mouser

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych

Polecane posty

macin87    71

Kolega chce tanie części więc w gre wchodzi ursus, zetor lub mtz (i mtz-eto podobne B) ) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

zetor lub ursus tanie i cześ dużo i też tanie.sam posiadam zetora8145 dobry sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

częsci nie są aż tak strasznie drogie;) porównywalne w cenach... przez neta mozna zamwóc też taniej niz w sklepie... nie porównuj mtz do jd;)


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Oczywiśie części do zachodnich można kupić tanio (tzw. zamienniki). A jeżeli ktoś nie wierzy że ceny do zachodnich są wysokie to: krzyżak do case (przedni napęd)- ok. 900zł, filtr oleju- ok. 150zł, łożysko do prasy claas-700zł francuskie;900zł niemieckie; a teraz zamienniki (polskie) krzyżak: 50zł-100zł (o różnicy tych krzyżaków nie będe pisał w porównaniu do oryginału), filtru takiego polskiego nie dostane, łożysko max 150zł. A teraz niech ktoś napisze dlaczego polskie części takie tanie (a nadają się do zachodnich)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej93    2

ursus 914 będzie najlepszy...

 

post bez argumentacji, warn

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

1014 nie kupi za 30 tyś. może 914 lub mtz 82

Może ursusa 1014 nie , ale kupi za 30 tyś zetora 8045 lub 10045 też będzie miał turbo a komfort będzie porównywalny,tyle że kilka lat starszy od ursusa,bez problemu da się znaleźć coś w dobrym stanie w tej cenie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

jak miałbym wybierać między 912 a MTZ82 wybrałbym MTZ82 miałem oba MTZ jednak lepszy chociaż podnośnik ma słabszy ale między nimi nie zastanawiałbym się MTZ82 a jak byś znalazł 82TS to niech 1014 się schowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus3PGT    3

johna jakiegoś albo df części do zachodnich są drogie bo są dobre wiem cos o tym naprawde ewentualnie zetora ale podobno w nich spalanie jest straszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

jak miałbym wybierać między 912 a MTZ82 wybrałbym MTZ82 miałem oba MTZ jednak lepszy chociaż podnośnik ma słabszy ale między nimi nie zastanawiałbym się MTZ82 a jak byś znalazł 82TS to niech 1014 się schowa

To uzasadnij to dlaczego mtz lepszy od ursusa ? dlaczego ma się chować? B) z którego roku był by ten mtz żeby mieścił się w sumie jako kolega podał? zetory takie jak pisałem to ok 1985.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

dołożysz 5 tys. i sprzedam Ci MTZta 82 tego co mam w galerii z ładowaczem. Stan idealny, wzmocniony podnośnik, nowe cale sprzęgło opony przód no i z ładowaczem. Mocny sprzęt, w polu 914 za nim nie zdąży i pali nie dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Decydowanie białoruśke 82 z turem sam ją posiadam od niedawna a kupiłem ją w niemczech 95 rok zaa 28 tyięcy

ma dopiero 1066 motogodzin

przy tuze mało pali al e w orce duzo

bier tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

dołożysz 5 tys. i sprzedam Ci MTZta 82 tego co mam w galerii z ładowaczem. Stan idealny, wzmocniony podnośnik, nowe cale sprzęgło opony przód no i z ładowaczem. Mocny sprzęt, w polu 914 za nim nie zdąży i pali nie dużo

Jak dla mnie to powiedzenie ze pali nie dużo nic nie wnosi do tematu , napisz ile pali w poszczególnych pracach np orka , praca z turem itp. wtedy można by porównać spalanie z ursusem czy zetorem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

jak oraliśmy po 10 godzin to w 5 skibach 1,7 m szerokości to się dolewało do pełnego od 90 do 100 litrów a 10 ha w 10 godzin zaorał ziemia średnia prędkość C 360 na 3 biegu. To samo palil także w 4 Atlas 40 na skibe. W lekkich pracach trudno powiedzieć. laduje paszowóz to jak się zaleje pełny bak to na miesiac starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

MTZ82 zalety będzie oszczedniejszy szypszy silniejszy dużo bardziej zwrotny trochę wyższy dużo lepsza widoczność i dużo biegów w uprawach i w orce biegi możesz dobrać dosłownie idealnie na tylnym podnośniku możesz się podnieść jak pług nie wejdzie to go zmusisz wady słabsze ramiona podnośnika ale można założyć mocniejsze udzwig trochę mniejszy ale 1,5t nawozu z siewnikiem podniesie cieknąca chydraulika to jest denerwujące ja pozakładałem węże i mam spokój 912 zalety lepszy komfort lepszy podnośnik lepiej wchodzi się do kabiny a wady są takie jak zalety w MTZ nie chce mi się powtarzać to dotyczy również 1014 a MTZ82TS kto nie miał tych ciągników i nimi nie jeżdził to nie może porównywać miałem jeszcze MF 74km to robił 912 jak chciał i to nie tylko moje zdanie bo szwagier kłucił się ze mną że MF to byle co ale jak nim pojeżdził to póżniej nie chciał wsiąść do 912 z MTZ różnie mówi ale w transporcie i w polu to się nie chce wypowiadać ja dziennie zasieje spokojnie 30h zboża on jak posiał 16 to było dobrze siewniki 4m Accord talerzwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banban1    0

a chce może ktoś c 360 kupić za 11.500 ????????????albo na coś większego zamienic?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek2711    0

dzięki za wypowiedzi... ale mam możliwość otworzenia brykieciarni więc ciągnik musi mieć 4x4 i ponad 80km... tur też by się w nim przydał, najlepiej 3 sekcyjny... co do lasów to są one na torfach gdzie ciągniki bez 4x4 mają ciężko... mam na oku case 955 i proszę o opinie na jego temat... dodam że w brykieciarni będzie przepracowywał kikaset mth rocznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Szukam ciągnika Renault 95/14 jak myślicie czy to dobry wybór ??? a może jakiś inny model?? Szukam w okolicach Lublina


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Sprawdź tu http://falux.lublin.pl/oferta.htm w prawdzie nie ma tam 95.14 i nie za 25 tys (nie wiem czy kupisz jakiś porządny ciągnik za taką kasę) ale jest fajna 106.14.

Znajomy ma na sprzedaż 6 cylindrową Renówkę 100 koni z 83 roku za 18 tys zł tylko że bez przedniego napędu, ale ciągnik pierwsza klasa i ten silnik.... pięknie gra :blink:


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablos28    0

Witam wszystkich użytkowników. Prowadze 25 hektarowe gospodarstwo rolne, 60% obszaru zajmują u mnie u. zielone reszte gunty orne. Chciałbym zakupić większy ciągnik(posiadam dwie 30tki) Jaki sprzęt możecie mi polecić? zastanawiam sie nad zetorem 4cylindrowym z napedem, lub coś z renault od 70 do 95 koni lub też coś z Landini. kwota jaka zamierzam na to przeznaczyć to 30tys zł. Co radzicie kupić za takie pieniądze żeby bylo mocne, nie awaryjne, ekonomicze w spalaniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Mtz82 lub ursus912 bo na zachodni to toche malo kasy a pchac sie w sprzet co jest podechany bo napewno bedzie ponad 10000mth to bedziesz robil na czesci.Jezeli zalezy Ci na 4*4 to szukaj mtz ajezeli mozesz miec bez to lepie 912 bo bardziej komfortowy,ladniejszy i skrzynia lepsza.Co do zetora to7245 ale pali jak smok a uciagu cudownego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

poszukaj same explorer 1 rok około 1990 powinien kosztować około 30 tys. bardzo dobre ciągniki mało awaryjne i ekonomiczne, daj sobie spokuj z mtz z tego to wiecej problemu niż pożytku a ursus wiadomo też awaryjny. ja bym kupił coś zachodniego w miare dobrym stanie i bez rozbudowanej elektryki typu półbiegi i ehr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo93pl    29

renault to ciągniki drogie w utrzymaniu majo bardzo drogie cześci i ci nie polecam najlepiej bierz jakiegoś zetor spali co prawda więcej troszke ale i komfort i wogóle w porównaniu do ursusa albo mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

A Deutz Fahr DX110? Jest on oszczędny i komfort pracy też nie jest taki zły ^^


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Jak amsz kupowac ciagnik uzywany to najlepszy jest zetor 7745 lub mtz 82 ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj