Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer0408    1

Ciekawi mnie czy przy obecnie trudnej sytuacji na rynku mleka było by zapotrzebowanie na taki sprzęt jestem osobą która chciała by rozpocząć produkcję takich maszyn i potrzebował bym opini innych rolników co sądzą o takiej maszynie.

332628969_3_644x461_zgrabiarka-gwiazdowa

AlaCapone    3633

Po pierwsze zdjęcie jest baaardzo niskiej jakości i niewiele widać.

Po drugie brak opisu i specyfikacji.

Po trzecie podaj orientacyjną cenę, bo na to będzie przede wszystkim patrzył potencjalny nabywca.

Po czwarte zasada działania tej zgrabiarki była modna w latach 80-tych.

Po piąte w obecnych czasach proces technologiczny pozyskiwania paszy (w tym przypadku z trawy) uległ znacznym zmianom. Sposób zgrabiania (tworzenie tzw. "warkocza") jest nie do przyjęcia dla procesu zbierania materiału paszowego a taki warkocz powstaje po użyciu tego urządzenia. Dla prasy bardziej przyjazne jest luźne ułożenie materiału zgrabionego (bez skręceń) co zapewnia zgrabiarka karuzelowa (wirnikowa). Umożliwia to szybkie dosychanie pokosu i łatwy zbiór prasą.

Już nie będę wchodził w dysputy technologiczne, jakoby ta zgrabiarka mała niewiele wspólnego z dawną zgrabiarką gwiazdową. Niewątpliwie różni się, ale efekt pracy pozostaje ten sam.

Zapewne gospodarstwa 2-5ha byłyby w jakiś sposób zainteresowane, szczególnie te, w których materiał zbierany jest za pomocą przyczepy samozbierającej. Nie wróżę Ci wielkiego zainteresowania i popytu, niemniej życzę powodzenia.

*Zaznaczam to jest moja prywatna opinia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się