Skocz do zawartości

Polecane posty

Lukaszwd    0

Właśnie praca na czarno odpowiadałaby mi najbardziej - niestety mój obecny pracodawca nigdy nie zgodzi się na takie rozwiązanie :/

Co masz na myśli pisząc dobrze skonstruowana umowa o dzieło oraz umowa zlecenie do połowy najniższego wynagrodzenia brutto?

Wiadomość z agroFakt.pl

pw34    0

Jest nabór od 31 marca, zmienił się czas posiadania gospodarstwa z 12 na 18?

pw34    0

Jeśli chodzi o  kierowanie gospodarstwem jest możliwość składania wniosku?

pw34    0
  • rozpoczęła urządzanie gospodarstwa przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy w ramach "Premii dla młodych rolników", lecz nie wcześniej niż na 18 miesięcy przed jego złożeniem.
  • po raz pierwszy rozpoczyna prowadzenie gospodarstwa rolnego jako kierujący gospodarstwem tj. do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy nie prowadziła gospodarstwa rolnego jako kierujący

Czy te 2 punkty się nie wykluczają? Przejałem gospodarstwo 5 pażdziernika 2014 roku i oczywiście złożyłem wniosek o dopłaty za 2015 rok ( jeszcze ich nie dostałem), ale nie jestem w krusie. Czy ktoś ma informacje czy bede mógł składać o premie?

pawelwlosty    6

Moi rodzice posiadają gospodarstwo o pow 11,40 w woj podlaskim + 6 ha dzierżawy czyli ponad 30 % w rozporządzeniu pisze że wielkość gospodarstwa musi być 70 % własnośći . czyli mogę dzierżawić tylko ponad 3 ha ?

zetorki    26

Witam, w związku z ogłoszeniem naboru na MR mam takie pytanie, gdzie i od czego zaczynać załatwiać to wszystko? Przyznam że jestem zielony w tym temacie, nigdy nie korzystaliśmy z żadnych programów i nie wiemy od czego zaczynać unsure.png  Dodam że mam wykształcenie Technik Rolnik i z powierzchnią gospodarstwa też nie będzie problemu bo rodzice przekażą mi 25 ha....

sumek666    9

Polecam poszukać osobę która zrobi Ci taki wniosek. Np kolega freetaxi.

Powiedzcie mi czy jeżeli jest się MR to można prowadzić własną firmę bazująca na maszynach rolniczych? Jakieś usługi transportowe np ale opryski albo cuś takiegu? ;)

Edytowano przez sumek666

freetaxi    170

12 miesięcy od momentu wpływu I raty premii musisz podlegać ubezpieczeniu w krus. Potem możesz sobie iść do pracy na umowę lub otworzyć działalność. 

sumek666    9

Tak, to wiem ale jak wygląda świadczenie usług? Czy FV można wystawić tylko za płody rolne i zwierzęta?

memonic    0

Czy bedzie istniała możliwość przejęcia gospodarstwa wraz z zobowiązaniami na prow 2007-2013 przez dwóch dziedziczących tak by każdy mógł skorzystać z premi na MR nabór marzec 2016r.? W agrobiznesie mówili coś o takiej możliwości tylko nie wiem czy tyczyło by się to więcej niż jednej osoby przejmującej gospodarstwo w całości

Edytowano przez memonic

damian315    3

Mam ukończony kurs r3 i dostałem zaświadczenie o ukończeniu kursu a egzamin mam dopiero w czerwcu. Czy samo zaświadczenie wystarczy żeby dostać punkty za wyksztalcenie czy to się nie liczy.

rolnik0096    0

cześć mam pytanie czy punkty za różnice wieku między przekazującym a przyjmującym gospodarstwo przyznaje się przy przekazaniu części czy tylko przy przekazaniu całości

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez MrRozgunek
      Witam, jak u was z burakami na kiedy macie? Dosyć, że jest tak sucho to mam na 10 września i przedwczoraj musiałem już zaczynać kopać. Ten sezon to jeden z gorszych jaki widziałem dosyć, że rzepak mi kiepsko sypał bo około 2t/ha to teraz jeszcze te buraki tak wcześnie, zawsze miałem na październik/listopad, a w tym roku... 10 września, więc na kiedy macie buraki i jak u was sprawa wygląda? Też jest tak sucho? Zresztą sami zobaczcie na filmiku w niektórych momentach nic nie widać.

• Przez DawidWciso
      Witam mam taki problem... Dostałem informację, że muszę zwrócić premię w wysokości 100tys. zł. + odsetki za cały rok. Zwrot spowodowany jest tym iż pieniądze wypłacone były 21.07.2015 i od tej daty powinienem podlegać ubezpieczeniu w KRUS przez rok. Ja źle zrozumiałem i podlegałem ubezpieczeniu rok i jeden miesiąc od dnia wydania decyzji o przyznaniu premii. Dodam że pozostałe wymagania zostały spełnione i pieniądze wydane zgodnie z biznes planem. Teraz moje pytanie czy jest jakieś rozwiązanie aby nie musieć zwracać premii.