crystal169

Klasa 4-5

Polecane posty

crystal169    12

Witam, właśnie uzyskałem jakimś cudem możliwość wydzierżawienia prawie 100 ha ziemi, tyle tylko ze klasa od 4 do 5, i stąd moje pytanie co siejecie na ziemiach takiej klasy, pytam bo sam mam do tej pory tylko 2-3 klase, i wiem że rzepak nie będzie tak dobry na gorszych klasach.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

Dziękuję Bardzo
A może odrazu zapytam żeby nowego tematu bie tworzyć, ile byście dali za taką dzierżawę? od ha, może za wszystko, jak z podatkiem, akcyzą i innymi sprawami.Pytam bo z dzierżawą dawno nie miałem doczynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136

u nas śiejemy rzepak, pszenicę, kukurydze, jęczmień, pszężyto i za takie ziemię u nas stawka dzierżawy to dopłata i 800-1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

za V klasę 1000 zł + dopłata?!?!? to już trzeba by zupełnie zwariować żeby tyle zapłacić. I nie ważne w jakiej części Polski bo to cały czas jest V klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Ja posiadam 4a,b i sieje pszenice, pszenżyto, jęczmień, owies na plony nie narzekam, wiadomo zawsze się coś nawozu sypnie nie tak jak sąsiedzi nic nie sypią a potem płacz. A co do cen to w okolicy z tego co wiem nic nie płaci się za dzierżawę ( właściciel jeszcze dotacje bierze), po prostu nikt nie chcę uprawiać ziemi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

Faktycznie ceny zakończyły się na 800 zł, ale z przy dopłacie na moim koncie. Myślę że to uczciwa cena, zważywszy na to iż nie są to rewelacyjne klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj