Skocz do zawartości
mouser

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

MiRol    18

Mysle ze na taki areał do pomocy to raczej nie JD... zetor 5211 może, ale on troche spali, ale ogolnie fajny ciągnik, albo ursus 3512 ewentualnie

PS: za 30 pare tysiaków kupiłem nówkę LTZ i jesli miałbym jeszcze raz kupowac to ponownie bym go wybrał :lol:

drzewis98    8

popieram kolegów za zetorem 5211, byłem za 7211 bo myślałem że masz wiecej ha, ja mam 45 ha mam tylko 2 ciągniki chociaż 3 też by się przydał

morowa91    6

Za te 30 pare tys. mógbyś spokajnie kupić zetora 7211m ale według mnie lepiej zrobisz jak dołożysz pare złotych i kupisz 7245, wiadomo ciągnik 4x4 zawsze się przyba i to samo paliwo co 7211 :)

lukasx21    125

W sąsiedniej wsi koleś kupił sobie renówke ok 60km trafił na udany egzemplarz i jest zadowolony ale taki zakup jest wg mnie troche ryzykowny w tej cenie to chyba jednak najlepszy będzie któryś z zetorków

GSX    0

Zakup uzywek z lat '90 i '80 z zachodu to ryzyko ponieważ te ciągniki są po prostu"wytłuczone" jak za te pieniądze to bym wolał jakiegoś ursusa bądź zetora.

przynajmiej z częściami nie powinno być aż takiego większego problemu. I jak dlamnie to bym wolał cięższy ciągnik napewno nie 3512 tylko U914

silver105    9

tak tylko jeśli ten ciągnik ma pracować w opryskach to niech weźmie albo zetora 7245 choć wątpię żeby za taką kasę kupić dobrego takiego zetora z tej serii lub 5245 co według mnie jest najlepszym rozwiązaniem bo ma wąskie koła więc mniej strat i przedni napęd więc jak troszkę mokro będzie to wyjedzie

Gość wolf19   
Gość wolf19

polecam ursusa 3512

Edytowano przez wolf19

krystiano35    0

Ja tez polecam ursusa 3512 on wtych sprawch jest nie zastąpiony ;) mały ,oszczędny,zwrotny,zrywny i silny jak na tą moc do tych prac poprostu jest nie zastąpiony :)

pablo21    26

Ja myśle że za ok 35tys zl kupi juz 7245 może nie będzie cudowne ale na pewno nie bedzie to tez zlom(oczywiscie jak się poszuka dobrego egzemplarza) i polecam 7245 co 4x4 to nie 2x4.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez soler
      Witam wszystkich użytkowników tutaj. Bardzo proszę o pomoc w wyborze ciągnika oraz wskazówki do oceny stanu technicznego przy zakupie.
      Koledzy trochę dłuższy post, ale chce wyjaśnić sytuacje dokładnej.  Więc dostałem małe gospodarstwo rolne po dziadkach gdzie się wychowałem. Budynki + 4 ha ziemi ( pierwsza i druga klasa ) Obecnie mieszkam w UK max jeszcze przez 2 lata,  ale żonę z dzieckiem i teściem wysłałem rok temu do Polski. W tym roku chciałem zająć się tylko 1 ha na start. Reszta została w dzierżawie na rok jeszcze. Planowałem do uprawy użyć pomocy rodzinnej i ich maszyn i nie spieszyć się z zakupem maszyn. Niestety " live is brutal " i rodzinka oraz sąsiedzi którzy mieli chrapkę na to gospodarstwo postanowili pokazać mi środkowy palec. Skończyło się na tym ze ziemia nie zaorana na zimę, a żona z teściem musiała ręcznie kopać ziemniaki itp. Więc postanowiliśmy zakupić tej zimy ciągnik, mało tego to już sprawa honorowa... Problem mam jeszcze taki że w tym roku urlop mam jedynie na święta , więc spróbuje coś kupić, lub urlop wykorzystać na początku 2018 r. Długie lata nie było mnie w PL więc nie znam żadnego mechanika i oględziny muszę zrobić sam niestety....  Ogólnie z autami nie mam problemu i od 5 lat wszystkie naprawy i zakupy robię sam ( jeszcze tylko skrzyni biegów nie rozbierałem ), z ciągnikami jest kiepsko bo miałem przerwę z ich użytkowaniem ponad 7 lat. Wychowałem się na c330.  Dobrze teraz do szczegółow...
      Ciągnik pracował będzie na 4 ha , docelowo 4-8 ha ciągnik jako jedyny w gospodarstwie
      ziemia  1 i 2 klasa, równa jak stół
      uprawa i hodowla narazie hobbistyczna zboża , warzywa itp póżniej się zobaczy..
      cena to między 30-40 tys
      moc 40-70 km
      dobry dostęp do literatury fachowej w języku pol. lub  ang. bo chce robić przy nim sam.
      Moje typy to Ursus 3512 lub zetor 5211, 7211, 5230
      Może coś innego ??? Proszę o wskazówki, Pozdrawiam

• Przez kewin123
      Jak w tytule ciagnik na prow ok 100 km cena do ok 195-200 tys glownie praca z ladowaczem bylem zdecydowany na 5r jd ale wiele jest opinii ze jednak ciagnik do tego tego typu prac jak jest taka mozliwosc szukac bez dpf- arion 410 -420 - chyba z cena sie nie zmiescimy valtra a - gdyby lepsza przekladnia to ok a moze nh t5? Macie inne propozycje?

• Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez Organista3303p
      Witam mam pytanie do was chciałbym się zapytać was jaki ciągnik mogę kupić używany lub nowy za 55 tyś do 85KM 
      chciałbym też poinformować żebyście nie zadawali pytań na jaki areał itd. ponieważ to jest moja prywata sprawa. 
      Z góry dziękuje za wszystkie podane odpowiedzi. 
    • Przez rolnik-k
      witam
      potrzebuje ciagnik 100-115km najlepij jak to by była 4T dla oszczednosci paliwa.Zastanawiam sie nad Fentem 310LSA.Co sadzicie o tym ciagniku??.Moze wie ktos cos dokładniej o tej maszynie.Z jakim pługiem idzie.itp.