Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fernie476    4
Właśnie u mnie dziki zryły przez pędraki zasiew. Jak obeschnie siejemy od nowa... 
Na zdj roslina kostrzewy z korzeniem 15cm, siana 22 września

Kostrzewa miękkolistna Barenbrug

Przesiewana łąka

Edytowano przez fernie476

Barenbrug    9

Właśnie u mnie dziki zryły przez pędraki zasiew. Jak obeschnie siejemy od nowa... 
Na zdj roslina kostrzewy z korzeniem 15cm, siana 22 września

Jeśli zasieje Pan nasze mieszanki to bardzo proszę podesłać zdjęcia jak sobie radzi. Pozostaje mi trzymać kciuki, by nowe zasiewy wyszły i żadna susza ich nie dopadła!!

Wszystkich użytkowników Agrofoto również prosimy o zdjęcia Barenbrugowych zasiewów ;)

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka

Tygrysek    21

a kiedy wchodzić z nawozami jt superfosfat ''20'',sól potasowa , saletra, jestem z okolic kolna podlaskie

Wiadomość z agroFakt.pl

a1fe26c2    36

Jak tylko dasz radę na łąkę wjechać i nie będziesz łamał przepisów o stosowaniu nawozów. Superfosfat zawsze lepiej podawać jesienią ze względu na powolne przemieszczanie w glebie.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

Barenbrug    9

a kiedy wchodzić z nawozami jt superfosfat ''20'',sól potasowa , saletra, jestem z okolic kolna podlaskie

Witam,

Wiosną nawozy mineralne stosować należy dopiero wówczas, gdy gleba się ogrzeje.

Jak tylko dasz radę na łąkę wjechać i nie będziesz łamał przepisów o stosowaniu nawozów. Superfosfat zawsze lepiej podawać jesienią ze względu na powolne przemieszczanie w glebie.

W przypadku superfosfatu można zastosować w ciągu roku dwie dawki  - wiosną pod pierwszy odrost oraz jesienią pod ostatni odrost. Oczywiście - i będę to powtarzał - warto wcześniej znać zasobność gleby w ten składnik, co pozwoli precyzyjne dopasować dawkę i zbilansować ją jeżeli oprócz nawozów mineralnych posiadamy i stosujemy na użytkach zielonych np. gnojowicę.

Z pozdrowieniami,

Mateusz Nogaj

czesio1612    7

Witam, mam trochę inne pytanie odnośnie łąk torfowych, mianowicie jeśli chciałbym zastosować włókę i wałowanie(łąki torfowe) to w jakiej kolejności wykonać te zabiegi? Zwykle łąki torfowe tylko wałuje o ile wilgotność wiosną na to pozwala( później szkoda przygniatać trawę), w tym roku na części leżą resztki obornika z jesieni( po adapterze poziomym, łopatowym więc jest co włókować) i zastanawiam się w jakiej kolejności to zrobić gdy już będę mógł wjechać

foka71    1

Ja mam nast.pytanie:gdy młode siewki traw już powschodzą,to chciałbym zastosować biostymulator do lepszego ukorzenienia się siewek+mikroelementy.Czy można dołożyć mocznik w roztworze 10-15%?

Barenbrug    9

Witam, mam trochę inne pytanie odnośnie łąk torfowych, mianowicie jeśli chciałbym zastosować włókę i wałowanie(łąki torfowe) to w jakiej kolejności wykonać te zabiegi? Zwykle łąki torfowe tylko wałuje o ile wilgotność wiosną na to pozwala( później szkoda przygniatać trawę), w tym roku na części leżą resztki obornika z jesieni( po adapterze poziomym, łopatowym więc jest co włókować) i zastanawiam się w jakiej kolejności to zrobić gdy już będę mógł wjechać

Witam serdecznie,

Pan w poście poniżej ma rację - najpierw włóka, później wał. Włóką rozgarnie Pan wszystkie kretowiska, pozostałości po oborniku, pozostałości po koszeniu itd., dodatkowo odsłoni się trochę węzły krzewienia, przez co trawy będą lepiej się rozkrzewiały. Wałowanie na glebach torfowych dobrze wpłynie na korzenie, przez to, że dociśnie je i spowoduję łatwiejszą penetrację gleby oraz szybsze pobieranie składników mineralnych, a także wody.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka

Ja mam nast.pytanie:gdy młode siewki traw już powschodzą,to chciałbym zastosować biostymulator do lepszego ukorzenienia się siewek+mikroelementy.Czy można dołożyć mocznik w roztworze 10-15%?

Witam serdecznie,

Czy nie lepiej nawożenie dolistne zastosować po pierwszym pokosie? Teraz wykorzystując wilgoć w glebie można ze spokojem wysiać nawozy mineralne, a bezpośrednie skarmianie zostawić na czas, w którym nie będzie wody w glebie. Poza tym młode siewki nie lubią ingerencji maszyn, lepiej dać im czas na ukorzenienie się, a stymulować do wzrostu dolistnie po pierwszym skoszeniu - przez co lepiej się rozkrzewią i odbiją. Proszę również pamiętać o pokosach na wysokość 6-7cm, co pomoże utrzymać UZ w dobrej kondycji, nawet przy niewielkiej suszy.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka

Barenbrug    9

Pani Małgorzato,dziękuję za rozjaśnienie umysłu.Pozdrawiam.

Służymy pomocą!!!;)

Póki co chcemy życzyć Państwu spokoju, dobrej pogody, wysokich plonów i.... cen mleka!

Wesołego Alleluja!!! ;) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez RolnikWM
      Witam mam tu kilka mitów o to kilka z nich azot pogarsza jakość plonów,wysoka dawka azotu spowoduje wyleganie zbóż,siarką nie ma potrzeby nawozić,nawożenie mocznikiem jest tańsze niż saletrą amonową,najlepsze są płynne nawozy azotowe piszcie swoje opinie co o tym myślicie
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

Bez dodatku śruty rzepakowej.

Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.

Kontakt:
      Tel. 664 764 296

• Przez songo
      Witam,
      nie znalazłem ogólnego tematu dotyczącego nawożenia więc muszę założyć nowy temat. Niech mi ktoś ogarnięty doradzi. W tamtym roku pierwszy raz grzebałem w ziemii, i efekt był trochę słaby (może też susza zrobiła swoje). Nie mam też za bardzo kogo się podpytać bo sąsiedzi mają niewiele lepszy plon.

Przejdźmy do rzeczy, mam w opiece ziemię 3-4-5 klasy 27ha (w tym 6ha to łąki), uprawy jakie mam to jęczmień ozimy, pszenica ozima, pszenżyto ozime, pszenica jara, jęczmień jary, mieszanka jara. Budżet na nawóz nie był zbyt duży dlatego nakupiłem po 200kg na hektar polifoski8 pod siew(pod oziminy tyle samo sypałem) i po 200kg na hektar Zaksan saletra amonowa. na 2ha łąk mam zamiar rozlać gnojowicę, a na 4ha ornego obornik to wyjdzie jakieś 35ton obornika na hektar i będzie pod jęczmieniem (obornik głównie od świń ale też od mniejszym stopniu od byków). Jak widać saletry nie jest za wiele, i z tego co wiem kiedyś było sypnięte raz i tyle. Z tego co wyczytałem dobrze jest sypnąć po mniej a częściej, dlatego jakbyście mieli do dyspozycji 200kg jakbyście to podzielili? ja myślałem żeby w marcu sypnąć 100kg i jak będzie się kłosić 100kg? jakieś sugestie? coś z tego będzie?
    • Przez bocecek087
      witam jak w temacie jakie macie ceny paszy gotowej dla drobiu 
       Wola Pasze Kaczka 1 1100 netto