mouser

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
izydor6280    1146

ktos wczesniej dbal o ciagnik i Ty dbasz, kupiles dobry egzemplarz

z ursusem jest loteria, nigdy nie wiadomo co sie trafi, u nas nikt nie serwisowal ciagnika i te ciagniki nie widzialy takich oleji co zachodnie

o komforcie chyba nie trzeba wspominac, ciagniki produkowane na ilosc


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@izydor6280 loteria jest z każdym używanym ciągnikiem. Pozostaje więc kwestia kosztów naprawy używanego- czy to ursusa, mtzta, czy renówki. "Komfort" w około trzydziestoletnim ciągniku to rzecz względna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jak kupiłem 914 4 lat temu to nic w niej do tej pory nie robiłem i oby tak dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Jeśli chcesz coś taniego ,porządnego,oszczędnego ,co nie jest mtz-em ani ursusem -to może fiat? :)

Mógł byś się rozejrzeć za 680 DT (68KM) lub 780 DT (78KM) Ciągniki na oszczędnych silnikach iveco z cichymi kabinami.Teraz na all nie ma nic ciekawego ale co rusz jest wystawione coś fajnego w granicach 19-24 tyś .Sam mam fiata i jak najbardziej polecam :)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Z tym ursusem czy zetorem to za dużo nie ma się co oszukiwac dla mnie trwały jest tylko c360 od X lat i nic ;) ale żaden inny c385 po kapitalnym remoncie fakt przez okolo 10lat nie robił problemów(oprócZ silnika) ale tak to co róż coś więc warto się zastanowić chyba że kupić i zrobić go dobrze dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ursusy są bardzo dobre z serii 912 1014 itd ja miałem Ursusa 5314 przed JD i Fendtem to sypał się na każdym kroku mogłem kupić 914 ale był droższy o 50 %.

 

Nie mam mtz -ta ale niedawno z kolegą woziłem gnojówkę i przy turze to ja go nie widzę ... tylko i wyłącznie reno nadaje się do pracy z ładowaczem do tego jest lepiej wykonany nasz autor pisał, że później będzie używany głównie do pracy z ładowaczem. co do loteri to się zgodzę ale ludzie i tak kupują JD czy fendty, tyle, że tu rozmawiamy o starszych ciągnikach i jest ryzyko ...

 

Ja jestem za renią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Renault ma strasznie drogie części, no i niekiedy trudne w znalezieniu np. taka zębatka do pompy olejowej silnika to 2,5k wiem bo wymieniałem. Pompa hydrauliczna to koszt około 1,5k, rewers fajny ale biegi ciężko dostosować, bo nie ma półbiega ani nic. Skręt dobry, ale wywrotne te są ciągniki i lekkie do tura nie polecam. W takich ciągnikach trzeba zwracać uwagę na sprzęgło bo koszt nie mały, http://allegro.pl/sprzeglo-renault-681-751-752-781-782-851-891-i2642948166.html

http://allegro.pl/renault-pompa-olejowa-i2645176484.html

Ostatnio jak się interesowałem to wał do mwm 4 cyl około 3-4tys. No a myślisz że na zachodzie przez 30 czy ileś lat dbali, coś na pewno no ale nawet jak pracował min 10tys mtg, wymiany miał oleju to przez tyle lat i tak się rozleci coś. Ogólnie to ciągniki dobre ale na pewno nie wiekowe, bo po 90 r to już są mniej wypracowane a takiego starszego to nie ma po co szukać. I case też odradzam. Jak dla mnie to posprzedawaj co masz nieużywane lub zbędne w gospodarstwie coś dołóż z konta :) i szukaj czegoś lepszego. Bo uwierz mi ja też szukałem do 35tys a kupiłem za 30 niby okazja ale jak się okazało to dużo do roboty było no i opony to z 8 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@andrzej2257 mieć, a widzieć, to dwie różne rzeczy. Mówisz o WOM, a prawdopodobnie nie wiesz, na czym polega problem. Przydatność do pracy w turze oceniasz po wożeniu gnojowicy? Tak się rodzą bajki, w które łatwowierni ludzie wierzą.

Dlaczego ludzie mówią o czymś, o czym nie mają pojęcia?

 

Nie mam zachodnich ciągników, więc nie wypowiadam się na ich temat. Widzę jedynie różnice w kosztach naprawy.

 

PS. Jeśli ciągnik zbyt zrywny, wypada wyregulować dobrze sprzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9809

Powiedz mi czy ty chcesz rozwijac bardziej gospodarstwo ze chcesz potem na 11 ha kupic ciagnik 150 KM nie lepiej kupic 1224 za nie całe 30 i miec ciagnik ktory na pewno wystarczy mocą na te 11 ha i beda dostepne czesci u nas tez sie rzucili na renówki ale jak gosciowi sie w zniwa rozleciała jakas pierdółka to czekał dwa tygodnie az mu mechanik przyjedzie i zrobi a w 12 by wieczorem jeszcze pojechał po czesci i rano ciagnik chodzi :) takze zastanów sie nad starymi zachodnimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

mi tylko silnik w mtz pasuje a z tym reno to fakt, że jest duże ryzyko macie racje bo ciągniki są stare i napracowane co nie znaczy, że nie można znaleźć ładnego ciągnika.najlepiej to by było kupić jakiegoś zetorka w takim razie lub ursusa ale autorowi nie pasuje trudna sytuacja mtz odpada polaki też a reno będzie mieć na pracowane swoje godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Własnie takich co reno mieli i zaraz sprzedawali to tez znam - niestety części były za drogie. Fakt to lepiej pożadnego zetorka lub ursusa nalepiej 1014 sam takiego chciałem zacne maszynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gseries    0

Za 22 tyś, nie będzie łatwo nic znaleźć ale skoro ma on być przejściowy a potem jako pomocniczy to myślę ze LTZ by sobie poradził spokojnie. Czemu pisze o tym ciągniku Bo go znam najlepiej i mogę szczerze polecić ma nie cale 60km i napęd 4x4, 4 gary i wcale nie jest taki slaby i przy tym jest oszczędny ;) . Jeśli chcesz więcej informacji pisz na pw albo gg chętnie pomogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

NIe zgodzę się z tym ltz-em. Bardzo zacny ciągniczek. Jako pomocniczy to super sprawa. 4x4, dobrze działająca pompa siłownika(nie tak jak w c-360ze od góry kicha z podnoszeniem) mało pali a do tego zwrotny dość. Bardzo fajna propozycja. Sąsiad miał i bardzo chwalił.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
void    0

Powiedz mi czy ty chcesz rozwijac bardziej gospodarstwo ze chcesz potem na 11 ha kupic ciagnik 150 KM nie lepiej kupic 1224 za nie całe 30 i miec ciagnik ktory na pewno wystarczy mocą na te 11 ha i beda dostepne czesci u nas tez sie rzucili na renówki ale jak gosciowi sie w zniwa rozleciała jakas pierdółka to czekał dwa tygodnie az mu mechanik przyjedzie i zrobi a w 12 by wieczorem jeszcze pojechał po czesci i rano ciagnik chodzi :) takze zastanów sie nad starymi zachodnimi

 

Widziałem Ursusa z 1224 agregatem 2,5 m to miał pracy, z kolei rzepak siał nam ktoś Fendtem 175 KM agregatem 3 m to też nie miał lekko. Duży ciągnik jest tylko potrzebny do ciężkich prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Jestem młodym gospodarzem na 30 ha klasy ziemi 4b,5 ,

kwota na wydanie tak chce sie zmieścic w 250 tys.

Interesuje mnie John Deere 6230,6330,

Massey Ferguson 5455 albo Lambogrhini R4

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj