kadr ani nie powinno się odbijać aby nie zmieniały ISO w aparatach cyfrowych. @quercus
       
      Narazie to tyle. Czekam na instrukcje innych. Piszcie w pkt. to bede edytowal pierwszy post i zrobi sie instrukcje z udzialem wszystkich. :huh:
    • Przez MICH4Ł
      Witam. Szukam gopsodarstwa w którym bym mógł ponagrywać filmy pod muzykę. Woj. Dolnośląskie 
    • Przez robertbara
      Witam!
      Mam do przedyskutowania z Wami bardzo interesujący temat. Otóż jak jest dokładnie z prawami autorskimi do własnych zdjęć.
       
      Piszę ten temat z kilku powodów:
      1. Gazeta "Chłopska droga" w numerze 7 na stronie 5 zamieściła moje zdjęcie ciągnika JD z logo AF bez mojej zgody (oczywiście nawet mnie nie zapytali). :angry: :angry: :angry:
      2. Gazeta "Murator" przysłała mi do podpisania umowę o prawa autorskie do moich zdjęć (wcześniej do mnie dzwonili) za kwotę 50zł/zdjęcie. Czy potem już nic nie będę mógł z nimi robić, jak to właściwie jest?
      3. Podobnie działa konkurs RPT, gdzie po nadesłaniu fotki przechodzą na prawa autorskie redakcji.
       
      Pozdrawiam!

    • Przez Nismo
      Witam,na pewno każdy to interesuje się rolnictwem nie raz oglądał na YouTube filmy o rolnictwie kręcone przez ludzi z pasją.Jakich  youtuberów lubicie oglądać?kogo subskrybujecie?na kogo filmy czekacie z niecierpliwością?
      Może zacznę od swojej osoby, bardzo lubię oglądać filmy: Pikus2182 i Vendt936 
       
      Temat ciekawy więc może warto wdrążyć go bardziej
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj