zetor7540

Tabela wysiewu

Polecane posty

przemas1989    3

witam czy do tego rozsiewacza mozna taką tabele??http://allegro.pl/rozsiewacz-no-39mx-unia-brzeg-i2119953485.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffcio    0

Witam. Szukam tabeli rozsiewu do AMAZONE ZA-U 1500 ale nie mogę znaleźć. W zasadzie mniej więcej poprzez metodę prób i błędów można do tego dojść ale potrzebuję dokładne dane. Na stronie Amazone nie znajdziemy tego. Nawet instrukcji obsługi. Jedynie do ZA-M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Koledzy chodzi mi o rozsiewacz Unii MX 850 Premium, jak ustawić by polifoski wysiać ok 300kg/ha? Wg tabeli jest 30-31 ale ta tabela jest dla mnie niezrozumiała bo inaczej leci saletra a inaczej can czy polifoska.

 

Dlatego pytam głownie użytkowników tego rozsiewacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam panowie kupilem nowy rozsiewacz do nawozow zawieszany lejek 300 l a na tarczy jest napisane ze z turbina jest caly plastikowy tarcza tez dawkowanie sie ustawia na dwie dziury i potrzebuje tabele wysiewu do zawieszanego rozsiewacza lejka 300 l bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Koledzy wie ktoś jak ustawić rozsiewacz sulky dpx 1004 aby rozsiewał na 15m i aby wysiało się około 300 kg na ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo4011    42

Szukam tabeli wysiewu nawozów i wapna do rcw 3 jeżeli ktoś może mi pomuc prosze o kontakt !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Poszukuje tabeli wysiewu do rozsiewacza Dwxwal tornado duo (nowy typ)


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyZ0    6

Hej niedawno zakupiłem rozsiewacz lejek 350 Dexwal Czy posiada ktoś może taki rozsiewacz? Jak go regulujecie żeby dobrze i równo wysiewal? W kg i na szerokości. W instrukcji jest to opisane. Lecz instrukcja swoją droga, a praktyka swoją. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo_89    69

Witam Panowie. Potrzebuje informacji, posiadam rozsiewacz brzeg mx 850 NO 39/4  2004r.. Chciałbym wysiać 400kg/ha saletrosanu na rzepak i 150kg/ha na pszenice, wie możne ktoś jak ustawić takowy rozsiewacz pod saletrosan??? Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc .

 

Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Panowie jak sie zabrać za próbę kręconą w rozsiewaczu za-f, ściąga sie talerz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1914    0

Witam. Posiadam rosiewacz kverneland DS-M świeżo nabyty. Czy posiada ktoś może tabele wysiewu? I jak ustawić ten rozsiewacz żeby rzucał na 15m. Bo teraz niby rzuca na maksa 20-21m. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny88    0
slawek1914  witam przerabiam ten sam rozsiewacz :), udało mi się zdobyć tabele wysiewu na 15m są w trakcie skanowania, z tego co ustaliłem to szerokość wysiewu zmienia się za pomocą łopatek dla 10-18m wstawiasz 135/185/235mm a dla 21-24 185/235/285 reszta chyba zależy od ustawień wskaźników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1914    0

Witam dzięki za info. To juto zmierze moje łopatki i zobacze jakie mam. Do ustawiania dawki jedno z boku talerza a do czego jest styłu za talerzem taka plastikowa śruba z cyferkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny88    0

Ta śruba z cyferkami jest właśnie do ustawiania dawki, jak już dobierzesz łopatki ustawiasz tą śrubą przesłony jak szeroko mają się otwierać a literami tak jakby czas otwarcia, zresztą znalazłem też manual więc coś tam sobie przeczytasz i zrozumiesz po swojemu bo w tłumaczeniu dobry nie jestem ;p

a więc:

DS-M Operation Manual

https://www.kvgportal.com/W_global/Media/lexcom/VN/70/70008722.PDF

 

DS-M Tabele wysiewu 15m foto":

http://www.speedyshare.com/EmkP4/DSMTab15m.7z

 

wybieramy slow download i leci, spakowane 7zip więc pewnie do rozpakowania też będzie potrzebny.

 

Masz przystawkę do próby kręconej?

 

Edytowano przez beny88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1914    0

Hej fajnie dzięki. Łopatki dziś mierzyłem i są za długie na 24m.wiesz może jaki jest koszt takich łapek? Bo drugie wyjście skrócić te co są. Nie mam przystawki do próby kreconej. A taka przystawka nie występuję w rosiewaczach z wagą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny88    0

U mnie zarówno długie łopatki jak i przystawka była w komplecie mimo że nie ma wagi, części do niego też znalazłem na tej stronce

http://www.perkozparts.pl/pl/c/ROZSIEWACZE-NAWOZOW/1599

 

Ceny mogą przyprawić o zawrót głowy :) szczególnie niektórych zdawałoby się prostych części, nie mniej jednak łopatki prawie 100zł sztuka , szukając części znalazłem też to może się przyda

http://olx.pl/oferta/lopatki-wysiewajace-kverneland-vicon-accord-CID757-ID2ryoH.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

Poszukuje tabeli wysiewu do rozsiewacz grass-roll 300l, 3 rączki, 6 łopatek.. dokladnie chodzi mi na ktorym dziure ustawić aby rozsiać 150kg/ha i 200kg/ha, resztę może dojde sam. fajnie jak by ktos miał rozspisane.. oczywiście chodzi o to w którą dziure włożyć zawleczke zeby do niej dociągnąć i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Weźcie ściągnijcie talerz i zróbcie próbę kręconą będzie dokładniej. Tabele nie dadzą wam nigdy takiej dokładności co próba krecona. Przykład z poprzedniego roku. Polifoska 6 miała dwie różne grubości była z innego dnia. Musiałem robić dwa razy próbę, różniły się od siebie aż o 2 numery. Wyszło dokładnie, a tak musiałbym jechać dwa raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mercator75    0

Panowie zakupiłem niedawno rozsiewacz Kverneland Dsm nie  dostałem do niego żadnej tabeli wysiewu . Poratuję ktoś swoją tabelą ? albo ktoś kto posiada taki rozsiewacz prosiłbym żeby napisał  jak ustawia go i jaki nawóz . 

Edytowano przez mercator75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
    • Przez Rolnik1234566
      Witam mam problem z rosiewaczem gdyż kiedy rozsiewam na 20 metrów tam niecałe nawoz leci dobrze na boki a za ciagnik zaś wysiewa mniej gdy roślina pobiera azot są takie pasy ciemniejsze a tam gdzie ciagnik jechał to jaśniejsze  rozsiewacz na wysokości około 70 80 cm od ziemi do rozsiewacza kat skręcony trochę na cięgle w sensie delikatnie zadarty do góry łopatki takie jak trzeba ładnie tak samo talerze proszę pomóc bo rozsiewacz dobry a osobiście denerwuje mnie to że takie pasy robi 
    • Przez quxfrix
      Witam wszystkich
      Mam zamiar kupić nowy rozsiewacz do nawozu w cenie do 1200zł tylko nie wiem bardzo jaki byłby odpowiedni dla mnie.Myślałem nad tymi:
      1.Pierwszy rozsiewacz
      2. Rozsiewacz 400 litrów z metalową tarczą
      3.Rozsiewacz nowość
      4.Ocynkowany i jeszcze jeden używany:Rozsiewacz Amazonka Nie wiem który byłby najlepsz, więc prosze o pomoc użytkowników tych rozsiewaczy lub innych osób znających się na rozsiewaczach.Za wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam

    • Przez Makis2111111
      Witam zakupiłem rozsiewacz jak w tytule i nie wiem jak nim siać ursusem c330 dokładniej chodzi mi o to z jakimi obrotami siejecie i i który bieg wybrać 4 czy 5 chciałbym wysiać 250 kilo na hektar saletrosnu 26 pod pszenice. A druga sprawa jeszcze chciałbym wysiać 100kg na ha polifoski pod owies także tu też będzie inaczej bo wiadomo polifoska jest grubsza i znów inaczej rozsiewa. Może ma ktoś jakąś tabele po polsku. Ktoś coś??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj