mouser

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych

Polecane posty

wasill20    1

A jeżeli brać z ursusa to 914 czy 1004. Czy może inny model?

A może zetor 8045 lub 10045?

Z tego co patrzyłem to można kupić te modele do 30tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

jak już to tyko turbo

wersje bez sa strasznie mułowate

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jony171    0

Ciągnik do 30 tys. trudna sprawa bo zależy coś byś chciał na czym najbardziej ci zależy ile koni i przy czym będzie chodził i na ile hektarów.

1. Mtz to nie jest zły wybór ma kilka wad i zalet. Wady to na pewno że cieknie hydraulika nie którym też nie pasuje że ma tyle biegów skrzynia 9 ze trudno znaleźć biegi, ale dzięki temu można dobrać dobre przełożenie do roboty i być przy tym oszczędnym. Silniki maja dobre ale te 82 km z oznaczeniem MMZ to nadal są rosyjskie ciągniki a inne montował już Pronar. Ma też oddzielny baniak na hydraulikę to duża zaleta. Ogólnie posiadałem kiedyś Mtz 80 bez napędu z małą kabina. Pracował na 30 ha ornej ziemi przy pługu kvrealand 4 na resorach dał sobie z tym radę jak i z innymi maszynami. Wada to też że maja luzy na kierownicy. Ale za to maja części tanie.

2. Nh Td hym mój kolega ma od jakiś 5 lat ale tego 95 koni fajne bo to małe i zwinne lecz przy pługu trochę go rzuca ale daję rade.

3. Co do zetora 8441 mój kolega ma od nowości już 9 lat i pracuje przy wszystkim(turze). Nie jest zły miał jakieś drobne awarje awarie, części średni drogie. Przy pługu unia na resorach 4 radzi sobie ale nie zbyt dobrze. Narzekał że trochę pali to zależy co jeszcze nim robi mówił że naj gorzej jak na pusto.

 

Pisałeś czy JD trudna sprawa bo to już maszyny trochę przeszły. Wiadomo zachodni ciągnik że komfort idt. Ja 2 lata temu kupiłem Renault 103.54 TX każdy mi odradzał że częsci drogie to fakt i że się psują. Powiem tak zaryzykowałem i kupiłem ciszę się bardzo z tej decyzji. Ma bardzo dobry uciąg w polu przy pługu czy innej maszynie, i przede wszystkim jest oszczędny. Pali w mrozy i komfort pracy jest dobry, mam w niej EHR siedzenie pneumatyczne idt. Wada to że nie posiada hamulców na powietrze tylko olejowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baggio    0

A jeżeli brać z ursusa to 914 czy 1004. Czy może inny model?

A może zetor 8045 lub 10045?

Z tego co patrzyłem to można kupić te modele do 30tys.

 

Zetor jak dla mnie ma tylko dwie zalety:tanie części i jest prosty. Ale 8045 to już ci sporo spali. Jak ja szukałbym coś ok 80km to z Zetora wziąłbym 7745(ma turbo i napewno coś ok 75-80km). Ja śmigałem 7340 i to już całkiem fajna maszynka, ale na twoim miejscu i tak rozejrzałbym się za jakimś MF690/698. w tych pieniądzach napewno coś znajdziesz. W 7340 wkurzają mnie drobnostki typu kiepsko włączający się przedni napęd (mech.) i dżwignia podnośnika(ale na tym co ja robiłem to pewnie już była troche rozklekotana).

Gdybym potrzebował 80km plus to wziąłbym MF 690 lub 698. ale, że potrzebuje czegoś słabszego to rozglądam się za mf 675, ale to ciężko dostać w wersji 4x4, więc mogę być zmuszony do kupna zetorka 7245, ale to tylko w ostateczności

tu masz 3 przykładowe ogłoszenia:

http://tablica.pl/oferta/sprzedam-ciagnik-mf-698t-CID757-ID4ADuR.html#454af67313;promoted

http://tablica.pl/oferta/massey-ferguson-698-CID757-ID4HStX.html#454af67313'>http://tablica.pl/oferta/massey-ferguson-698-CID757-ID4HStX.html#454af67313

http://tablica.pl/oferta/massey-ferguson-698-CID757-ID4HStX.html#454af67313

Ten pierszy jest na małych tłokach z turbo. Ma całkiem fajny i mocny silnik AT4 236, a przy tym dość ekonomiczny(wiem z autopsji).

W każdym razie to będzie napewno lepszy wybór od 8045/10045

Edytowano przez baggio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję ciągnika który zrobi podstawową robotę czyli:

-pójdzie bez problemów z prasą rolującą

-załaduje obornik turem

-i pójdzie z 4 pługami (mogą być trójki ale przy szybszej prędkości)

Czego oczekuję od ciągnika:

-wmiarę niezawodny

-żeby miał dobrą dostępność części

-z turem 3 sekcyjnym może być dwu ale z możliwością dołożenia jednej sekcji

 

nie musi mieć dużo koni ważne żeby sobie radził z prasą :)

 

Pozdrawiam i z góry dziekuję za jakie kolwiek sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

2gi i 3cie ogłoszenie te tury na tych zetorach to porażka, znajomy taki kupił do 7211 jeździłem tym beznadzieja bez przeciwwagi nic się nie da zrobić, a nie myslałeś jakąś piękną młodą mtz-ke za niecałe 30 tyś i osobno dokupić tura ciągnik nie będzie tak wyciuchany a używanych turów do mtz jaki i nowyrz rzemiosła jest pełno w ogłoszeniach, lub 4512 czy u914 czy z7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterwx2    0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawę ten drugi jest niezły ale tego urusa co ja wskazałem też chyba powinien sobie bez problemu poradzić z prasą?

no i z 4 pługami bo u mnie raczej piaszczyste gleby a jak nie to 3 i można szybciej jechać :)

tylko jak widzicie tego tura nałoży się tym obornik jak kupi się krokodyla ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

http://tablica.pl/of...html#7ba804c736

 

A co sądzicie o tym ciągniku i o tym turze ? bo chyba go wezmę w ciemno :)

Traktor wygląda na zadbany ale ten Tur moim zdaniem to porażka. jakiś nie dopasowany jest. Wieżyczki mocno pochylone do przodu. Patrząc na długość siłowników wygląda że to max jego wysokość podnoszenia. To 60tka wyżej podniesie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

no niby gościu ma cały osprzęt także chyba balota i tam trochę obornika chwyci ?? :)

Pierwszy raz widzę taką konstrukcje ale sugeruje się tym że siłowniki są zamocowane bardzo blisko "początku ramienia" Wiadomo że im bliżej środka tego ramienia tym siła udźwigu będzie większa. Patrząc na fabryczne ładowacze siłowniki mocowane są około środka. Coś tam powinien podnieść ale jazda z tym czymś zasłaniającym widok w przód do przyjemnych należała nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

Aż śmiać mi się chce z tej konstrukcji ;) Popatrz też na to jak wysoko sięga te ramie nad kabinę. Jak chciałbyś ten sprzęt chować pod dach to byłby Ci potrzebny garaż jak na kombajn :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie ma też takiej 550 z normalnym turem :D albo kupie go sprzedam tura i kupie jakiegoś odpowiedniego do tego ciągnika bo ciągnik zadbany jedynie co to chyba opony do wymiany bo z daleka widać jakby już zdarte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj