Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daron64    4224

A ja saletrę po 3700kupowalem 😅🤦 na same nawozy i chemię będę musiał ponad 20t (z 8ha) sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484
Napisano (edytowany)

Znajomi na rzepakach nie zarobią , oby na zero wyszli jeśli rzepak będzie w cenie 1600 zł , i zbiorą 3 tony to są pod kreską na minus .

O zbożach to już nie wspomnę przy plonach 7 ton pszenicy .

A ja saletrę po 3700kupowalem 😅🤦 na same nawozy i chemię będę musiał ponad 20t (z 8ha) sprzedać.

Pszenicę liczysz po 600 zł tonę ?.

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Sobianek za pszenżyto 650, pszenica 750

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
44 minuty temu, daron64 napisał:

A ja saletrę po 3700kupowalem 😅🤦 na same nawozy i chemię będę musiał ponad 20t (z 8ha) sprzedać.

Jak dopłaty się zostaną to będzie dobrze. Gorzej tam gdzie dzierżawa bez dopłat, albo i czynsz 🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224
1 godzinę temu, galan99 napisał:

 

A ja saletrę po 3700kupowalem 😅🤦 na same nawozy i chemię będę musiał ponad 20t (z 8ha) sprzedać.

Pszenicę liczysz po 600 zł tonę ?.

A czy to jest temat o cenach pszenicy?

1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Jak dopłaty się zostaną to będzie dobrze. Gorzej tam gdzie dzierżawa bez dopłat, albo i czynsz 🤦‍♂️

To tylko azot + chemia (i to nie wiem czy cała, jeszcze nie patrzyłem dokładnie na faktury). A gdzie paliwo na oprysk +  wywóz obornika + talerzówka + orka + uprawa + siew + oprysk + nawóz + nawóz + oprysk + oprysk + koszenie + zawiezienie + załadunek + podatek + koszt alternatywny własnego czasu + zużycie materialow itd itp. Naprawde trzeba do tego chyba jako drogiego hobby podchodzić, bo inaczej szkoda nerwów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

Wie może ktoś czy i w jakiej wysokości będą dopłaty do pszenżyta. Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

1125 w lubelskim do hektara i chyba 4,5t sprzedanego na hektar taki jest wstępnie projekt


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Zetor10 napisał:

 pszenżyta. Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

A weś se internet załóż....https://www.wrp.pl/doplaty-do-zboz-wnioski-dopiero-od-1-czerwca-warunki-przyznawania-i-kwoty/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581
XTRO napisał:

Sobianek za pszenżyto 650, pszenica 750

niestety takie realia na ta chwile od momentu ogłoszenia dopłat już praktycznie połowę dopłaty potaniało. Ja troszkę więcej place jak Sobianek:)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

750 i 800 brutto


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12246

Miałem ofertę za pszenżyto 850 tylko gotówką bez papiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Pszenżyto 650 zł bierze Udrycze po za tym nikt nie chce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3458

Jednak dobrze że więcej nie zwlekałam i wypchałem w majówkę po 770... 

Wyszło równo 4t/ha z mojej V klasy

Skup zawalony

 

IMG_20230504_143632_HDR.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loli1357    0

Witam.Ma ktoś z Was na sprzedaż słomę w balotach okolice Piotrkowa Kujawskiego.Jak coś pisać priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam, jaki teraz vat na zboża na  skupie? pszenica , pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pavel
      Jakie odmiany pszenzyta siejecie i jakies spostrzezenia plonu czy podatnosci na choroby w stosunku do odmian wczesniejszych w waszych gospodarstwach?
    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj