mouser

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych

Polecane posty

mouser    8

Jaki używany ciągnik proponujecie?

 

Moc: min. 80 km    4x4

 

Musi mieć ładowacz czołowy 3-sekcyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

mozesz popatrzez za jakims jelonkiem z okraglom kabinom


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

zależy do czego ten ciągnik ma służyć.Bo jeśli do transportu to chyba nie musi miec 4x4 ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
mozesz popatrzez za jakims jelonkiem z okraglom kabinom

 

tak okgągla kabina i widocznosc jest kiepska.

robilem na takim przez poltora roku - zreszta pisalem w ktoryms wątku.

imho to porazka, jak chcesz miec ladowacz czolowy to widocznosc do przodu musi byc bardzo dobra - mnie te dzielone drzwi w tej polokrąglej kabinie dobijaly. ogolnie lepsza lita szyba na calosci i zwykla kabina - lepsz widocznosc szczegolnie jesli z ladunkiem na ladowaczu jezdzisz na "centymetry"


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

To prawda, że widoczność z tej półokrągłej kabinki (jej oznaczenie to chyba SG 2) jest kiepska. Do robót polowych to nie ma aż takiego dużego znaczenia, ale przy ładowaczu to jużinna bajka. Możesz jeszcze zainwestować w jakiegoś MF-a z ładowaczem. Dużo tego spotykam na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin23    0

Te John Deery z tymi okrągłymi kabinami są kompletnie zrombane :(Jakby dali normalne kabiny to nawet byłoby ok ;)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

kabina jak kabina ja natomiast chciałbym się dowiedzieć jak w nich reszta sie sprawuje tj. silnik układ napędowy , hydraulika itp. a także jak części wypadają cenowo w stosunku do ursusa :)


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

pewnie dobrze by było jak by ten ciągnik miał rewers slektrochydrauliczny bo przecież do ładowacza idzie nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Przy ładowaczy rewers to podstawa. Elektorhydrauliczny- bajka :), ale i mechaniczny jak będzie to super- wydusisz tylko sprzęgło i przełączysz dżwignię. TYo o wiele lepsze jak szukać wstecznego na skrzyni ;).

 

no ja jak jezdzilem to mialem calą skrzynię po lewej prawej stronie - obie dzwignie obok siebie.

po bele podjezdzalem na 4 terenowej lub 1/2 szosowa a pozniej tylko wsteczny i jazda - zalezy gdzie masz w takim JD dzwignie od skrzyni - ponoc tez są w podlodze ale nie widzialem takiego.

 

ja bym na twoim miejscu zaczął poszukiwania ciągnika od dobrego mechanika - jesli będzie znal się na JD bierz JD.

my np mamy znajomego co przerobil zycie w warszacie w pgr'rze.

skrzynie w c385 skladal nam z pamięci, bez instrukcji wiedzial czego brakuje. poza tym mielismy stary typ skrzyni - oryginal z czechoslowacji. jak pojechalismy po częsci to goscie w agromach patrzyli na nas i pytal z czego my te części wyciągnelismy a znajomy mowil ze to norma i jest to stary typ skrzyni, sprzedawcy nie mogli uwierzyc i gorny walek trzeba bylo caly wymieniac.

poza tym jak kupilismy zetorka to calą mechanikę przejrzeli z tatą - od tylnego mostu wom'u po silnik - nic nie robili prawie bo w tym ciągniku skrzynia byla po remoncie ale gosc zna się na rzeczy.

 

wiem ze sprzęt ma pracowac ale tez się psuje. zastanow się ze moze ci pojsc wtedy gdy najbardziej go potrzebujesz i wtedy nie ma zmiluj musi byc naprawiony w max 2 dni - my taką awarię zaliczylismy a raczej ja zaliczylem. c385 i bronowanie - 5 bronek ciężkich ciąganych - tak wiem ze to malo ale więcej nie mialem. wysypalo się lozysko w prawej pochwie bo odkręciła się nakrętka. rozwalilo wszystko. ogolnie imprezka ponad 1500zl ale tego samego dnia ciągnik zjechal o wlasnych silach z pola.

 

po prostu awarie to normalna rzecz - wazne jest aby je tanio i szybko usunąć bo sprzęt nie może stac on musi pracowac na siebie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

bardzo dobrze mowisz, dlatego my wybralismy niby starego zetora 10245 ale w super stanie zamiast klekota 9540 czy mf 3115, do wyboru byl tez 6150, ale ojciec jak zobaczyl co umie nasz fachowiec od zetora i ile kosztuja czesci do MFa to nastepnego dnia juz kupowalismy tego zetora:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
bardzo dobrze mowisz, dlatego my wybralismy niby starego zetora 10245 ale w super stanie zamiast klekota 9540 czy mf 3115, do wyboru byl tez 6150, ale ojciec jak zobaczyl co umie nasz fachowiec od zetora i ile kosztuja czesci do MFa to nastepnego dnia juz kupowalismy tego zetora:)

 

jakby to powiedziec - przerobilismy swoje, skrzynie biegow w c330m mozna w jeden dzien zrobic we dwoch bez podnosnika czy wozka;)

jako jedyni nie mamy zaspawanego walka ;)

a ten c385 to byla istna skarbonka: podnosnik,skrzynia,silnik, womu juz nie robilismy, rozwalilem jedną opone, serwo juz dalismy na takim plynnym metalu - nie wiem jak się zwie to teraz. po prostu na nim zobaczylem jak się robi ciągnik (moze poza serwem bo to byla fuszerka na dluzsza mete ale zbyt drogo naprawa by kosztowala a sprzet szedl za rok do sprzedania) i poznalem to co wydzial chcial mnie nauczyc na dwoch semestrach mechanizacji rolnictwa.

 

a wracając do tematu - padla nazwa belarusa - z oryginalnym przednim napędem to w uzywanego bym się nie pchal a z takim jak ma ursus to raczej się nie zmiescisz w 40 tysiącach zl.

 

nawiąze jeszcze to JD bo ma jedną przewagę nad 10145 - lepiej się nim manewruje no chyba ze olej z tylnego mostu ci pojdzie to koniec bo stamtąd masz olej na wspomaganie kierownicy i ladowacz. ja nie raz wracalem z opuszczonym ladowaczem zeby serwo dzialalo. - u nas wywalalo olej na zlączkach z paszowozem i ladowaczem czolowym - ladowacz to pikus bo mozna polączyc na stale i wyciekow by nie bylo ale paszowoz musial byc na konektorach aby latwo spiąc i rozpiąc się dalo.

a co do manewrowania - JD ktorymi jezdzilem mialy po osiemdziesiąt parę koni i jako lekki ciągnik do tura to moze się nadawaly bo naprawde to co wyczynialem na nim to na zetorku nie odwazylbym się. ale gdybym zczepil ktoregos z tych co jezdzilem z 10145 liną to spokojnie one by się zagrzebaly lub zetor by je pociągnał za sobą - tak mi się wydaje ale moze się myle


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
... dlatego my wybralismy niby starego zetora 10245 ale w super stanie zamiast klekota 9540 czy mf 3115, do wyboru byl tez 6150, ale ojciec jak zobaczyl co umie nasz fachowiec od zetora i ile kosztuja czesci do MFa to nastepnego dnia juz kupowalismy tego zetora:)

czy uważasz że zetor 9540 to zły ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cygi    1

ja mysle ze jednak najlepszy bedzie tu tak jak niektórzy mowia 904.. w 40tys. powinienes kupic traktor z ture

m


pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
czy uważasz że zetor 9540 to zły ciągnik?

w naszym przypadku akurat tak bylo, ze wolelismy wziac ten konkretny 10245 niz tamten konkretny 9540, z niego się wszedzie lało:) niby ladniejszy i wogole ale gdzie reke nie wsadziles to olej i olej, wiec po co takie pasci kupowac?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

mouser szkoda ze nie odwiedzilem wczesniej forum bo w zeszłym tygodniu sprzedałem u 1614 co prawda byl bez tura ale maszyna piekna zadbana w pełni sprawna poszła za 37 tys 88rok. Do tego kupiłbys tura 6 i miałbyś prawie sprzęt jak Ł-21 :) Jeszcze w polu byś wykorzystał. U mnie chodził w pługu 5 skib Ibis unia grudziadz szedł bez problemu, ciągnąl pług i ze zbiornika :)

Teraz szukam cos ok 200KM MF8160, NH G190 albo Case 7220 Moze ma ktos na sprzedanie w dobrej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

Podaj powieszchnie gospodarstwa i zakres prac dla tego ciągnika :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj