Skocz do zawartości

Polecane posty

freetaxi    170

Na 1 ha nie musisz mieć koniecznie darowizny. Wystarczy umowa dzierżawy. 

freetaxi    170

Teoretycznie była mowa o umowie spisanej dosłownie na kolanie. Ja pisałem swoim klientom umowy długoterminowe. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Mark93    0

Witam, mam pewne pytanie. Czy mogę skorzystać z programu "Młody Rolnik" z marcowego naboru, jeżeli we wrześniu 2016 r. będę się żenił z dziewczyną która również korzystała z programu "Młody rolnik" tylko w naborze 2014 r. ze starego PROW-u? Rodzice jej zapisali gospodarstwo i mieszka razem z nimi. Po ślubie planuję zamieszkać razem z nią. Czy agencja nie będzie robiła z tego tytułu problemów? Pozdrawiam :)

Wie moze co w takiej sytuacji trzeba zrobic ?

kris148a    9

A jak to wygląda jak przepisane miałem 9lat temu 1,4ha na którym to postawiłem dom, reszta jest dzierzawiona przez teścia, on brał zawsze na to dopłatę. ale parę lat temu żona oplacala sobie KRUS z tej ziemi jak nie pracowała. Mam szansę na Mr czy juz nie?

sumek666    9

Siema Pany.
Czy macie jakieś wieści odnośnie tego naboru? Ja nic nowego nie znalazłem ani moja Pani pisząca wniosek tez nic nowego nie ma.

maniek998    0

Przepraszam, że nie w tym temacie pisze, ale może ktoś się orientuje czy są jakieś unijne projekty dla rolników nieopłacających KRUS.

daanny    9

Jeśli średnia wojewódzka jest u mnie wyższa niż krajowa to punkty za ziemię liczyć od krajowej czy wojewódzkiej? w lipcu będę kończył szkolę i a wraz z tym wykształcenie za 5pkt czy mogę je już teraz sobie doliczyć czy dopiero w naborze za rok? a ten 1ha posiadany w dniu składania wniosku dyskwalifikuje mnie z tego bym mógł za rok wystartować jeśli teraz bym się nie załapał?

sumek666    9

Posiadane wykształcenie liczą a nie planowane.

Edytowano przez sumek666

freetaxi    170

Daanny jeśli Twoja średnia wojewódzka jest wyższa niż krajowa to punkty liczymy 0,25 pkt za każdy hektar powyżej wojewódzkiej. 

Ksawery    26

czyli to znaczy, że jeśli w moim województwie średnia jest wyższa niż krajowa to przekazane gospodarstwo musi mieć powierzchnię nie mniejszą niż średnia krajowa? i czy gospodarstwo może być przekazane w formie dzierżawy?

Edytowano przez Ksawery

rekfor    0

Dodatkowo do postu użytkownika @sumek666, w który wszystko jest fajnie podsumowane dodać można, że maszyny zakupione z premii nie muszą być młodsze niż 5 lat.

Wie ktoś czy rodzice mogą wydzielić i pozostawić sobie działkę (razem 30 arów) z domem, drogą dojazdową i około 20 arami gruntów, na które dotychczas pobierane są dopłaty i mogę nadal dostać „punkty za przekazanie gospodarstwa w całości”.
Oczywiście rodzice nie będą już prowadzić gospodarstwa ani produkcji zwierzęcej, a na te 20 arów nie będą brać dopłat.

rekfor    0

Przepraszam za błąd, zmylił mnie artykuł, który musiał dotyczyć ostatniego naboru ze starego PROW. W takim razie tylko nowe maszyny.

A czy ktoś wie coś o sytuacji, w której rodzice pozostawiają sobie tylko dom z wydzieloną działką (razem 30 arów), która ze względu na powierzchnie nie będzie już się kwalifikować do dopłat i czy dostaje się wtedy punkty za "przekazanie w całości"?

freetaxi    170

Nie będzie punktów za przekazanie w całości. Musisz przejąć wszystkie elementy wchodzące w skład gospodarstwa.

sumek666    9

Freetaxi pytanie do Ciebie. Czy ten 1 ha do urządzania ma być z tego gospodarstwa które przejmuje czy może być z innego?

poziomka    10
sumek666 punkty to są za wykształcenie za kwalifikacje (m1,m2,m43 lub kurs r3) jeżeli tego nie masz to owszem możesz uzupełnić wykształcenie , ale za tą dziedzinę punktacji masz 0 pkt bo nie masz w dniu składania wniosku wykształcenia.

sumek666    9

Przecież właśnie tak napisałem ;) może trochę chaotycznie ale o to mi chodziło ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez MrRozgunek
      Witam, jak u was z burakami na kiedy macie? Dosyć, że jest tak sucho to mam na 10 września i przedwczoraj musiałem już zaczynać kopać. Ten sezon to jeden z gorszych jaki widziałem dosyć, że rzepak mi kiepsko sypał bo około 2t/ha to teraz jeszcze te buraki tak wcześnie, zawsze miałem na październik/listopad, a w tym roku... 10 września, więc na kiedy macie buraki i jak u was sprawa wygląda? Też jest tak sucho? Zresztą sami zobaczcie na filmiku w niektórych momentach nic nie widać.

• Przez DawidWciso
      Witam mam taki problem... Dostałem informację, że muszę zwrócić premię w wysokości 100tys. zł. + odsetki za cały rok. Zwrot spowodowany jest tym iż pieniądze wypłacone były 21.07.2015 i od tej daty powinienem podlegać ubezpieczeniu w KRUS przez rok. Ja źle zrozumiałem i podlegałem ubezpieczeniu rok i jeden miesiąc od dnia wydania decyzji o przyznaniu premii. Dodam że pozostałe wymagania zostały spełnione i pieniądze wydane zgodnie z biznes planem. Teraz moje pytanie czy jest jakieś rozwiązanie aby nie musieć zwracać premii.