Polecane posty

fernie476    4
Właśnie u mnie dziki zryły przez pędraki zasiew. Jak obeschnie siejemy od nowa... 
Na zdj roslina kostrzewy z korzeniem 15cm, siana 22 września

Kostrzewa miękkolistna Barenbrug

Przesiewana łąka

 

Edytowano przez fernie476

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

 

Właśnie u mnie dziki zryły przez pędraki zasiew. Jak obeschnie siejemy od nowa... 
Na zdj roslina kostrzewy z korzeniem 15cm, siana 22 września

 

Jeśli zasieje Pan nasze mieszanki to bardzo proszę podesłać zdjęcia jak sobie radzi. Pozostaje mi trzymać kciuki, by nowe zasiewy wyszły i żadna susza ich nie dopadła!!

Wszystkich użytkowników Agrofoto również prosimy o zdjęcia Barenbrugowych zasiewów ;)

 

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

a kiedy wchodzić z nawozami jt superfosfat ''20'',sól potasowa , saletra, jestem z okolic kolna podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jak tylko dasz radę na łąkę wjechać i nie będziesz łamał przepisów o stosowaniu nawozów. Superfosfat zawsze lepiej podawać jesienią ze względu na powolne przemieszczanie w glebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

a kiedy wchodzić z nawozami jt superfosfat ''20'',sól potasowa , saletra, jestem z okolic kolna podlaskie

 

Witam,

Wiosną nawozy mineralne stosować należy dopiero wówczas, gdy gleba się ogrzeje.

Jak tylko dasz radę na łąkę wjechać i nie będziesz łamał przepisów o stosowaniu nawozów. Superfosfat zawsze lepiej podawać jesienią ze względu na powolne przemieszczanie w glebie.

W przypadku superfosfatu można zastosować w ciągu roku dwie dawki  - wiosną pod pierwszy odrost oraz jesienią pod ostatni odrost. Oczywiście - i będę to powtarzał - warto wcześniej znać zasobność gleby w ten składnik, co pozwoli precyzyjne dopasować dawkę i zbilansować ją jeżeli oprócz nawozów mineralnych posiadamy i stosujemy na użytkach zielonych np. gnojowicę.

 

Z pozdrowieniami,

Mateusz Nogaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Witam, mam trochę inne pytanie odnośnie łąk torfowych, mianowicie jeśli chciałbym zastosować włókę i wałowanie(łąki torfowe) to w jakiej kolejności wykonać te zabiegi? Zwykle łąki torfowe tylko wałuje o ile wilgotność wiosną na to pozwala( później szkoda przygniatać trawę), w tym roku na części leżą resztki obornika z jesieni( po adapterze poziomym, łopatowym więc jest co włókować) i zastanawiam się w jakiej kolejności to zrobić gdy już będę mógł wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foka71    1

Ja mam nast.pytanie:gdy młode siewki traw już powschodzą,to chciałbym zastosować biostymulator do lepszego ukorzenienia się siewek+mikroelementy.Czy można dołożyć mocznik w roztworze 10-15%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

Witam, mam trochę inne pytanie odnośnie łąk torfowych, mianowicie jeśli chciałbym zastosować włókę i wałowanie(łąki torfowe) to w jakiej kolejności wykonać te zabiegi? Zwykle łąki torfowe tylko wałuje o ile wilgotność wiosną na to pozwala( później szkoda przygniatać trawę), w tym roku na części leżą resztki obornika z jesieni( po adapterze poziomym, łopatowym więc jest co włókować) i zastanawiam się w jakiej kolejności to zrobić gdy już będę mógł wjechać

 

Witam serdecznie,

 

Pan w poście poniżej ma rację - najpierw włóka, później wał. Włóką rozgarnie Pan wszystkie kretowiska, pozostałości po oborniku, pozostałości po koszeniu itd., dodatkowo odsłoni się trochę węzły krzewienia, przez co trawy będą lepiej się rozkrzewiały. Wałowanie na glebach torfowych dobrze wpłynie na korzenie, przez to, że dociśnie je i spowoduję łatwiejszą penetrację gleby oraz szybsze pobieranie składników mineralnych, a także wody.

 

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka

Ja mam nast.pytanie:gdy młode siewki traw już powschodzą,to chciałbym zastosować biostymulator do lepszego ukorzenienia się siewek+mikroelementy.Czy można dołożyć mocznik w roztworze 10-15%?

 

Witam serdecznie,

 

Czy nie lepiej nawożenie dolistne zastosować po pierwszym pokosie? Teraz wykorzystując wilgoć w glebie można ze spokojem wysiać nawozy mineralne, a bezpośrednie skarmianie zostawić na czas, w którym nie będzie wody w glebie. Poza tym młode siewki nie lubią ingerencji maszyn, lepiej dać im czas na ukorzenienie się, a stymulować do wzrostu dolistnie po pierwszym skoszeniu - przez co lepiej się rozkrzewią i odbiją. Proszę również pamiętać o pokosach na wysokość 6-7cm, co pomoże utrzymać UZ w dobrej kondycji, nawet przy niewielkiej suszy.

 

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

Pani Małgorzato,dziękuję za rozjaśnienie umysłu.Pozdrawiam.

Służymy pomocą!!!;)

 

Póki co chcemy życzyć Państwu spokoju, dobrej pogody, wysokich plonów i.... cen mleka!

Wesołego Alleluja!!! ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RyszarsSkow
      Dzień dobry, zastanawiam się jak wygląda tucz ziemniaczany. Chciałbym wiedzieć ile ziemniaków na dzień na sztukę i ile do tego paszy treściwej. Czy do ziemniaków pasowałaby pasza z 40% jęczmienia, 20% pszenicy, 20% pszenżyta, 10% łubin, 10% koncentrat.
    • Przez x-men
      Witam. Chciałbym nauczyc sie czegos wiecej. Posialem pszeniczke odmiane artist z centrali. Obsada okolo 300 roslin siew 20. 09.2018.Wysiane 250kg polifoski6 i 3tony wapna. Ziemia 3 i troche 4klasy  Wyglada bardzo ladnie. Teraz prosze o podpowiedz w sprawie nawozenia. Na początku ruszenia wegetacji chcem podac saletrosan 26 200kg potem po okolo 1 miesiaca saletrzak 300kg. 
       
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
    • Przez Szary12
      Witam mam pytanie czy ktoś z was pryskał dolistnie zboża Środkiem ADOB 2.0 Mn w składzie z Manganem ile razy można stosować takie nawożenie na pszenice na wiosnę ? 
    • Przez hazel
      Witam  jako iż jestem młodym rolnikiem chciałbym się was trochę poradzić. Planuję nawożenie azotowe na pszenzyto ozime myślałem żeby na pierwszą dawkę poszla saletra a około miesiąc później podać mocznik dolistnie co myślicie o takim nawożeniu ma ono sens.  Czy lepiej mocznik podać posypowo czy podać azot w 3 dawkach czy w 2 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj