Skocz do zawartości
mouser

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

void    0

Zetor/ Ursus dużo pali, a MTZ już mieliśmy. Na dodatek jest za mało zwrotny. Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat Renault MWM?

rafalpop721    12

Ten zetorek którego pokazałem w linku pali w orce około 8 litrów na motogodzinie tak mi znajomy mówił bo ciąga 4 zagonowego na odkładnicach 40!!

Damian150    2

Ten zetor z linku stoi niedaleko mnie :)

Ja mam na sprzedaż Ursusa 902 zdjęcia są w mojej galerii jeśli byś był zainteresowany :)

void    0

Zapewne na lekkich ziemiach ciągnie te 4 skiby, bo na glinie Zetor 16245 z czwórką obrotową podjeżdżając drobną górkę nie dawał rady, ale to akurat nie jest problemem tematu. Kto używał ciągnika na glinach to wie, że mocy nigdy dosyć ;).

rafalpop721    12

Chyba zartujesz porównujesz ciagnik 80 konnego do 160 konnego!!!!!! i jeszcze mówisz że nie pociągnie ten twój Zetor 16245 4 skib to jest jakaś kupka złomu. Na 3 klasie gleby Zetororek 8111 spokojnie da rade w 4 skibach!!!!!

izydor6280    484

8l/mth :lol:

nasza renia nie wezmie wiecej niz 8-9l/h pracy w orce

silniki MWM sa malo awaryjne i dosc oszczedne, reszta podzespolow tez nie jest jakas skomplikowana, co wazne bedziesz mial rewers, co przy pracy jest bardzo przydatne, a w ladowaczu to wielke udogodnienie

szukasz czegos 4x4 czy tylko na tyl?

http://allegro.pl/renault-651s-65km-nie-zetor-case-bardzo-ladny-i2673042316.html

http://otomoto.pl/renault-651-4-A196671.html

http://allegro.pl/renault-751-4s-perelka-nie-ursus-deutz-case-i2649321726.html\

http://otomoto.pl/renault-75-14-751-4-ursus-c-360-A220331.html

void    0

Wielu użytkowników może potwierdzić, że na takie warunki czyli glina i 4 skiby obrotowe Zetor 16245 jest za słaby. Mówię to co widziałem ;).

Lepszy byłby 4x4, zawsze dodatkowa oś napędzana przyda się. Jak z cenami pozostałych części?

Edytowano przez void

Nikita_Bennet    100
Wielu użytkowników może potwierdzić, że na takie warunki czyli glina i 4 skiby obrotowe Zetor 16245 jest za słaby. Mówię to co widziałem ;)....

No w starych czasach PGRów to niedaleko mnie 6tki turbo z przodem ciągały 4skibowe phxy lub 5 z odkręconą piątą skibą a jak osiemdziesiątka leciała to 3skiby zawieszane zagonowe, obecnie są tam łąki ;)

....Na 3 klasie gleby Zetororek 8111 spokojnie da rade w 4 skibach!!!!!

Mam taki jeden hektar, chciałbym abyś pokazał mi jak Twój 8111 daje radę z moją starą Unią Grudziądz tj Kobuz (większe odkładnie, zwykła czwórka zagonowa, oczywiście prosta, dobrze ustawiona, nowe elementy robocze). Mówię o orce na 22-25cm.

Powiem Ci że Z10145 lub MTZ 952.3 troszkę się napracuje na tym hektarze.

void    0

MTZ odpada, już wspomniałem wcześniej. Ursus 902/912 również - brak przodu + duże spalanie, Zetor - cena.

Pozostanę raczej przy Renaulcie z silnikiem MWM.

Ursusc385    519

912 dużo pali ? Jak czytam takie brednie, to mi się śmiać chcę, albo tylko ja mam oszczędną 80tkę...

Jak chcesz to kupuj śmiało Reno - za tą cenę na pewno będzie w super stanie. I nich tylko Ci coś poleci w nim - zobaczymy czy dalej tak będziesz go chciał :)

• Like 1

Witek2010    32

Nie wiem ile pali ale słyszałem, że 8 l/mth przy lekkiej robocie spali wiem możliwe, że to nie prawda.

Widać zwracasz uwagę żeby ciągnik mało palił to może MF z silnikiem perkinsa tylko w tej cenie nie ma szans... ale może inny mało popularny w Polsce (w przeciwieństwie do Niemiec) ciągniki ford . Spalanie niewiarygodnie niskie np. z prasą belującą nie całe 6 l /mth i można kupić też za dobre pieniądze . Ale też wydaje mi się, że mtz najlepiej w tej cenie

andrzej2257    109

Ursusy 912 wcale dużo nie palą ....

Jednakże ja bym wybrał tylko i wyłącznie reno z MWM i rewersem jak tu jeden użytkownik mądrze wspominał. rewers przy ładowaczu to bardzo duże udogodnienie nawet nie patrz na jakieś mtz - ty. Mam JD 5720 pracuje na co dzień z ładowaczem przy hodowli i bez rewersu było by 10 razy gorzej ... a silniki w tych reno są mało awaryjne i nie dużo palą a do tego były montowane kiedyś w fendtach. ja bym wybrał reno ...

mtz ma dobry silnik ale wom jest bardzo słaby i do ładowacza się nie nadaje wszystkie ruchy będą ztraszne zrywne i sztywne a w reno elegancko będziesz ruszał

Edytowano przez andrzej2257

Indiana    7

@andrzej2257 masz/ miałeś MTZ? skąd ta, wyimaginowana moim zdaniem, "straszna zrywność i sztywność"?

FajnyMarcus    1

Hahaha kupcie sobie renię z mwm to się dowiecie ile kosztuje remont silnika. Jak do c-360 to max 2 tyś żeby wymienić co się da to w mwm to 5 tyś nie pomoże, do tego skrzynia w której lubią się sypać synchronizatory a koszt ich nie mały.

LTZ ma prawie 60KM

http://moto.allegro.pl/listing.php/search?string=ltz&category=78208&country=1

też bym coś poszukiwał na perkinsie, bo jednak to tani i oszczędny silnik.

Edytowano przez FajnyMarcus

izydor6280    484

tylko silniki MWM kreca po 20 tys. godzin bez remontu, gdzie w ursusie zrobisz juz silnik z 5 razy,

o synchronizatorach piszesz bzdury, nie sypia sie tak latwo, chyba ze masz zalany olej taki jak lejesz to starego ursusa

jesli kolega ma zdrowie, cierpliwosc i wiele czasu na naprawy to mozesz brac ursusa, gdzie czesci sa robione z byle czego

Ursusc385    519

Przez 2 lata w c-385 robiłem tylko alternator nic więcej, więc proszę nie wypisuje bredni, że ursusy się sypią

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez soler
      Witam wszystkich użytkowników tutaj. Bardzo proszę o pomoc w wyborze ciągnika oraz wskazówki do oceny stanu technicznego przy zakupie.
      Koledzy trochę dłuższy post, ale chce wyjaśnić sytuacje dokładnej.  Więc dostałem małe gospodarstwo rolne po dziadkach gdzie się wychowałem. Budynki + 4 ha ziemi ( pierwsza i druga klasa ) Obecnie mieszkam w UK max jeszcze przez 2 lata,  ale żonę z dzieckiem i teściem wysłałem rok temu do Polski. W tym roku chciałem zająć się tylko 1 ha na start. Reszta została w dzierżawie na rok jeszcze. Planowałem do uprawy użyć pomocy rodzinnej i ich maszyn i nie spieszyć się z zakupem maszyn. Niestety " live is brutal " i rodzinka oraz sąsiedzi którzy mieli chrapkę na to gospodarstwo postanowili pokazać mi środkowy palec. Skończyło się na tym ze ziemia nie zaorana na zimę, a żona z teściem musiała ręcznie kopać ziemniaki itp. Więc postanowiliśmy zakupić tej zimy ciągnik, mało tego to już sprawa honorowa... Problem mam jeszcze taki że w tym roku urlop mam jedynie na święta , więc spróbuje coś kupić, lub urlop wykorzystać na początku 2018 r. Długie lata nie było mnie w PL więc nie znam żadnego mechanika i oględziny muszę zrobić sam niestety....  Ogólnie z autami nie mam problemu i od 5 lat wszystkie naprawy i zakupy robię sam ( jeszcze tylko skrzyni biegów nie rozbierałem ), z ciągnikami jest kiepsko bo miałem przerwę z ich użytkowaniem ponad 7 lat. Wychowałem się na c330.  Dobrze teraz do szczegółow...
      Ciągnik pracował będzie na 4 ha , docelowo 4-8 ha ciągnik jako jedyny w gospodarstwie
      ziemia  1 i 2 klasa, równa jak stół
      uprawa i hodowla narazie hobbistyczna zboża , warzywa itp póżniej się zobaczy..
      cena to między 30-40 tys
      moc 40-70 km
      dobry dostęp do literatury fachowej w języku pol. lub  ang. bo chce robić przy nim sam.
      Moje typy to Ursus 3512 lub zetor 5211, 7211, 5230
      Może coś innego ??? Proszę o wskazówki, Pozdrawiam

• Przez kewin123
      Jak w tytule ciagnik na prow ok 100 km cena do ok 195-200 tys glownie praca z ladowaczem bylem zdecydowany na 5r jd ale wiele jest opinii ze jednak ciagnik do tego tego typu prac jak jest taka mozliwosc szukac bez dpf- arion 410 -420 - chyba z cena sie nie zmiescimy valtra a - gdyby lepsza przekladnia to ok a moze nh t5? Macie inne propozycje?

• Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez Organista3303p
      Witam mam pytanie do was chciałbym się zapytać was jaki ciągnik mogę kupić używany lub nowy za 55 tyś do 85KM 
      chciałbym też poinformować żebyście nie zadawali pytań na jaki areał itd. ponieważ to jest moja prywata sprawa. 
      Z góry dziękuje za wszystkie podane odpowiedzi. 
    • Przez rolnik-k
      witam
      potrzebuje ciagnik 100-115km najlepij jak to by była 4T dla oszczednosci paliwa.Zastanawiam sie nad Fentem 310LSA.Co sadzicie o tym ciagniku??.Moze wie ktos cos dokładniej o tej maszynie.Z jakim pługiem idzie.itp.