pawelek11

Co wybrać hassia dka czy amazone ad.

Polecane posty

pawelek11    28

Witam chce się was poradzić i poznać wasze opinie na temat siewnika amazone ad i hassia dka który według was lepiej wybrać. Kolega powiedział że hassia ma lepszą skrzynie. A w co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

ja mam hassie i nie narzekam robię próbę kręcono i jest ok skrzynie olejowa jest chyba taka sama jak w amazone sieje równo tylko części są dość drogie rurka do hassi/kongskilde kosztuje ok 90zl jak będę zmieniał hassie to albo na kongskilde lub amazone gasparro


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

A jak z wysiewem rzepaku u ciebie jest? Blisko mnie jest gaspardo nabudowane z 2002r za 7tyś. Myślisz że lepiej to kupić niż hassie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

2002 roku a hassie będzie Stara jak w dobrym stanie redliczki i ogólnie to bym brał ja rzepaku nie sieje to ci nie powiem ale ma kółka do drobnonasiennych ja śmiałem nawet koledze koper tym siewnikiem


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Kupił bym to gaspardo ale ma tylko 19 redlic na 3m to trochę mało. A dowiedziałem się że skompletować jeden zestaw to ok 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Według mnie to hassia fajniejsza łatwiej przestawić na rzepak, części tańsze przynajmniej o połowę niż amazone ,w polu to nie ma żadnych zauważalnych różnic siałem oboma w różnych typach, chyba że mówimy o nabudowanym to raczej amazone bo hassia jest dużo wyższa i ciężko ją ładować szczególnie z worków nie mówiąć o bigbagu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
Napisano (edytowany)

A gdzie w ogóle można kupić części do Hassi? Pomijając serwisy aukcyjne - bo raz dana część w wybranej chwili będzie dostępna a innym razem już nie. Ja kiedyś szukałem i nie bardzo mogłem coś oficjalnego znaleźć? Tam gdzie mają części do Lemkena? Ale wtedy pewnie ceną można się już rozczarować.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Części sprzedają wszystkie większe sklepy z częściami granit grene,kramp agromix itp. niekoniecznie pod logiem hassia ale też lemken kongskilde,a ceny są na prawde niższe niż do amazone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Nawet jakieś takie mniej typowe rzeczy? Bo niekiedy to czytam "części do siewników Hassia", patrzę do cennika i jest ich tam raptem z 10 pozycji...

Rozumiem, że Hassię np. DK/DKL 300 można kupić za powiedzmy 3/5-2/3 ceny Amazone D8, ale ktoś już pisał na forum, że nabył siewnik (DK czy DKL) z rozpadającą się przekładnią, którą handlarz przygotował tak, aby tylko wytrzymała oglądanie oraz, że takie praktyki to nie jest jednostkowy przypadek. Ktoś też jeszcze pisał o osobie, która sprowadziła sobie kilka czy tam kilkanaście sztuk, rozprzedała po okolicy... i było sporo narzekań. W prawdzie ktoś tam dodał, że rozwiązanie jakieś usterki może być bardzo tanie w naprawie, ale coś czuję, że nie każdy przypadek będzie taki sam. O tym ostatnim przypadku było niedawno w topiku "Jaki siewnik 3m wybrać".

W sumie w przypadku każdej marki może to się zdarzyć, bo sprzęt ma już swoje lata, więc może coś tam się zepsuć. Ale jakoś utkwiło mi to w pamięci. Wydaje mi się też, że Amazonek D7 czy D8 sprzedało się i sprzedaje znacznie więcej a problemów z nimi nie jest opisanych na forum jakoś bardzo dużo... rzekłbym że być może porównywalnie do Hassi lub może trochę więcej, która powiedzmy dopiero teraz zyskuje na popularności przez to co napiszę dalej.

W ogóle to po niedawnym osłabieniu złotówki bardzo trudno znaleźć fajny egzemplarz D8 (tak dla przykładu), wszystko jest przynajmniej raz lepiej lub gorzej odmalowane. A za jak to się mówi "odpicowane" siewniki D8 z początku produkcji niektórzy wołają grubo ponad 10 tys. zł... i jeszcze piszą jakie to są "nówki" fabryczne stany, etc. i nawet za 15 tys. zł w sumie też nie ma za bardzo z czego wybierać. Oferty z wyższymi cenami to już IMO trochę przegięcie (bo jest właśnie jeszcze do wyboru m.in. Hassia, Gaspardo), a i też zdarzają się w takich ofertach różne "kwiatki". 

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

TYLKO co w takim siewniku ma się popsuć jak jest tylko skrzynia w której są 2 lub 3 łożyska jednokierunkowe po ok 200zł i dwie dźwignie z krzywkami które rzadko się psują.Poza tym całą resztę widać gołym okiem bez żadnego rozbierania. Jak naprawdę chcesz siewnik to ja będę miał za ok.2-tygodnie d-8 z talerzowymi redlicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj