kuboWe

Mercator 60 - poszukuję osi głównej (konstrukcyjnej)

Polecane posty

kuboWe    0
Napisano (edytowany)

Witam! 

Poszukuję osi głównej (konstrukcyjnej, rury pomiędzy zwolnicami) do Mercatora 60 (pasuje także z niektórych 50); oś ma długość ok 181 cm. Wygląda jak na załączniku. Mam problem ze znalezieniem tego konkretnego rodzaju a w Merkatorach 60 występują dwa rodzaje osi. Poza tym takie elementy najczęściej trafiają na złomowisko.

Charakterystyczne jest mocowanie skrzyni biegów. Mieszkam na podkarpaciu.

Pozdrawiam

 

 

post-122008-0-84584500-1454670748_thumb.jpg

Edytowano przez kuboWe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

zadzwoń tu 697350443 widziałem u nich oś z kołami od clasa obecnie handlują mini kuboto lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuboWe    0

zadzwoń tu 697350443 widziałem u nich oś z kołami od clasa obecnie handlują mini kuboto lubelskie

Niestety do Mercatora 70.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

w tym tygodniu kupowałem wytrzasacze i widzaiłem cos podobnego u faceta ale nie jestem pewny czy to napewno to ale mozesz zadzwonic  608476407

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuboWe    0

Tutaj gość ma sporo rozkręconych klamotów. Tylko ostro się targuj!!!!

Dzwoniłem tam, niestety jest to dość daleko a gościu chce bodajże 800 za oś... doliczając paliwo wyjdzie okolo 1000 zł.

To bagatela, biorąc pod uwagę że inni sprzedający zdają sobie sprawę, że nikt więcej takiej części nie kupi i pojedzie na złom mówią o jakichś 200 zł gdyby mieli na stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Właśnie on się ceni, ale ma tego dziadostwa do piernika. A co się stało z twoją osią - skrzywiona przy wyciąganiu? Zadzwoń jeszcze raz i powiedz swoją cenę, jeszcze daleko do sezonu, tylko nie mów że nigdzie nie ma takiej jak potrzebujesz. Powiedz że rodzina jeździ w tamte strony i po drodze przywiezie! Targuj, może na 500 spuści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuboWe    0

Moja oś jest lekko ugięta i przez to półośka wchodzi do zwolnicy pod kątem - tym sezonie nie wytrzymała i pękła. Staram się podkładać coś miedzy zwolnicę a oś, żeby ją wyrównać, ale cierpi na tym mocowanie i śruby się luzują. 

Masz rację, że do sezonu jeszcze daleko, dlatego liczę że trafię coś taniego i niedaleko. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuboWe    0

Zrobienie nowej będzie raczej zbyt pracochłonne i kosztowne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bryllu1
      Witam.
      Od niedawna jestem właścicielem Claasa Mercatora 60. Po zakupie został odpalany kilka razy.
      W trakcie jednej z przejażdżek z prawej strony maszyny pojawił się "dymek". Po zgaszeniu i otwarciu pokrywy okazało się że jest ona zawalona smarem (tawotem). ( Nie widać było starych śladów podobnego zdarzenia)
      Pytanie brzmi: Co spowodowało że tawot został rozrzucony ?
       
      W załącznikach:
      1. Koło z którego został wyrzucony smar

      2 . Miejsce z którego został wyrzucony smar

      3. miejsce gdzie znajdowało się najwięcej smaru

       
      Z góry dziękuje za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj