Skocz do zawartości

Polecane posty

wojtek_22    0

Witam chciałbym się dowiedzieć czy do uproszczonej księgowości mogę wpisywać opłaty za prąd, wodę itp...

Wiadomość z agroFakt.pl

od którego dnia trzeba prowadzić księgę przychodów i rozchodów ?

czy trzeba zgłaszać to do us ?

czy można kupić ziemię od rodziców za premię MR ?

kiedy ewentualnie można zmienić biznesplan, przed czy po wypłacie pierwszej raty ?

sumek666    9

Uwaga "dobra zmiana"
Wczoraj dostałem pismo z BP z którego dowiedziałem się ze mój wniosek będzie od lutego rozpatrywał oddział wojewódzki arimr.

pawelwlosty    6

Uwaga "dobra zmiana"

Wczoraj dostałem pismo z BP z którego dowiedziałem się ze mój wniosek będzie od lutego rozpatrywał oddział wojewódzki arimr.

Ja tam sie wcale z tego nie ciesze . Akurat ja jestem w miare zadowolony z współpracy z moim bp no i mam blizej niz do or

daanny    9

ja też do powiatowego miałem 15km a teraz do regionalnego 130km + minimum godzina stania w korkach w godzinach szczytu "dobra zmiana"

Bercik92    24

długo czekaliscie na 1 rate płatności po złożeniu wniosku?

Paramonov    4

Doradzi ktoś jak to jest, wniosek o płatność złożyłem miałem 12 ha na własność i 2 ha w dzierżawie .Teraz bym chciał wziąść w dzierżawę dodatkowe pole od rodziców i złożyć na dopłaty będę musiał pisać umowę i robić zmiany w Biznes Planie ?chciałem na nim zasiać hektar wysokobiałkowych bo akurat blisko domu. i jedno pole chyba na rok od znajomego ...  jak to najlepiej zrobić

freetaxi    170

Najlepiej zrobić zmianę do biznesplanu. Mogą potem zrobić krzyżówkę z dopłatami i ewentualnie wzywać do wyjaśnień jeśli tego nie zrobisz teraz. 

franek1995    0

Panowie jeżeli w roku 2016 miałem posiane 6ha jęczmienia 2 ha marchwi i 3 ha pszenżyta to w roku 2017 moge posiać obojętnie co byle by utrzymać wzrost 13 tys esu czy musze siać według struktury zasiewów np 8 ha zbóż i 2 ha warzyw

Paramonov    4

Najlepiej zrobić zmianę do biznesplanu. Mogą potem zrobić krzyżówkę z dopłatami i ewentualnie wzywać do wyjaśnień jeśli tego nie zrobisz teraz. 

Zrobię zmianę do tej działki co mam sadzić wysokobiałkowe bo mam za to pkt we wniosku a ze słownych umów w agencji mówili że nie trzeba robić zmian tylko z długoterminowych o ile dobrze mówili... A jeżeli na tej działce od rodziców są budynki które oni muszą użytkować(produkcja zwierzęca) a ja nie to nie będzie problem wydzierżawić samo pole bez budynków ?

sumek666    9

Witam, 

czy młody rolnik może startować do przetargu o dzierżawę z ANR?

czy ewentualna taka dzierżawa ma wpływ na posiadanie 60% gosp na własność czy te 60% to jest liczone od średniej wojewódzkiej?

:)

miszczu90    1

A czy składając wniosek na MR trzeba być VAT-owcem czy można być na ryczałcie ?

adamek1942    2

nie trzeba byc vatovcem decyzja nalezy do cb w przypadku maszyn zwrot 23% przez urząd skarbowy na vat przechodzisz miesiąc przed zakupem maszyny

matus2609    5

Jak tam panowie/panie macie jakieś info z oddziałów regionalnych odnośnie MR? działają tam coś czy tylko wnioski złożone, leżą i się kurzą, pytam bo ostatnio nikt się nie chwalił co by mu wpadło na konto 80tyś lub też dostał jakieś pismo odnośnie korekty lub czegoś podobnego, samemu mija mi ok 50 dzień od złożenia wniosku o płatność i jak narazie cisza, myślałem że przeniesienie MR do oddziałów regionalnych coś przyśpieszy ale znając życie będzie odwrotnie i zamiast 90 dni będzie 120 lub więcej, bo ich przecież ustawy nie obowiązują. 

sumek666    9

Miał ktoś już jakieś kontrole?

Brał ktoś prasę belujaca? Jakie by trzeba spełniać wymagania?

pinio_10    0

Jakie dokumenty trzeba mieć ze sobą przy składaniu wniosku o płatność?

Woobin    0

Cześć, miał już ktoś kontrolę maszyn? Jak wygląda taka kontrola? Chcialbym kupić kosiarkę dyskową 2,6m ale w biznesplanie mam 2,1 m (tylko taka mi przysługuje według tabelek), wie ktoś jaka byłaby kara, gdybym kupił tą wiekszą?

pinio_10    0

a jak to jest z ewidencją przychodów i rozchodów? bo w okresie od decyzji nie miałem jeszcze gospodarstwa na siebie i wszystkie faktury w tym czasie przychodziły na tatę, zarówno te ze sprzedaży jak i kupna. czy normalnie umieścić te dane w księdze????

potrekk    61

czy jako młody rolnik muszę składać dopłaty na wszystkie działki w gospodarstwie? bo mam kilka niewielkich powierzchniowo we współwłasności

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez MrRozgunek
      Witam, jak u was z burakami na kiedy macie? Dosyć, że jest tak sucho to mam na 10 września i przedwczoraj musiałem już zaczynać kopać. Ten sezon to jeden z gorszych jaki widziałem dosyć, że rzepak mi kiepsko sypał bo około 2t/ha to teraz jeszcze te buraki tak wcześnie, zawsze miałem na październik/listopad, a w tym roku... 10 września, więc na kiedy macie buraki i jak u was sprawa wygląda? Też jest tak sucho? Zresztą sami zobaczcie na filmiku w niektórych momentach nic nie widać.

• Przez DawidWciso
      Witam mam taki problem... Dostałem informację, że muszę zwrócić premię w wysokości 100tys. zł. + odsetki za cały rok. Zwrot spowodowany jest tym iż pieniądze wypłacone były 21.07.2015 i od tej daty powinienem podlegać ubezpieczeniu w KRUS przez rok. Ja źle zrozumiałem i podlegałem ubezpieczeniu rok i jeden miesiąc od dnia wydania decyzji o przyznaniu premii. Dodam że pozostałe wymagania zostały spełnione i pieniądze wydane zgodnie z biznes planem. Teraz moje pytanie czy jest jakieś rozwiązanie aby nie musieć zwracać premii.