Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
benio1967    153

w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

owies wg mnie powinien być w cenie. Generalnie zebym miał gdzie wziac z 15 ha, to bym sial co roku po 15/20 ha. sprzedawałem kiedya do ws trade sadurski, to wychodził mi jakos 630 brutto.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk122    9

Lubelskie powiat Łęczyński
Pszenzyto 525-530 brutto
Owies 430 brutto większa ilość zabiorą z podwórka. Gdzie ta cena owsa z agrobiznesu 650/t ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Lubelskie powiat Łęczyński

Pszenzyto 525-530 brutto

Owies 430 brutto większa ilość zabiorą z podwórka. Gdzie ta cena owsa z agrobiznesu 650/t ?

 

heh ta cena owsa to pewnie na targu albo u rolnika na cele nasienne bo nie wierze ze na skupach taka cena jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

Okolice Torunia, pszenica Muszelka (raczej paszówka, sypie pięknie, ale białko przeciętne), 680 + vat, lokalny młyn.

W tym roku to raczej napewno muszelka "pieknie sypnie".

 

500 zl do reki za owies w ok Siedlec to dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nie podawajcie cen z wiosny, gdy ludzie szukają materiału siewnego. Bo po 1500 za owies to trzeba było na głowę upaść. Można było deczko dołożyć i kupić kwalifikowany. Zresztą sprzedaż na wiosnę do siewu to raczej detal. Też znam takich co po rynkach z woreczkami jeżdżą. Tylko jak policzysz to wszystko. To wyjdzie tyle co wszystko na raz sprzedać z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Breton i jeszcze nie wiem jaka druga.

Arek- miałbyś na sprzedaż owies na nasienie ? :) Bo mi brakuje

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Breton i jeszcze nie wiem jaka druga.

Arek- miałbyś na sprzedaż owies na nasienie ? :) Bo mi brakuje

 

nie - będę zamawiał

 

Wydajne sa te odmiany bo jeszcze ich nie mialem ile mozna z h wyciagnac

 

bingo mogę Ci polecić, o pozostałych wypowiem się po żniwach :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Owies sieją ci, co mają lekkie gleby. W okolicy Radzynia Podlaskiego sporo ludzi sieje owies i grykę, bo mają najmniejsze wymagania i nie potrzebują intensywnego nawożenie, no i urosną na piaskach. Na żyto nie ma prawie popytu, a owies można skarmić albo sprzedać koniarzom albo na płatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

według mnie zyto szybciej sprzedasz i w lepszej cenie niz owies :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

to jesteś w błędzie kolego bo u nas żyto jest tańsze od owsa o 30 zł na tonie a do tego nikt go nie chce a o nakładach na żyto a na owies to już nie wspomnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

u nas zyto 520 netto z podwórka jest kilka młynów żytnich w okolicy, a owies pewnei 45  były lata ze nie było gdzie tego sprzedac i po 200zł :( Nakłady na zyto i owies zalezy jak intensywnie. jak mocnij to zyta miałem po 7t a owsa 4-5t to juz dobry winik i tez trzeba sypnąc i opryskac :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

a u ans żyto po 50 a owies po 54 tyle w temacie z plonem to różnie o ile się zyto nie położy jak by walcem przeleciał to plon jak najbardziej osiągalny ja jakoś wolę owies przynajmniej łatwiejszy zbiór:) i stanowisko pod pszenice całkiem przyzwoite (owies jest fitosanitarny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

u mnie w gospodarstwie owies sieję od 2 lat...

w tym roku zwiększam areał zasiewu...

Uważam że jest dobrym przedplonem dla zbóż jak i rzepaku oraz ma bardzo małe wymagania zarówno glebowe jak i nawozowe....

W tym roku plonowanie miałem na poziome 4t (wynik mocno zaniżyła uprawa na 6 klasie gdzie część pola dosłownie wypaliło)

Uprawa 1ha nie licząc paliwa kosztowała mnie 586zł, sprzedałem prosto z kombajnu po 500netto.... czego chcieć więcej od takiego zboża....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

u mnie w gospodarstwie owies sieję od 2 lat...

w tym roku zwiększam areał zasiewu...

Uważam że jest dobrym przedplonem dla zbóż jak i rzepaku oraz ma bardzo małe wymagania zarówno glebowe jak i nawozowe....

W tym roku plonowanie miałem na poziome 4t (wynik mocno zaniżyła uprawa na 6 klasie gdzie część pola dosłownie wypaliło)

Uprawa 1ha nie licząc paliwa kosztowała mnie 586zł, sprzedałem prosto z kombajnu po 500netto.... czego chcieć więcej od takiego zboża....

 

+ 400zł paliwo

+ materiał siewny  

+ wapnowanie co 3-4 lata rozłożone na każdy rok

+ kombajn?

 

Owies akurat słabym przedplonem ze zbóż dla rzepaku (przynajmniej ja jarych nie widze jako przedplon)

 

Btw ktoś tam pisał o problemach ze zbytem żyta, jak są ilości całosamochodowe to i problemu nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich publikacjach rolniczych pojawia się teza, iż owies spełnia rolę fitosanitarną, a zatem jest świetnym przedplonem. Wg mnie to bzdura. Owies miałem kilka razy w mieszance z jęczmieniem. Po tym przychodził rzepak. Po jęczmieniu w czystym siewie raps był piękny, zaś obok po wspomnianej mieszance z owsem-TRAGEDIA!!! To samo pole, a jakby nożem odciął. Zaobserwowałem to kilkukrotnie. Albo owies doi ziemię z całej wilgoci, bo rzepak wschodził fatalnie, gdy po jęczmieniu piękne rzędy, albo degraduje on glebę, bo tak to wyglądało. Ta sama ziemia, a po owsie wschody słabe, roślina bez wigoru, gołym okiem było widać, że ten przedplon nie należy do dobrych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14
tomektroszynski 

Owies oprócz tego, że nie ma dużych wymagań pokarmowych i jest niby rośliną fitosanitarną bardzo rozrzutnie gospodaruje wodą. Współczynnik transpiracji jest o wiele większy niż u reszty zbóż. Niech do tego jeszcze dojdą okrojone opady i masz bardzo słabe stanowisko. Także owies z jednej strony jest polecany na słabe gleby, z drugiej strony to właśnie na takich glebach najszybciej uwidacznia się brak wody więc toczy się na nich walka o każdy % wilgotności. Sam osobiście nie sieje owsa. Na pewno uprawa nie wymaga dużego wkładu. Jeśli będą wymarznięcia to spodziewam się, że w tym roku dużo rolników zasieje owies, bo póki co dopłat nie widać więc nie będzie złotych na większy nakład finansowy. Druga zaleta - świetnie spisuje się jako opał a przy obecnych cenach lepiej palić owsem niż groszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

u mnie w gospodarstwie owies sieję od 2 lat...

w tym roku zwiększam areał zasiewu...

Uważam że jest dobrym przedplonem dla zbóż jak i rzepaku oraz ma bardzo małe wymagania zarówno glebowe jak i nawozowe....

W tym roku plonowanie miałem na poziome 4t (wynik mocno zaniżyła uprawa na 6 klasie gdzie część pola dosłownie wypaliło)

Uprawa 1ha nie licząc paliwa kosztowała mnie 586zł, sprzedałem prosto z kombajnu po 500netto.... czego chcieć więcej od takiego zboża....

a ja pszenzyto we zniwa sprzedawałem po 440netto gdyby mi ktos dawał 500za owies to siałbym tego duzo

 

Elewarr Rzeszów pszenica paszowa 570 konsumpcyjna b12,5% g26 630 ceny netto

w którym miejscu rzeszowa jest elewarr, moze by sie tam wybrał...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

według mnie zyto szybciej sprzedasz i w lepszej cenie niz owies :)

 O Biały koleżko jesteś w błędzie, owies w żniwa sprzedawałem po 540 netto (ilości samochodowe), a żyto po 530 netto (również ilości samochodowe). owies stał się bardzo pożądanym surowcem dla przemysłu, robią z niego płatki. powiem Ci że firma w której pracuję zużywa około 20t tygodniowo płatków owsianych do produkcji batonów i crunchy. aby wyprodukować 20t  płatków potrzeba około 40t owsa o gęstości 50 - im wyższa gęstość tym większa wydajność, a co za tym idzie wyższa cena w skupie - niektóre firmy płaca nawet po 590zl/t za owies o gęstości 55. w 2013r owies sprzedawałem po 650 netto w żniwa, 2014 - 560 netto, 2015 - 540 netto (co tu mówić w tym roku miał mala gęstość) - ilości samochodowe.

nie mówię, że są na tym jakieś kokosy porównując nawet do żyta, ale zawsze to jakiś udział w płodozmianie na lżejszych polach.

 

We wszystkich publikacjach rolniczych pojawia się teza, iż owies spełnia rolę fitosanitarną, a zatem jest świetnym przedplonem. Wg mnie to bzdura. Owies miałem kilka razy w mieszance z jęczmieniem. Po tym przychodził rzepak. Po jęczmieniu w czystym siewie raps był piękny, zaś obok po wspomnianej mieszance z owsem-TRAGEDIA!!! To samo pole, a jakby nożem odciął. Zaobserwowałem to kilkukrotnie. Albo owies doi ziemię z całej wilgoci, bo rzepak wschodził fatalnie, gdy po jęczmieniu piękne rzędy, albo degraduje on glebę, bo tak to wyglądało. Ta sama ziemia, a po owsie wschody słabe, roślina bez wigoru, gołym okiem było widać, że ten przedplon nie należy do dobrych.

zgadza się, owies ma bardzo wysokie potrzeby wodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

posiej owies w błoto bedziesz miał złoto hehe.

 

Ceny z dnia 4-8 styczen

Kapka bez zmian- pszenica jakosciowa 630-660 netto

Młyn Zagumnie koło Biłgoraja pszenica jakosciowa 630 netto, żyto 500 netto

Ferma drobiu Bidaczów tez bez zmian - pszenica paszowa 580 brutto

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mistal44
      panowie zajmujecie się sprzedażą owsa? po ile chodzi w różnych miejscach w Polsce?
    • Przez Maju3060
      Witam mam problem gdyż wyjechałem siać owies, pierwszy raz sieje tym siewnikiem( poznaniak 6) zapychają mi się leje i problem w tym że na górze, co teraz? Dawka to 200kg po zrobieniu próby kręconej tyle że na skali jest to 36, miał ktoś podobny problem? Jeżeli jest taki temat to proszę przekierować
    • Przez wrona17
      Witam siał ktoś może owies na kiszonce po zbiorze żyta na kiszonkę ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj