Skocz do zawartości
mouser

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianoooo    4

mtz 82 z 2.60 miał by co robić. Oczywiście do mtz 82 bez centralki bo go może przewrócić ponieważ jest wąski :) claas disco 260 był by ok. Wiem bo ciągałem pottingera novacat renault 75km to miał co robić :D Fakt że kosiarka waży prawie 1t 

Wiadomość z agroFakt.pl

mkalak    0

Witam was

Chciałbym się podpiąć do tematu ale może trochę  z innej beczki

Od dłuższego czasu śledzę forum,wasze wypowiedzi na temat ciągników i nie tylko

Szczególnie o wybór w przedziale cenowym taki jak w temacie.

Do czego zmierzam...Hmm...Chciałbym utwierdzić się w przekonaniu o kilku markach ciągników wziętych przeze mnie "pod lupę"

Otóż pomału rozglądam się za ciągnikiem w tym przedziale 4x4 80-120km

Do czego mi będzie potrzebny taki ciągnik?Już wyjaśniam.

Ziemi jest ok 20 ha gleby różne również miejscami piach i glina

Głównie ciągnik ma służyć do orki i siewu z agregatem,do mniejszych prac wykorzystywana będzie 60-tka.

I teraz chciałbym aby każdy z was może nie wypowiedział się ale ocenił kilka elementów istotnych przy wyborze ciągnika.

Wybrane przeze mnie ciągniki to

MF seri 3xxx (3125,3070,3080) być może skusiłbym się na starsze z serii 6xx

Ursus 914/1014

Zetor 8045/10145

Oglądałem kilka sztuk i niektóre prezentują się nieźle ale i są takie że wołają o pomstę do nieba.

A więc jakbyście ocenili je pod kilkoma względami.(Wyraźmy to w punktach od 1 do 5)

Skrzynia   

Komfort    

Podnośnik

Silnik(np żywotność)

Dostępność i ceny części

Awaryjność

Trudność w naprawach

Ogólnie

Mam nadzieję że mod mnie nie zgnębi

Pozdrawiam!

michal009    5

Witam.
Zakładami nowy temat, ponieważ nie znalazłem podobnego. Jeżeli już jest taki to można połączyć.

Rozglądać się za ciągnikiem głów nie do transportu. Ciągnik miał by jeszcze do obróbki 12ha. Myślałem nad Ursusem 4512 lub 4514. W zachodnich przerażają mnie ewentualne koszty naprawy. Co byście polecili do tej kwoty taniego w utrzymaniu.

corrado    243

Pomimo tego że boisz się zachodniego sprzętu polecił bym Ci w tej kwocie Same Explorer-a 65, Deutz Fahr 3.90 i Renault 70.34. Masz o wiele lepszy komfort pracy, dwa pierwsze chłodzone powietrzem więc nie martwisz się o chłodnice i wszystko co z tym związane sam mam Deutz Fahr-y więc wiem co mówię Renia ma silnik perkinsa taki jak w 4512 czy 4514. Co do części nie martw się tym tak dobre do Ursusa też tani nie są. Jeśli znajdziesz zadbany model nie martw się naprawami, powymieniaj po zakupie oleje i filtry.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Rob355    5

Szukam ciągnika w przedziale 18-25 tys zł, praca głownie w polu (10ha), ok 60KM. 

sprzęt do pracy (pługi, talerzówka, itp) został po c360.

Ciągnik ma być prosty i tani w naprawach ewentualnych.

W przyszłości pewnie założyłbym tura.Dobrze aby posiadał pneumatykę. 

przychodzi do głowy zetor jedynie jakiś 7011/7045 ale ceny kosmos.

coś polecacie jeszcze godnego uwagi?

MgrLukash    115
Maniek101    106

C 385 - amortyzowany przód fajnie się z tym jeździ w porównaniu do c360 to różnica powinna być fajna tylko sprzęt trochę mały by się zrobił i pneumatykę powinien mieć

albo tak jak wyżej np MF 675 lub jeszcze 590 tylko tutaj pneumatyka to już niekoniecznie będzie

boss999    0

Witam 
Szukam ciągnika w okolicach 40tyś. może trochę ponad, gospodarstwo około 30ha, Ma to być główny ciągnik do cięższych prac, musi uciągnąć 3m agregat talerzowy z siewnikiem. Zastanawiam się nad renault 120.54. 
Co możecie powiedzieć o 120.54 z linków? 
https://www.olx.pl/oferta/renault-120-54-CID757-ID9Y3lF.html#b88129f4ab
https://www.olx.pl/oferta/renault-120-54-tz-120-54-CID757-IDjmwUd.html#bf588b2f2f

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-120-54-renault-120-54-mwm-145-km-ladny-stan-155-54-145-54-133-54-110-54-ID6yKPlr.html

Majster90    2

Poszukuję ciągnika który zastąp[i Ursusa c-330 w granicach do 30 tysięcy max. 

Zależy mi na tym aby był mały, zwrotny, ekonomiczny oraz w miarę prosty i tani w naprawie i eksploatacji.

Rozglądałem się za mniejszymi zetorami, ale ich ceny wydają się być przesadzone w stosunku do tego co oferują, jednak plusem jest to, że części zakupie w prawie każdym sklepie rolniczym.

Może jakaś renówka czy MF ? Tylko na jakie modele patrzeć a jakie omijać ?

Zajmuję się uprawą Truskawek oraz sadzonek Żywopłotowych (Ligustr Pospolity oraz Zimozielony).

lukbold    436

to idź zapytaj w pierwszym lepszym sklepie rolniczym do czego mają części i po problemie... znając życie na Mf255 skończy się wyliczanie

ovi    37

a nie lepiej coś 4×4 może zetor 5245 mały zwinny części w każdym sklepie rolniczym?

seweryn20    656

Za chwilę się dowiesz że 80-ka będzie najlepsza bo zapas mocy zawsze się przyda.

Więcej danych do czego, z czym, ile.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Majster90    2

4x4 było by bardzo pożądane, ale spodziewam się, że z tym budżetem może być ciężko.

Ciągnik ma robić na kilku ha przy truskawkach i malinach, więc musi być mały i zwrotny, ale chciałbym aby miał więcej mocy niż c330 bo tam koników już braknie do niektórych maszyn.

Zajmuję się uprawą Truskawek oraz sadzonek Żywopłotowych (Ligustr Pospolity oraz Zimozielony).

bears    41

Szukaj zachodnich chociażby Renault. Zetorami sobie nie zawracaj głowy, dość że smoki na paliwo to i komfort słaby w porównaniu do zachodnich maszyn. Ceny części bardzo podobne, większość dostępne od ręki. 

Huberto89    34

Same, Renault na pewno coś znajdziesz za te pieniądze. Zetory za bardzo się cenią.

Kiedyś jeździłem same explorerem później zetorem i takie porównanie, zetor duża kabina, same zwrotniejszy 15 biegów z rewersem no i na pewno oszczędniejszy.

Huberto89    34

Takim właśnie jeździłem tylko mniejszym bo 65. Ten za zdjęci widać odpicowany.

Ewentualnie jeszcze coś z landini też oszczędne ciągniki na perkinsie.

Majster90    2

Sporo przekracza budżet który i tak już naciągnąłem, ile mogłem. No i kabina bez kabiny to raczej nie wchodzi w grę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez darek31
      Witam Was serdecznie. Nadszedł czas na odświerzenie maszyn jednak nie będą to nowe maszyny. Obrabiam około 7ha pola ornego oraz 2ha łąki. Rolnictwo to tylko dodatek do pracy zawodowej ponieważ mam jeszcze dwie firmy. Aktualnie posiadam c-330, który jest mojego dziadka i on zostaje w gospodarstwie. Mam również t-25 z małym przebiegiem w którym ciagle coś się psuje. Interesuje mnie ciągnik do 30tys. chociaż chętnie bym zapłacił mniej. Wybrałem ciągniki z tematu ponieważ mają w miarę komfortowe kabiny i przystępne ceny. Rozbieżność mocy jest spora ponieważ i tak czeka mnie zakup pługa oraz agregatu i chciałbym to zrobić już pod ciągnik. W przyszłości będę planował montaż tura. Moim marzeniem jest jd w sg2 jednak chciałbym zaczerpnąć waszej opini bo na marzeniach czasami można się przejechać  Ciągniki są już leciwe i zdaję sobie sprawę, że wybór bedzię ciężki. Interesuje mnie wasze zdanie na temat awaryjności oraz komfortu obsługi ww ciągników.
      Dziekuje i pozdrawiam.
    • Przez soler
      Witam wszystkich użytkowników tutaj. Bardzo proszę o pomoc w wyborze ciągnika oraz wskazówki do oceny stanu technicznego przy zakupie.
      Koledzy trochę dłuższy post, ale chce wyjaśnić sytuacje dokładnej.  Więc dostałem małe gospodarstwo rolne po dziadkach gdzie się wychowałem. Budynki + 4 ha ziemi ( pierwsza i druga klasa ) Obecnie mieszkam w UK max jeszcze przez 2 lata,  ale żonę z dzieckiem i teściem wysłałem rok temu do Polski. W tym roku chciałem zająć się tylko 1 ha na start. Reszta została w dzierżawie na rok jeszcze. Planowałem do uprawy użyć pomocy rodzinnej i ich maszyn i nie spieszyć się z zakupem maszyn. Niestety " live is brutal " i rodzinka oraz sąsiedzi którzy mieli chrapkę na to gospodarstwo postanowili pokazać mi środkowy palec. Skończyło się na tym ze ziemia nie zaorana na zimę, a żona z teściem musiała ręcznie kopać ziemniaki itp. Więc postanowiliśmy zakupić tej zimy ciągnik, mało tego to już sprawa honorowa... Problem mam jeszcze taki że w tym roku urlop mam jedynie na święta , więc spróbuje coś kupić, lub urlop wykorzystać na początku 2018 r. Długie lata nie było mnie w PL więc nie znam żadnego mechanika i oględziny muszę zrobić sam niestety....  Ogólnie z autami nie mam problemu i od 5 lat wszystkie naprawy i zakupy robię sam ( jeszcze tylko skrzyni biegów nie rozbierałem ), z ciągnikami jest kiepsko bo miałem przerwę z ich użytkowaniem ponad 7 lat. Wychowałem się na c330.  Dobrze teraz do szczegółow...
      Ciągnik pracował będzie na 4 ha , docelowo 4-8 ha ciągnik jako jedyny w gospodarstwie
      ziemia  1 i 2 klasa, równa jak stół
      uprawa i hodowla narazie hobbistyczna zboża , warzywa itp póżniej się zobaczy..
      cena to między 30-40 tys
      moc 40-70 km
      dobry dostęp do literatury fachowej w języku pol. lub  ang. bo chce robić przy nim sam.
      Moje typy to Ursus 3512 lub zetor 5211, 7211, 5230
      Może coś innego ??? Proszę o wskazówki, Pozdrawiam

• Przez RafaPaluch
      Witam. Slizga  mi się wałek wom pod obciążeniem. Na zimnym wszystko dobrze, jak się rozgrzeje trzeba gazować żeby ruszył. Jakieś porady co może być przyczyną? Wymienione uszczelniacze w koszu sprzeglowym walka.

• Przez kewin123
      Jak w tytule ciagnik na prow ok 100 km cena do ok 195-200 tys glownie praca z ladowaczem bylem zdecydowany na 5r jd ale wiele jest opinii ze jednak ciagnik do tego tego typu prac jak jest taka mozliwosc szukac bez dpf- arion 410 -420 - chyba z cena sie nie zmiescimy valtra a - gdyby lepsza przekladnia to ok a moze nh t5? Macie inne propozycje?

• Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.