Polecane posty

Lukaszwd    20

Właśnie praca na czarno odpowiadałaby mi najbardziej - niestety mój obecny pracodawca nigdy nie zgodzi się na takie rozwiązanie :/

Co masz na myśli pisząc dobrze skonstruowana umowa o dzieło oraz umowa zlecenie do połowy najniższego wynagrodzenia brutto?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Umowa o dzieło zawsze może być zakwestionowana przez ZUS w razie kontroli i będzie problem. Generalnie zawsze każdemu polecam odpuścić z pracą na ten rok. Co do umów zlecenie zapraszam tu http://prow2014-2020.pl/2015/01/03/zusowskie-umowy-latwiej-traktowane-przez-krus/

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ta strona nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pw34    0

Jest nabór od 31 marca, zmienił się czas posiadania gospodarstwa z 12 na 18?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pw34    0

Jeśli chodzi o  kierowanie gospodarstwem jest możliwość składania wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pw34    0
  • rozpoczęła urządzanie gospodarstwa przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy w ramach "Premii dla młodych rolników", lecz nie wcześniej niż na 18 miesięcy przed jego złożeniem.
  • po raz pierwszy rozpoczyna prowadzenie gospodarstwa rolnego jako kierujący gospodarstwem tj. do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy nie prowadziła gospodarstwa rolnego jako kierujący

 

Czy te 2 punkty się nie wykluczają? Przejałem gospodarstwo 5 pażdziernika 2014 roku i oczywiście złożyłem wniosek o dopłaty za 2015 rok ( jeszcze ich nie dostałem), ale nie jestem w krusie. Czy ktoś ma informacje czy bede mógł składać o premie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Moi rodzice posiadają gospodarstwo o pow 11,40 w woj podlaskim + 6 ha dzierżawy czyli ponad 30 % w rozporządzeniu pisze że wielkość gospodarstwa musi być 70 % własnośći . czyli mogę dzierżawić tylko ponad 3 ha ?


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Witam, w związku z ogłoszeniem naboru na MR mam takie pytanie, gdzie i od czego zaczynać załatwiać to wszystko? Przyznam że jestem zielony w tym temacie, nigdy nie korzystaliśmy z żadnych programów i nie wiemy od czego zaczynać unsure.png  Dodam że mam wykształcenie Technik Rolnik i z powierzchnią gospodarstwa też nie będzie problemu bo rodzice przekażą mi 25 ha....


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Polecam poszukać osobę która zrobi Ci taki wniosek. Np kolega freetaxi.

Powiedzcie mi czy jeżeli jest się MR to można prowadzić własną firmę bazująca na maszynach rolniczych? Jakieś usługi transportowe np ale opryski albo cuś takiegu? ;)

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

12 miesięcy od momentu wpływu I raty premii musisz podlegać ubezpieczeniu w krus. Potem możesz sobie iść do pracy na umowę lub otworzyć działalność. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Tak, to wiem ale jak wygląda świadczenie usług? Czy FV można wystawić tylko za płody rolne i zwierzęta?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memonic    0

Czy bedzie istniała możliwość przejęcia gospodarstwa wraz z zobowiązaniami na prow 2007-2013 przez dwóch dziedziczących tak by każdy mógł skorzystać z premi na MR nabór marzec 2016r.? W agrobiznesie mówili coś o takiej możliwości tylko nie wiem czy tyczyło by się to więcej niż jednej osoby przejmującej gospodarstwo w całości

Edytowano przez memonic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian315    4

Mam ukończony kurs r3 i dostałem zaświadczenie o ukończeniu kursu a egzamin mam dopiero w czerwcu. Czy samo zaświadczenie wystarczy żeby dostać punkty za wyksztalcenie czy to się nie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik0096    0

cześć mam pytanie czy punkty za różnice wieku między przekazującym a przyjmującym gospodarstwo przyznaje się przy przekazaniu części czy tylko przy przekazaniu całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
    • Przez huard
      witam panowie mam takie pytanie moze ktoś pomoże otóż dostałem premie na młodego rolnika w 2015 składałem wniosek na wszystki działki na umowe dzierżawy w gminie i teraz moje pytanie czy po 3 latach od premii moge zamienić jedną działke tzn 1h za 1h?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj