robertbara

Prawa autorskie do zdjęć

Polecane posty

mf255    0

O złamanie praw autorskich można ścigać tego, kto zarabia na tych zdjęciach, bo część z tych pieniędzy należy się autorowi, natomiast w regulaminie galerii można zawrzeć punkt że użytkownicy forum nie zgadzają się na używanie ich zdjęć bez ich zgody. Jak wiadomo nieznajomość prawa szkodzi i wtedy można się domagać swoich praw. Jeśli jednak ktoś używa waszych zdjęć w sposób nie komercyjny (np. robiąc jakieś marne klipy na YT) wtedy można go oskarżyć o kradzież.

 

Można zablokować prawy klawisz, albo umieszczać znak wodny na zdjęciu (najlepiej na środku, mały, ale widoczny).

 

Taki mały OT, otóż kiedyś widziałem na allegro ogłoszenie gościa który sprzedawał samochody ciężarówe, zdjęcia przedstawiały samochody, a na skos przez zdjęcie był taki czarny pasek, było to zamalowane imię i nazwisko autora (pewnie z jakiegoś zagranicznego forum).


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Panowie a czy to nie jest łamanie praw autorskich link ?

 

Pytam się żeby potem nie było że ktoś ma do AF problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

to jest temat do wyjasnienia - ewidentnie widac ze filmik reklamowy claasa i tylko sam claas moze z tego czerpac zyski,

nie mniej pomyslimy, poki co temat agrovideo - co zreszta widac po pracach nad nim zszedł na drugi plan, ale już nie długo :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No już to widzę że te ogłoszenie jest prawdziwe... Przecież na allegro ursus 1634 kosztuje 190 tys czyli 1654 powinien być troszkę droższy. No i fotka z af skopiowana. Normalnie żal.pl


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to koledzy zobaczcie zdjecia na tym profilu na n-k sa w galerii chyba z 3-4 zdjecia z AF (w tym jedno moje przed ostatnie) i na bank koles nie miał na opublikowanie pozwlenia bo jak mu napisałem zeby usunał to chyba wydgał bo nie odpisał;/

 

LINK:

http://nasza-klasa.pl/profile/20922086

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś miesiąc temu jeden z użytkowników z AF wysłał mi link do mojego zdjęcia na AF napisałem do gościa i szybko usunął :P.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HorPol65    1

Koles z tymi zdjeciami z AF z 4 strony tego tematu juz je usunal z allegro.

Wystraszyl sie ze bedzie za to odpowiadal hehe


URSUS C-360 to potega polskiego rolnictwa!!

URSUS C-360 jakies 12 tys 350 ha z gospodarstwem 9 mln radocha z bronowania bezcenna:)

Jesli chcesz wykorzystac moje foty z AF to pamietaj o prawach autorskich.
Jesli skusisz sie zapytac o nie to i tak Ci pozwole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Przeglądałem sobie grafikę google aż tu nagle znalazłem swoje zdjęcie na innym serwisie, chodź zdjęcie było wstawiane tylko tu... Odrazu widać że kopiowane z af i odcięty znaczek. Hullumaja.com - Kubota ME8200 & Cynkomet 8 tonnine Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Kubota ME8200 & Cynkomet 8 ton Co z takim czymś robić ???


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ClaasEuropa    40

Witam!

Nie chce mi się zakładać nowego tematu węiec tu zapytam.

Czy jak się zrobi zdjęcie nie swojej maszyny np. sąsiada to można bez jego wiedzy dodać zdj. jego maszyny do galerii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luke371    42

Mój sąsiad ( co u niego robie) sie cieszy ze mu robie zdjęcia i filmiki i publikuje do internetu,przynajmniej ma reklame :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ClaasEuropa    40

Musisz się zapytać sąsiada o zgodę, poza tym musisz być autorem zdjęcia.

Ale jak bym nie zapytał i bym dodał (oczywiście byłbym autorem zdjęcia) to mógł by mi coś zrobić, policja itp...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witajcie dziś dostałem link od @Ursusc385 na którym znajdowały się moje zdięcia bez mojego pozwolenia. Dzwoniłem do gościa i powiedział że do jutra usunie. Ale jeżeli by tego nie zrobił to co z tym zrobić??? Z góry dzięki za odp.

A to link do tej strony: http://allegro.pl/item887334489_tur_ladowacz_czolowy_hydrotor_t_14_t_271_c_360.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W tym ogłoszeniu zamieszczono jeszcze jedno zdjęcie z Af,które chyba jest z galerii @Dodi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ale jak bym nie zapytał i bym dodał (oczywiście byłbym autorem zdjęcia) to mógł by mi coś zrobić, policja itp...?

 

Teoretycznie to chyba i ma prawo ale praktycznie. No o co sąsiad by cię zaraz na policje apo za tym kto go zna to wie jakisprzet ma a kto nie zna to i tak nie będzie wiedział kogo to więc nie wiem o co tu pretensje


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zgłaszaj na allegro i pisz do sprzedającego niech usunie natychmiastowo zdjęcia, zrób zrzut ekranu na którym widać że jest użyte twoje zdjęcie i domagaj się jakiegoś zadośćuczynienia ze strony sprzedającego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Blazej_fotograf_lodzkie
      Hej!
      To mój pierwszy temat na forum więc zacznę od krótkiego wprowadzenia.
      Jestem Błażej, jestem fotografem ślubnym i rodzinnym (reportaże, naturalne sesje domowe, studio, plenery, eventy).
      Pochodzę ze wsi pod Łowiczem i mamy tam kawałek ziemi. Jako że nikt z rodzeństwa nie garnie się do pracy w polu (około 5ha czyli takie nic), a i rodzice powoli zaczynają odczuwać wiek zastanawiałem się ostatnio nad adaptacją gospodarstwa na cele fotograficzne.
      O co chodzi?
      Pewnie kojarzycie takie zjawisko jak "rzepiary"  ( dla niewtajemniczonych - tępe dzidy które robią sobie zdjęcia w rzepaku). I o ile zdjęcia w rzepaku wychodzą super, to słowo ma negatywny wydźwięk ze względu na brak poszanowania dla roślin. Wiem że dla wielu rolników to duży problem.
      To samo się ma z innymi roślinami które kwitną/wyglądają najlepiej w odpowiednich porach. Jabłonie i wiśnie, lawenda, słoneczniki, bez, zboża, trawa ozdobna. 
      I tak jak człowiek powinien działać w zgodzie z naturą, tak ja chciałbym stworzyć coś takiego jak pola fotograficzne, czyli miejsce na różnorodne, naturalne plenery, gdzie uprawy nie będą niszczone, bo będą przeznaczone na sesje.
      O ile istnieją pola lawendy dostępne do fotografowania, czy jakieś inne mono uprawy - tutaj chciałbym postawić na różnorodność. 
      Jestem na etapie gdzie przegadałem pomysł, i na następny rok planuje pole słoneczników  około 15x20m (raczej ciętych ze względu na dużą ilość sesji dziecięcych i rodzinnych), dodatkowo pewnie będę korzystał też ze zboża które zasieje mój tata. Jest to rozwiązanie które nie wygeneruje dużych kosztów i nie pochłonie wiele czasu.
      O co proszę
      Podejrzewam, że część z Was ma wśród znajomych fotografów którzym chętnie udostępnia swoje pola, ja chciałbym zapytać Was o sens takiego pomysłu.
      Proszę o waszą opinię na temat pomysłu, o problemy jakie mogą mi stanąć na drodze, o podpowiedzi i ewentualne luki w planie.
       
      Jeśli ktoś z łódzkiego chciałby mnie zaprosić na swoje pole, opowiedzieć trochę o uprawie słonecznika, lub macie jakaś ciekawą uprawę - chętnie przyjmę zaproszenie i zrobię wam zdjęcia. Na wiosnę będę szukał sadu jabłoniowego z w miarę starym drzewostanem (chodzi o to aby drzewa były dość rozłożyste)
       
      Z góry dzięki!
      (załączam zdjęcie z sesji w przenicy)
       
       
       

    • Przez oki39
      Skoro forum o fotach to i trzeba jakis poradnik zrobic.
      Piszcie swoje uwagi jak robic foty i wasze wlasne sprawdzone pomysly.
       
      Wiedz ja zaczne.
      1. Odpowiednia jasnosc foty
      2. Odpowiednia barwa kolorow czyli kolory jaskrawe, matowe itd.
      3. Fotografowany przedmiot. Jasli robimy fote powiedzmy na tapete to nie moze byc uciety jeden bok maszyny. Najlepiej jest jesli dana zecz znajduje sie cetralnie w srodku foty. Jesli maszyna ma byc uciete to dobrze bedzie jesli untiemy ja z obu stron mniej wiecej tyle samo.
      4. Tlo czyli wszystko przed i za fotografowanym przedmiotem. Osobiscie nie lubie gdy na focie znajduja sie krzaki, miedze, rowy itd. oszpeca fote. Zabudowania tak samo, nie na tle kazdego garazu da rade zrobic fote.
      5. Odpowiednie ustawienie maszyny. Np dzrzwi albo obydwie strony otwarte albo obydwie zamkniete.
      6.Ważne jest też światło. Słońce nie może wpadać bezpośrednio w kadr ani nie powinno się odbijać aby nie zmieniały ISO w aparatach cyfrowych. @quercus
       
      Narazie to tyle. Czekam na instrukcje innych. Piszcie w pkt. to bede edytowal pierwszy post i zrobi sie instrukcje z udzialem wszystkich. :huh:
    • Przez MICH4Ł
      Witam. Szukam gopsodarstwa w którym bym mógł ponagrywać filmy pod muzykę. Woj. Dolnośląskie 
    • Przez Nismo
      Witam,na pewno każdy to interesuje się rolnictwem nie raz oglądał na YouTube filmy o rolnictwie kręcone przez ludzi z pasją.Jakich  youtuberów lubicie oglądać?kogo subskrybujecie?na kogo filmy czekacie z niecierpliwością?
      Może zacznę od swojej osoby, bardzo lubię oglądać filmy: Pikus2182 i Vendt936 
       
      Temat ciekawy więc może warto wdrążyć go bardziej
    • Przez Cartman_pl
      Witajcie,
      Przychodzę do Was z nietypowym pytaniem, ale mam nadzieję, że znajdzie się Ktoś, kto pomoże mi na nie odpowiedzieć. Od kilku lat zajmuje się fotografią, od czterech lat prowadzę własną stronę, na której publikuje swoje zdjęcia. Miałem przyjemność wykonywać kilkanaście sesji zdjęciowych dla firm transportowych (bo w tym się głównie specjalizuje), ich całego zaplecza transportowego itd. Oprócz tego zdarzy mi się porobić zdjęcia dla jakichś serwisów czy salonów. I teraz pytanie do Was - czy takimi samymi sesjami zdjęciowymi, byłyby zainteresowane punkty sprzedaży maszyn czy też firmy, które specjalizują się w pracach rolniczych. Głównie zdjęcia szłyby pewnie do folderów reklamowych itd., ale czy w ogóle byłoby na to wzięcie?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj