News
JanKropka

Ktoś płacił zachowek? mozna zadać zrotu w Trybunale po 3 msc od wyroku?

Polecane posty

JanKropka    0

Witam

znacie takie sytuacje? ze ktos płacił zachowek w ostatnim okresie, można to zaskarżyć do Trybunału?

 

Komorowski przedłużył nielegalnie termin z 3 lat do 5 lat i można to wygrać

 

Dajcie znać czy jest ktoś kto ma taką sprawę nie tylko o gospodarstwo, ale w ogóle?

 

Ktoś miał wyrok o to lub będzie miał..

 

pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmiszon    35

opisz dokładniej bo nic nie mogę wywnioskować bo nie kumaty jestem .


 

~ Palmusny

Masz pytanie ? -Uderzaj na P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    0

zobacz w linku:

 

gdy Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności aktu normatywnego z Konstytucją, umową międzynarodową lub z ustawą, na podstawie którego została wydana decyzja (termin – do miesiąca od dnia wejścia w życie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wznowienie_post%C4%99powania

Termin do wniesienia skargi

Termin wniesienia skargi do Trybunału wynosi 3 miesiące od dnia doręczenia skarżącemu prawomocnego wyroku, ostatecznej decyzji lub innego ostatecznego rozstrzygnięcia

 

CD https://pl.wikipedia.org/wiki/Skarga_konstytucyjna

 

więc są duże nawet bardzo duze szane tylko trzeba znaleźć chętnych ze świeżym wyrokiem o zachowek

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

jaroWM    34

ja szarpię się z wujkiem o zachowek. trwa to w sumie od 2010 roku, końca jeszcze nie widać... wniosek do sądu złożony był przed końcem terminu i teraz trwa to i trwa...

 

zachowek to połowa tego (lub 2/3 jeśli niezdolny do pracy), co dziedziczy się ustawowo - to co tu zaskarżać? należy się i koniec. zresztą sad decyduje o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    0

nie do końca, bo Prezydent Bronisław wydłużył nielegalnie ten termin do kiedy przykladowo ten wójek będzie ciebie szarpał z 3 lat do 5 lat

 

pięcioletni termin ma zastosowanie również do tych roszczeń o zachowek, które powstały przed dniem wejścia w życie nowelizacji, czyli przed 23 października 2011 i w tym dniu jeszcze nie były przedawnione.

 

http://www.rp.pl/artykul/738747-Uprawnieni-do-zachowku-maja-5-lat-na-zgloszenie-zadania-zaplaty.html#ap-1

 

Czyli jak masz przykładowo przed 23.X. 2011 roku sprawę, a np. przedawnienie liczy się od 3 lat wcześniej tj od przykładowo 2008 roku - to możesz wygrać na tym w Trybunale..

 

Tak samo ze wszystkimi sprawami rozpoczątymi przed 23.X. 2011, z którymi ludzie się bują z tymi  5 latami do 2016... A powinno być do 2014 r.

 

PODSTAWA: Prezydent Bronisław podpisał "w trakcie gry", wydłużenie NA TWOJA i innych czasu "meczu o dodatkowe 2 lata i to jest niezgodne z wszystkimi zasadami do zaskarżenia w Trybunale

 

Po drugie pomijając to wszystko masz jeszcze co najmniej rozłożenie zachowku na raty jak jest gospodarstwo, art. 1082 kodeksu cywilnego i cd, obniżenie zachowku jak wójek nie miał nic wspólnego ze zmarłym, nic mu nie pomagał a chce tylko kasiorę

 

w ogóle cały ten zachowek powinni skasować bo to niesprawiedliwe, ale to co wyżej to standardowe rzeczy i wiele osób miałoby spokój z tym jakby ten tego nie wydłużył do 5 lat co jest nieuczciwe i tylko do skasowania jak ktos w koncu do zglosi - trzeba miec zakończoną sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez rafkap
      Już od 26 września według zapowiedzi Ministra Rolnictwa ruszają wypłaty suszowe.
      W ciągu pierwszego tygodnia wnioski złożyło 9 tyś rolników. 
      Piszcie kiedy dostaniecie przelewy, z jakich gmin jesteście.
    • Przez Magda_86
      Witam.
       
      Ostatnio mi ktoś powiedział, że oprócz książki oprysków kazdy rolnik musi prowadzić plan nawozowy. Czy to prawda? 
       
      Chciałam dodać ze nie mam zwierząt i mam trochę mniej niż 15 ha - głównie produkcja zbóż. W 2014 otrzymałam MR
    • Przez Shogun
      O ile mniej więcej wzrosły obecne stawki OC dla ciągników rolniczych i jeśli można to w jakim towarzystwie?
      Niedługo kończy mi się polisa i chciał bym mniej więcej się zorientować.
       
      Pytam bo miałem przypadek na wiosnę z samochodem osobowym, chcieli mi wcisnąć polisę za 740zł (40% zniżki) na szczęście wcześniej się orientowałem i w innym towarzystwie za 420zł miałem ofertę, jak to facetowi powiedziałem to za 30 sekund znalazł za 520zł a finalnie doszukał się po 5 minutach polisy za 430zł, więc się zgodziłem i nie szukałem więcej. Nie dajmy się naciągać, zwłaszcza że obecne ceny w niektórych towarzystwach są kosmiczne.
       
      W tamtym roku płaciłem za Belarusa 952 2010r 64zł (30% zniżki) w TUW.
       
    • Przez Kmieciak
      Witam,
      mam pewien problem i nie wiem jak interpretować przepisy w tym zakresie. Otóż mój teść od kilku dobrych lat prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą. Planujemy podjęcie współpracy i zastanawiamy się jak rozwiązać to od strony formalnej. Teść twierdzi, że nie może mnie oficjalnie zatrudnić, gdyż musiałby wówczas wykazać większy dochód, co pozbawiłoby go prawa do pozostania w KRUS jako przedsiębiorcy (limit podatku dochodowego to 3300pln rocznie). Myślimy więc o tym, żeby po prostu zarejestrować mnie w KRUS jako domownika (do tej pory pracowałem na etacie i odkładałem składki w ZUS). Teoretycznie po trzech latach opłacania składek KRUS mógłbym również założyć pozarolniczą działalność, brać od teścia część zleceń i w ten sposób współpracować. Przez te trzy lata mógłbym zajmować się ziemią, pomagać teściom w gospodarstwie no i przyuczać się już do pracy. Pytanie tylko czy jako domownik z trzyletnim stażem w KRUS mógłbym na pewno założyć taką pozarolniczą działalność - wszak byłbym tylko domownikiem, nie właścicielem ziemi. Czy to nie przeszkoda? Ponadto na tej ziemi jest już zarejestrowana pozarolnicza działalność teścia. Czy mogą być zarejestrowane dwie takie działalności i to zajmujące się takimi samymi usługami? Ewentualnie czy istnieje jakieś inne, lepsze wyjście z tej sytuacji np. jakaś nietypowa forma zatrudnienia, umowa o dzieło itp? Bardzo proszę o poradę
×

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.