Skocz do zawartości
dawidor111

Jałówka wycielenie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawidor111    6

Mam jałówke która chodziła od małego z byczkami i została zacielona w wieku 7 miesięcy. Zbliża się wycielenie jest to jalowka hf ma około 135 cm wysokości i 500 kg. jak myślicie wycieli się bez komplikacji?

marcin1701    3

z tego co piszesz to gabaryty ma nie najgorsze jak na ten wiek, ale czy poród przebiegnie bez komplikacji? zależy jak wielki jest cielak, jakie jest jego ułożenie. Miałem taki sam przypadek około rok temu, byk przeskoczył przez bramkę i wskoczył do kojca z jałówkami, jak już tam wskoczył to sobie skoczył i zapłodnił taką między 7-8 miesięcy. I tak jak Twoja, moja jałówka HF-ka była dosyć wyrośnięta. Poród dzięki Bogu był lekki.

Taurus83    84

ja miałem pozacielane jeszcze mniejsze jałówki, tyle że mięsne. porody ciężkie dlatego pozbywałem się takich jałówek jeszzce przed wycieleniem. ta jałówka już nie urośnie znacząco po wycieleniu

Wiadomość z agroFakt.pl

marcin1701    3

obecnie to takie zacielanie dodatkowo stworzy problemy w agencji przy rejestracji cielaka, bo matka musi mieć bodajże 23 miesiące skończone.

Taurus83    84

tak ale podajesz ze sie pomyliłeś z datą urodzin matki albo rejestrujesz cielaka na inną matkę

zkordalski    81

Nie musi mieć. Piszesz wniosek że prowadzisz tym hodowli intensywny i produkcja tego wymaga i jest ok. Sanoagro zaciela  wieku 10-11 mc każdą. A czy poród obstawiam ze 70do 30 % że bedzie ciężki .

dawidor111    6

sprzedałem jałóweczki także po problemie oby ich kupiec nie miał dobrze że to nie znajomy

oktawia1988    8

Spokojnie, moja jalowka cieliła się w wadze niewiele ponad 400 kg :)  pomimo, ze już miała 14 mcy jak ja byk zacielil, to była taka mala,  ze szok,  ledwo 200 kg przekroczyla, no ale byk się urwal i zrobil robote.   Porod odbyl się normalnie, 2 osoby wyciągali , ale cielak był jak kotek maly.  Teraz jest już znow cielna, i sporo urosła w 4 mce po wycieleniu.   Na wszelki wypadek, trzymam już byki odgrodzone :)

matosek86    0

potrzebuję porady.gdy jałowca zaczyna wydobywać się śluź z drug łonowych to ile jej zostało do wycielenia miesiąc?

WujekSam    0

Dobrze zainwestować w sensor wycieleń. Szczególnie jałówki dobrze być przy wycieleniu,,, ale to nie norma....wiadomo porody bliźniacze.... złe ułożenia..nie zawsze zwierze samo sobie poradzi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się