Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2198

Stary jeśli handlujesz zbożem poprzez olx to nie mamy o czym rozmawiać. Do siewu czy dla kurek jeszcze zrozumiem. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja nie handluje podałem po ile można kupić. Co do gęstości to w tym roku nawet na płatki idzie poniżej 50. A twój sołtys pewnie miał powyżej 50 przy tej suszy? Poza tym jeśli to nie tajemnica powiedz po ile skupowałeś od chłopów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Mój miał pow 50 i tylko nieznacznie, znalazłem niedaleko mnie piękny owies odwiany żeby złapał gęstość(52)po 600 brutto i załadunek po mojej stronie więc szału niema ale trza klienta utrzymać....

Od chłopków jak to określiłeś nie kupi się u mnie nic bo nikt nie sieje w mojej wsi i okolicznych owsa oprócz mnie-bo po co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

niema czego jakby wydajność była to można byłoby się cieszyć a tak z czego??ceny??I tak jestem na zero może lekki plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Koledze jak zważyli bingo to gęstość wyszła 40 :o Powiedzcie co ma taki wpływ na gęstość? Podstawa to woda, wiadomo... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

Koledze jak zważyli bingo to gęstość wyszła 40 :o Powiedzcie co ma taki wpływ na gęstość? Podstawa to woda, wiadomo... 

 

w przypadku odmiany Bingo wpływ na gęstość ma chyba kształt ziarniaka( taki potrójny a nie pojedyńcze ziarno jak w przypadku innych odmian) po prostu tak byle jak się układa w pojemniku litrowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Ja na wiosnę sieję owies po oborniku i rzadziej niż dotychczas... Może będzie to miało pozytywny skutek na gęstość... 

Edytowano przez Niki20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

u mnie w gospodarstwie owies sieję od 2 lat...

w tym roku zwiększam areał zasiewu...

Uważam że jest dobrym przedplonem dla zbóż jak i rzepaku oraz ma bardzo małe wymagania zarówno glebowe jak i nawozowe....

W tym roku plonowanie miałem na poziome 4t (wynik mocno zaniżyła uprawa na 6 klasie gdzie część pola dosłownie wypaliło)

Uprawa 1ha nie licząc paliwa kosztowała mnie 586zł, sprzedałem prosto z kombajnu po 500netto.... czego chcieć więcej od takiego zboża....

 

u mnie w gospodarstwie owies sieję od 2 lat...

w tym roku zwiększam areał zasiewu...

Uważam że jest dobrym przedplonem dla zbóż jak i rzepaku oraz ma bardzo małe wymagania zarówno glebowe jak i nawozowe....

W tym roku plonowanie miałem na poziome 4t (wynik mocno zaniżyła uprawa na 6 klasie gdzie część pola dosłownie wypaliło)

Uprawa 1ha nie licząc paliwa kosztowała mnie 586zł, sprzedałem prosto z kombajnu po 500netto.... czego chcieć więcej od takiego zboża....

Człowieku nie rób ludziom wody z mózgu:

paliwo ok 400zł

mat. siewny ok 120 zł

wapnowanie 100 zł na rok

herbicyd ok 60 zł na ha

polifoska minimalnie licząc 100 kg 160zł

mocznik saletrzak ok 120zł

kombajn 300zł ha

 Według moich wyliczeń koszt uprawy owsa bez paliwa to 860 zł.

nie licząc swojej robocizny, amortyzacji maszyn,podatku rolnego (ewentualnych odżywek, insektycydów, fungicydów)

 

nawozy też policzyłem minimalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

 

Człowieku nie rób ludziom wody z mózgu:

paliwo ok 400zł

mat. siewny ok 120 zł

wapnowanie 100 zł na rok

herbicyd ok 60 zł na ha

polifoska minimalnie licząc 100 kg 160zł

mocznik saletrzak ok 120zł

kombajn 300zł ha

 Według moich wyliczeń koszt uprawy owsa bez paliwa to 860 zł.

nie licząc swojej robocizny, amortyzacji maszyn,podatku rolnego (ewentualnych odżywek, insektycydów, fungicydów)

 

nawozy też policzyłem minimalnie.

 

kolego liczyć umiem....

sezon 2013/2014 koszt uprawy ŚOR+NAWOZY = 600zł/ha

dodając swoje nasiona wyjdzie ok 700zł

sezon 2014/2015 koszt uprawy ŚOR+NAWOZY=470zł/ha

dodając swoje nasiona wyjdzie ok 570zł/ha

sezon 2014/2015 koszt uprawy ŚOR+NAWOZY=757zł/ha

dodając swoje nasiona wyjdzie ok 860zł/ha

 

Paliwa w rachunkach nie uwzględniam ponieważ liczę to ryczałtem na całe gospodarstwo i dzielę przez ilość ha....

Nie szczególnie interesuje mnie czy na pszenicę rzepak czy jęczmień poszło 5 czy 10 litrów ropy więcej czy mniej....

takie wyliczenie pozostawiam bardziej skrupulatnym rolnikom, którzy potem maja powody do dyskusji, że udało im się oszczędzić 2L paliwa na ha w stosunku do ubiegłego roku.....

 

PS.

Fungicydy w owsie???? hmmm... ciekawe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Ja na wiosnę sieję owies po oborniku i rzadziej niż dotychczas... Może będzie to miało pozytywny skutek na gęstość... 

 

Owies po oborniku??? hmm zainwestuj w dobry regulator.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Obornik jesienią wiosna 200-250kg npk 8-20-30 mocznik 150-180kg oprysk na ziele i to wszystko przeważnie nic nie leży. Plony nie ważone bo nie ma czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Owies po oborniku??? hmm zainwestuj w dobry regulator.

 

 

Pola świeżo wzięte w dzierżawę więc są puste jak portfel Polaka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

soltys48 co w tym dziwnego??? a to, że owies ma chyba największe skłonności do wylegania ze zbóż, ja u siebie daje 100kg polifoski 6 i 120kg saletry 34% klasy od 3a do4b i przeważnie z 0,7ha mam z czubkiem nadstawioną d47 gdzie pszenicy wchodzi 5,5t i każdego roku idzie regulator optimus (moddus) bo by wszystko leżało, więc po co obornik? ja tam wole przeznaczyć na rośliny bardziej nawozochłonne. ale co kto woli :)


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

owies z reguły sieję na słabszej ziemi po ziemniakach i daje jeszcze raz obornik-mam go sporo i jakoś problemów z wyleganiem brak, zawsze tam jakiś regulator się zastosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Ja nie będę stosował żadnych nawozów sztucznych, więc powiedz czym mam go zasilić? ;) Większe zdolności do wylegania ma żyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Niki20 a skąd niby miałem wiedzieć, że nie będziesz stosował nawozów sztucznych tylko sam obornik co ja jasnowidz? pisałeś o oborniku ale nic nie wspominałeś, że pójdzie solo bo jeśli tak zmienia postać rzeczy...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

 

Człowieku nie rób ludziom wody z mózgu:

paliwo ok 400zł

mat. siewny ok 120 zł

wapnowanie 100 zł na rok

herbicyd ok 60 zł na ha

polifoska minimalnie licząc 100 kg 160zł

mocznik saletrzak ok 120zł

kombajn 300zł ha

 Według moich wyliczeń koszt uprawy owsa bez paliwa to 860 zł.

nie licząc swojej robocizny, amortyzacji maszyn,podatku rolnego (ewentualnych odżywek, insektycydów, fungicydów)

 

nawozy też policzyłem minimalnie.

 

 

te 400 zł za paliwo to przesada a jeszcze minus zwrot akcyzy... chyba ze swistakiem w polu orasz albo jakims innym smokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupię:  owies, żyto, jęczmień i inne zboża. Płatność przy załadunku. Skup z całego kraju. Odbiór z gospodarstwa. Ilości od 20 ton.

TEL: 508 430 051.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

Obornik jesienią wiosna 200-250kg npk 8-20-30 mocznik 150-180kg oprysk na ziele i to wszystko przeważnie nic nie leży. Plony nie ważone bo nie ma czasu

obornik plus 180 kg mocznika  :D myślisz że ktoś w to uwierzy ,chyba rotacyjną kosisz ?

Edytowano przez mirek37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mistal44
      panowie zajmujecie się sprzedażą owsa? po ile chodzi w różnych miejscach w Polsce?
    • Przez Maju3060
      Witam mam problem gdyż wyjechałem siać owies, pierwszy raz sieje tym siewnikiem( poznaniak 6) zapychają mi się leje i problem w tym że na górze, co teraz? Dawka to 200kg po zrobieniu próby kręconej tyle że na skali jest to 36, miał ktoś podobny problem? Jeżeli jest taki temat to proszę przekierować
    • Przez wrona17
      Witam siał ktoś może owies na kiszonce po zbiorze żyta na kiszonkę ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj