mouser

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych

Polecane posty

W przebieg nie ma co wierzyć,nie ma ciągnika który jest z 1985r z przebiegiem 2600 mtg. Wierzysz w to ,że ten Zetor robił nie całe 100 mtg rocznie i to w dodatku za granicą? Przebieg w granicy 12600 mtg (czyli licznik kreci się drugi raz) byłby bardziej wiarygodny.

Według mnie to jest to możliwe. A co do ciągnika to ja tam bym wolał jakiegoś zetorka 7745. Jest kilka powodów aby w niego zainwestować:

1.Ma dużą kabinę, a przy pracy w lesie to się przydaje (trzeba mieć sporo rzeczy przy sobie),

2.Ma wyski komfort,

3.Ma dobry podnośnik,

4.I ma więcej koników niż 5245.

Edytowano przez Mateusz19980916

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

W przebieg nie ma co wierzyć,nie ma ciągnika który jest z 1985r z przebiegiem 2600 mtg. Wierzysz w to ,że ten Zetor robił nie całe 100 mtg rocznie i to w dodatku za granicą? Przebieg w granicy 12600 mtg (czyli licznik kreci się drugi raz) byłby bardziej wiarygodny.

No ja akurat rok temu jak kupiłem Władka z 1995 roku to miałem nabite przez poprzednich właścicieli tylko 341mtg, no ale po Władku to już widać, że jest dużo używany, gdy ma 3 000mtg. A taki Zetor bije 2-gi licznik i ciężko to sprawdzić. A linki MTZ-tów, które podałem? Ich mtg chyba są prawdziwe? Padnie wybór raczej na MTZ ale słucham jeszcze waszych zdań :)


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to co zaproponowałeś w danym poście to bym wybrał mtz ciągnik nie do zajechania,jeśli ktoś robił silnik w mtz to naprawdę musi mieć nalatane nie mówię o ( pompie czy o wtryskach) bo to z winy paliwa można robić.Moim zdaniem zastanów się jeszcze nad case z lat 80 -90 lub jeszcze jakoś renault jak do 40tys bo to naprawdę też godne ciągniki polecenia moim zdaniem jak chodzi o ciągniki z tamtych okresów i do nie wielkiej sumy..

 

http://allegro.pl/case-cx-100-i2162076374.html - 60tyś ale czasami warto dołożyć

http://allegro.pl/case-885xl-85km-sprowadzony-i2175728201.html - Case 885Xl 85km mieści się w twoim przedziale finansowym tak samo jak te dwie dwa pozostałe:

 

http://allegro.pl/traktor-renault-110-14-nie-uzywany-na-roli-zamiana-i2172135145.html - Renault 110.14

http://allegro.pl/sprzedam-ciagnik-renault-80-14-i2162074215.html - Renault 80.14 różnica cenowo i mocą też jest myślę że Ci jakoś doradziłem ja bym wybierał takie modele ciągników jakie tu pokazałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

czy te mtz sa takie dobre? moim zdaniem za 40 tys mozesz miec deutz case od 1990 roku- to nie lepszy wybor ? tez szukam ciagnika i ludzie bardzo sboe chwala case XL i deutza dx4.70 male spalanie i prosta budowa.

Edytowano przez BLV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Jak masz nim robić większość prac w lesie to raczej MTZ ,sam pracowałem w lesie zawodowo prawie 12 lat to się orientuję jaki ciągnik co potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

no jak do lasu to mtz bierz

ale zastanów się nad zetorami też nie są złe 7245 , 7745 w mojej okolicy śmiga 7745 po lasach i koleś mówi że nie do zdarcia zetorek a w sumie lepszy komfort niż w mtz a w lesie po wielu godzinach to odczujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sony5 komfort lepszy ale wiem z to na 100% że zetor nie wytrzyma takiego mordowania jak mtz.Jeśli ktoś robił w mtz silnik cały to czas na zmianę ciągnika bo to znaczy że ciągnik ma od "H" mtg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didrzej    4

Mam takie pytanko czy u was w Landinich też mocno grzeje się olej przekładniowy, bo ja jadąc w transporcie po drogach z 10 t przyczepą przy wyższych temperaturach nie na maksymalnych obrotach, ale ok 1800 po ok dwuch godzinach jazdy skrzynia ma temperaturę, nie mierzyłem dokładnie ale ręki nie da się przytrzymać bo by się spiekł pewnie ok 80-90 stopni?

I czy u was też koła, opony nie za równo się kręcą bo trochę buja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

temperatura w normie :) kontrolka zapala się powyżej 100 stC.

Buja zawsze, czy jak znalazłbyś idealnie równy odcinek asfaltu to może by przestało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didrzej    4

Na pewno jest to od kół bo te kiwnięcia mniej więcej pokrywają się z obrotami kół naj bardziej przy 34 km, a jak dojdzie do 40 to w twdy już mniej odczuwalne.

Diler proponuje mi wymiane jednej opony pod warunkiem że po zdjęciu nie okaże się że od środka będzie pęknięte, bo w tedy ma być to moja wina, a nie producenta opon.

Ja się obawiam że jak wymienię ta nowa nie będzie jeszcze bardziej biła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Jak będzie jeszcze bardziej biła, to wtedy będziesz domagał dalszych napraw, jeśli jest pęknięta, to i tak trzeba by coś z tym zrobić. Podsumowując : zgódź się na propozycję dilera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14
Napisano (edytowany)

do transportu nie ma nic lepszego jak jcb fastrack

Edytowano przez bocecek087

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

po co trollujesz? A nie Fastrack tylko ciągnik siodłowy z naczepą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didrzej    4
Napisano (edytowany)

Kolego jcb fastrack może do transportu i dobry ale do ciągnięcia jednoosiowej 10 t wiertnicy nie bardzo jest praktyczny z lekkim tyłem, bo nie ma za bardzo możliwości przesunięcia osi pod wiertnicą, a przede wszystkim on chyba nie ma WOM zależnego, a wiertnicy w miękkich terenach nie ma możliwości uciągnąć jeżeli wiertnica sama nie ciągnie się na swojej osi i to był bezwzględny warunek który musiał spełnić ciągnik który chciałem kupić. Tak że to nie jest wszystko takie proste...

Edytowano przez lukaczmarek
Błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didrzej    4

Niestety byli popatrzyli pomierzyli i stwierdzili, że te bicia opon do trzech milimetrów to norma, jak by przekraczały dwa centymetry to by widzieli problem.

Bicie, kołysanie ciągnika zwalają mi na to, że on ciągnie jednoosiową ciężką ( 9t) wiertnicę i to powoduje bicie.

Ja twierdzę, że to może powiększać to niewielkie bicie, które wynika z nierówności opon ciągnika, a jeżeli opony ciągnika obracały by się całkiem równo to wiertnica nie kołysała by się w czasie szybszej jazdy.

Czy u Was w nowych ciągnikach opony idą naprawdę równo czy jest bicie a jeżeli tak to w milimetrach ile jest tej różnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
void    0

Na wstępie chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów :). Z racji tego, że MF 235 79 rok jest za słaby na nasze ziemie 11 ha ( głównie gliny ) trzeba go zastąpić. Poszukujemy czegoś 60-70 KM , tymczasowo będzie to jedyny ciągnik, ponieważ za rok myśliśmy o zakupie czegoś 6 cyl. 150KM+ ( prawdopodobnie JCB z silnikiem Perkinsa . Do agregatu czy 4/5 skib obrotowych potrzeba mocy) . Przeglądając Allegro uwagę zwróciły Renaulty z silnikiem MWM o mocy 65 KM. Po kupnie mocniejszego, słabszy będzie zaopatrzony w tur ( układanie balików, wywożenie obornika etc.) Co sądzicie o tej propozycji bądź zaproponujcie coś od siebie.

 

Pozdrawiam, void.

Edytowano przez void

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Tak- MTZ. Bo w tej cenie, nie kupisz nic tańszego do utrzymania (czytaj: napraw) A tego w używanych, starszych, maszynach musisz się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj